Споделена история от Други

Ден след ден едно и също ставаш...
Ден след ден едно и също ставаш, слагаш фалшива усмивка, излизаш, бориш се, доволен и много изморен се пребираш, но поне си уцелял. Да уцелял си, но вече силите ти са на привършване, умори се да се бориш. Не може вечно да си добър. Бъркаш, но затова живееш, живееш да оцелееш и днес сред лошите. Стараем се да впишем в различните, но там не откриваме истинско приятелство. Изгубени сме, не знаем мястото си, разбити, разстроени, разрушени, тъжни, разочаровани. НО СМЕ УЦЕЛЕЛИ
... харесва ли ви :)

Коментари

1.   Не, не ми харесва. Според мен това е някакъв опит за есе, но в крайна сметка нищо не казваш. А това, което пишеш, са пълни простотии.

"Опитваме се да се впишем в различните, но там не откриваме истински приятелство. "- Логично. Кои са различните? Защо търсиш там истинско приятелство?

"Много изморен се прИбираш, но поне си Оцелял"- Това няма никакъв смисъл, освен ако не живееш в Сирия, където може и да не оцелееш.

"Слагаш фалшива усмивка"- Защо? Както ти преди да си с истинска усмивка?

"Не може вечно да си добър... живееш да оцелееш сред лочите. "- Ти от кои си? От добрите, уморени, но оцелели, които искат да се впишат в различните? Различните добри ли да или лоши?

"Разбити, разстроени, разрушени, тъжни, разочаровани... "- От какво, защо? От лошите, от различните или от добрите?

Честно казано, нищо не разбрах. Ще ме прощаваш.

2.   Не особено. Чак пък толкова трудно не е да "уцелееш", както каза номер 1 - да не си в Сирия? Ако беше просто изстрадана истина и размисли за живота, както и да е. Ама щом питаш дали ни харесва, значи е опит за творчество - а щом ще пишеш, поне го прави без правописни грешки. Няма как да ми харесва пълно с грешки. Пък и аз също нищо не разбрах. Май разсъждаваш за неща, които не са ти дошли до главата, само дървени философии.

3.   Да харесва ми. Все едно описваш мен. Аз всеки ден така се чувствам.

4.   Всеки сам решава как да живее, авторе. Смятам се за щастлив човек и затова подкрепям коментар номер 1. Вярно е, понякога съм прекалено изморена и може би леко тъжна, но след седмица класни и липса на сън е в рамките на нормалното.

Ще се опитам да ти дам един ценен съвет:
Не се усмихвай фалшиво, това е като да лъжеш себе си. Просто не става. Личи си, повярвай ми така е, това че никой не те известява, че е наясно далеч не значи, че не го забелязва. Жалко, безсмислено и смешно.
Силен си не ако след цяла вечер сълзи имаш силата да се усмихнеш фалшиво, а ако след цяла вечер водопади можеш да се усмихнеш искрено на сутринта. Всеки може да си закриви устните в усмивка след болката, но не всеки може да вдухне чувство в това действие... положително чувство.

5.   Пише се Оцелели, а не Уцелели.

6.   Разбирам те, какво си искал да кажеш, да не е лесно да си себе си сред общество, което се интересува от "дами" с прави руси, черни коси с вафлички, много грим и безмозъчност ; чалга история, искам сега на 21. 12. 12 да изчезнат някъде!

7.   Чалгата не е виновна номер 6.
Техните фенове, които ги имитират да изчезнат, че ми писна от фешъни и кифли. Едва ли има палячовци дето да приемат стил музика толкова буквално.

8.   Пише се "Оцелявам" "Оцелели". Иначе смислово е вярно, но такива състояния за присъщи на интровертите. Аз също се чувствам по този начин.

9.   Не ми харесва. Познато ми е чувството, но има една много вярна приказка "Каквото си постелиш, на това ще легнеш". Относно "старанието" да се впишете някъде, е супер тъпо. Там няма да намерите истински приятели, а хора, които просто си запълват бройката, и си мислят, че са звезди, а са никои. Все още има истински хора, които могат да се нарекат истински приятели, но едва ли ще ги намерите в чалга средите, където е "модерно" да си наркоман, да се обличаш като селянин, но да мислиш, че си модерен. Общо взето, всичко в България е наобратно. Хората тук се мислят за нещо повече от другите, а всъщност са далеч от истината. Докато има егоистични хора, ще е така. Свиквайте.