Споделена история от Други

Моля за съвет за кучето ми
Здравейте, имам българско овчарско куче на 3 години около 80кг. и от един месец има проблеми с крачетата. Не може да ходи вече. В началото само накуцваше после се отказа изобщо да се изправи на задните крачета, а сега не иска и на предните крачета. Един ветеринар каза че е от аналната жлеза би му инжекции даде му хапчета, но нямаше никакъв ефект :(. Попитох друг ветеринар, който каза че е дискова херния и той му би инжекции, даде му хапчета, но и от това нямаше ефект :(. Заведох го при човек, който се занимавеа с дископатии и той каза че кучето няма дископатия. Малък ни е града и нямам голям избор за ветеринар. :( Моля ви много да ми помогнете, никой не може да ми даде съвет какво да правя, а кучто ми се мъчи много искам да му помогна :( Предварително ви благодаря.

Коментари

1.   Има една болист по кучетата - казва се гана. Твоето куче ваксинирано ли е против нея? поразява краката и е заразна, ако няма имунитет. поинтересувай се... дано кученцето се оправи моля се за това, съвсем искрено. Обичам, не направо обожавам кучетата и самата аз имам куче.
пиши какво става
Успех

2.   Здравей, не съм ветеринар, но и моето куче накуцваше доста. Оказа се, че има рахит и трябваше да поема много калции. Сега е добре, но от време на врема пак куца. Едва ли съм ти помогнала, но ако не сте му давали калции му вземи. Внимавай калции има и в гранулите да не го предозираш. Надявам се да се оправи бързо. Успех

3.   Според мен е доста пълничък. Може би трябва да го сложиш на диета. Нека свали 35-40-ина килограма. Разбирам, че го обичаш, но и това трябва със разум.

4.   Имах кавказка и от малка постоянно я водехме да и изстискват жлезата. Живея в София и тук има доста ветеринари. Попаднахме на един известен, която оперира жлезата и нямахме после грижа. Дано не е гана или нещо такова. Като остаря, беше на 14 години, вече трудно се вдигаше. Дано да намериш добър ветеринар, няма какво друго да ти кажа от разстояние. Тези кучета са най-прекрасните същества и е голяма мъка да го загубиш. Ние приспахме нашето преди година и 9 месеца...

5.   Оле, милото :(. Съгласна съм с мнението на 3. Бих те посъветвала, ако имаш възможност да го заведеш при някой ветиринар в София или Пловдив. Мисля, че биха ти обърнали по-голямо внимание, и дано се оправи кученцето.

6.   Много благодаря на всички за отговорите! В събота ще дойде втеринар от София да го види дано този човек да му помогне : / Пак ви благодаря :)

7.   Идете или в Централна Ветеринарна Клиника София /тел. 02 421 99 99 търсите д-р Златинов / или в Стара Загора - клиника за дребни животни ( кучета и котки ) към ТРакийски университет/тел. 042699671 доц. Паскалев или доц. Симеонова /. Кучето Ви почти сигурно има дискова херния на шиен прешлен.

8.   И аз имам българска овчарка със същия проблем със задните крака от няколко дена не може да се изправя сама но като му помогна да се изправи си ходи само ходих при ветеринар днес и ми изписаха някакви хапчета да му давам.. казаха ми че проблема може би е в някакъв нерв на гръбначния мозък.. има всички ваксини, но не мисля че проблема е в килограмите моето куче е сравнително слабо.. Пиши ми ако си намерил решение на проблема..