Споделена история от Други

БMВ или Порше???
Моля за съвет: искам да си купя джип, само че не мога да се реша какъв да е : БМВ Х 5 или Порше Кайен. Бях се решил за БМВ, обаче след като влезнах в Поршето взех да се двоумя. Какво предпочитате вие?
Багодаря.

Коментари

1.   Всичко зависи от финансовите ти възможности. Аз карам Кайен Турбо, бензин, 450 коня и съм много доволна. Сигурна, стабилна кола на пътя. Колата е най-сигурната, която може да караш у нас.
Въпросът е... много е скъпа поддръжката. Само акомулатор на Бош да кажем ти струва 500 лв. с монтажа. Амортисьор сменяхме - втора употреба върви 1100 лв., предните фарове сменихме - 550 евро ги поръчахме от Германия, у нас са 30% по-скъпи. Да не говорим, колко гори тази кола - аз съм Турбо и съм бензин и ми гори градско към 25 литра, извънградско падам до 19-20 литра, но защото карам разумно с 90-100 км. в час. Беше ни се развалила Ламда Сондата (750 лв.) и без да знаем за това карахме 6 м. на 30-33 литра разход. Маслото също е от най-скъпото - пълно синтетичното 5 W. Гуми още не сме купували, но и те са сигурно цяло състояние.

За БМВ-ти не мога да говоря. Карала съм само Кайен-а, но не вярвам частите и консумативите да са чак толкова скъпи. Отгоре на всичко е трудно за Кайен да се намерят употребявани части, а и на такава кола не прилича просто... Вярно, цар си на пътя, но на каква цена. Наскоро се возих в БМВ Х6, много хубава кола, стабилна и всичко, но Кайенът си е Кайен.
Която кола и да избереш обаче, няма да сбъркаш.
И двете коли можеш да продадеш после много добре. Преди да решиш окончателно, задължително провери допълнителните разходи като данъци, цена на Автокаското и т. н.
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СЛАГАЙ НА КОЯТО И ДА Е КОЛА ГАЗОВА УРЕДБА, моторът гърми просто. В моят сервиз за пропищяли от скъпи коли с газови, които са се прецакали от всякъде. Успех и много здраве и щастие с колата, винаги да стигаш жив и здрав най-важното. Другото е лесна работа!
П.П. За данъците - задължително провери, дали са ти изчислили данъците правилно. На нас ни бяха сбъркали данъка с ... 2000 лв.!!! Като видят държавните служители подобна кола и гледат да изкопчат максимум парички.

2.   MERCEDES G55 AMG Хектор

3.   Вземаш си G-CLASS и не се занимавай с други :)

4.   Предпочитам моята Чесна 170.
Никакви гуми, помпи, глупусти разни.
По-икономична е от тея джипове и си лети със 150 в час и 4 човека на борда. И път изобщо не й трябва :)

5.   Aston Martin.. качиш ли се един път в тази кола няма да ти се слиза гарантирам ти ;)

6.   Mustang Shelby GT 500 Super Snake - за около 70-80 000 $ ще си вземеш 3. 4 ( от 0-100 клм ) секундна кола с макс скорост 360 клм.

Няма чисто ново BMW или Porsche на тая цена с такива характеристики и говорим за заводска кола НЕ някой си уличен експеримент.

7.   И като си го купиш, току виж си се събудил от фантазиите си и си подкарал реалния Голф 3 на тати.

8.   Ролс ройс- смятам, че е подходящ за всеки! И аз искам, дори всяка сутрин отивайки на работа срещам един такъв бял с черен подвижен покрив. По едно време точно в суда го нямаше, а съпруга ми казва- ами беден е човека и не си е поръчал с таван- затова сега не го кара, а и аз си мечтая за него, поне да се повозя малко, да се покефя, да видя как се чувстват пасажерите в такава колица... ох мечти, мечти- добре, че и те не са обложени с данъци...

9.   Чудя се, защо ти е такава кола за улиците на България? Или ще ти е за фукня пред "романтичните" ни жени? О, не, твоята кола не е онзи Кайен, твоята кола е онзи стар Опел Кадет до нея. Събуди се. :)

10.   Номер 9 - защото точно за улиците на България е хубаво да караш такава кола. Питай който и да е физик или полицай, разследващ катастрофи - шансът ти да оцелееш в такава кола е 4 пъти по-висок от този в една нормална лимозина да кажем да не говорим за Кадети и други трошалници. И по-важното - при лека катастрофа ще се спасиш с уплаха, вместо да си някакъв инвалид до живот. Не става дума за парлама тук, а за чиста проба живот или смърт. Карай малко по „магистрала“ „Хемус“ или Бургас-Варна и тогава да видим, дали няма да си купиш такава кола, ако можеш да си го позволиш. Само при удър с камион, микробус, танк или автобус си по-слабият на пътя.
Който не може да си позволи такава кола - гледайте каквато и да е кола след 2000 г. След тази година колите са статистически погледнато 4 ПЪТИ по-сигурни от колите преди това. Марката няма значение - избягвайте обаче малките коли. Баща ми караше Пежо 405 и хубаво, че си взе Пасат от 2003 г. - това го спаси!

11.   ти си някакъв филмар или фалшификат които има пари толкова пари сиг е и властен няма да седне тука да пита мишките каиен или х5 да си взема аз си карам ауди а3 и ме боли че ще си зимаш х5 или каиен

13.   Карам Кайен от първите от нов и съм супер доволен. (освен проблемите със автоматика) Това е невероятен джип. В него няма умора на дълъг път и вози добре на нашите пътища - или подобие на такива.

ИМАШ УВАЖЕНИЕ НА ПЪТЯ и си спокоен като до дадеш на жената да го кара - може той да не се върне но тя ще се върне! (потърсете една руска катастрофа с камаз и кайен)

Да харчи но 3. 2 харчи 12 извънградско и 15 градско с нормално каране.

х5 ще се простиш бързо с него, дори и да имаш каско. 3ти приятел гори с такава! Крде се АДСКИ МНОГО!

Ако гледаш за Кайен и не можеш да си позволиш Турбо гледай да е с VR6 мотора на VW демек 3. 2 и ако можеш да намериш някой от редките с РЪЧНИ СКОРОСТИ това е вечен джип! Избягвай въздушното окачване - уникално е докато работи но счупи ли се започват едни филми с частите с хиляди хиляди левове!

Кайен S 4. 5 е ад. Хвърлят блокове на двигател! Прочети чуждите форуми! Турбото е уникално но там разход от под 30 градско реално е немислим а и разхода за гуми и спирачки е малко солен.

Моя съвет за който търси подобно нещо - Кайен 3. 2 ръчка без въздушно окачване и забравяш за ремонти и глупости! Съединител е 300лв като на Туарег, амортисьор 200лв. Караш Кайен а поддържаш Туарег. Проблема е че само 3% от Кайените са с ръчни скорости и са много голяма рядкост.

Всичко най!

14.   Българските пътища не заслужават да карам скъпата си кола по тях. Особено Cayenne или X5, на които им е нужен гостоприемен асфалт. Лично мнение, разбира се.

15.   "ти си някакъв филмар или фалшификат които има пари толкова пари сиг е и властен няма да седне тука да пита мишките каиен или х5 да си взема аз си карам ауди а3 и ме боли че ще си зимаш х5 или каиен".... да взел си x5 2001 за 9000 -богат и властен. Нов Голф (разбирайте 2014, не 2005-а) струва колкото повече от голямата част джиповете в България. Не си взимай толкова дърта кола, освен ако разбира се не е Порше, Ферари или Ролс Ройс (хаххаах - Ройс в България.... ). Вземи си нова кола, Някой Акорд или дори Корола, е по- добър избор от всичко 7-8 годишно.

16.   Бмв х5 е номер 1, уникални машини, нема трошене!