Споделена история от Други

Какво точно следва след края?
Знам, че е писано многократно по тази тема, но все пак искам и аз да споделя мислите си. От известно време силно ме вълнува какво се случва след смъртта - но не някакви отнесени хипотези, искам във факти да знам какво се е случвало на хора и т. н, но тези факти наистина да не са просто измислици. Скоро ще прочета една от книгите на Майкъл Нютон /по-запознатите от вас знаят за какво става дума/, но искам да знам - какво е доказателството за това какво следва след края, наистина ли този край е само на телесното, колко прераждания има ако изобщо съществуват /не държа на точни бройки а просто оринтировъчно/. Също така ме вълнуват някои разминавания, пример - Ванга говорила с мъртвите. Но нали след това се твърди, че има прераждания? И как християнството отрича преражданията, пък много хора потвърждават - къде е истината. Общо взето такива неща, ще се радвам да прочета личен опит и случки / моля ви да са достоверни, не измислици/ и на някои от вас.

Коментари

1.   Не зная до каква степен би могло да се вярва на книгите на Майкъл Нютън-все пак регресивната хипноза не е направление в неговата специалност на психолог. Или поне не е признато в официалната наука. От "Пътят на душите" би могло да научиш нещо, макар и ориентировъчно. За жалост доказателствата и фактите са твърде малко и едва ли тук някой би могъл да ти ги предостави.
Аз лично за себе си съм убеден, че смъртта е просто преход, в никакъв случай не е край. Всъщност няма мъртви-мъртво е само физическото тяло, а останалата нематериална субстанция на много ниво на вибрации не само че оцелява, но и продължава да се развива. Темата е безкрайна, но би могло да се синтезират няколко основни неща касаещи земния ни живот. Важно е какво правим за другите, за света и Вселената около нас. Важен е вселенския контекст на прекарания от нас живот.

2.   Според мен живота е като пералня. Върти те докато не се изпереш!!! А ако пак не си се изпрал те пуска отново в барабана и така до безкрай. А ти можеш да си различни видове дрехи и тъкани...

3.   Никой не се върнал от онзи свят да каже. :О)

4.   Номер 2 ми звучи интересно и близо до истината. Аз ще ти кажа нещо много елементарно, което съм сигурна, че ще те подразни - никой не се е върнал от там да каже!

Сещаш ли се, трябва да е така!
И аз се интересувам от тези неща, но не на 100%, не ми фикс-идея, както май е при теб. Интересувах се дълги години, докато не стигнах до това, че този живот е даден, за да го живеем, а когато открием Нашата истина, то тогава умираме.
Така, че - не бързай.

Ти вярваш ли, че някой може да е на 100% сигурен какво е от другата страна? ! Вярваш ли го? !
Особено пък от историите в и-нет.

5.   Чети Библията - истината е там. Всичко друго е сатанинско.

6.   Според мен няма край. Всеки човек след смъртта си бива съден за грешките, които е допускал в живота си. Ако не е изпълнил мисията, която му е дадена, отива на Земята и живее отново същия живот. Или пък остава в Рая или Ада и живее в духовен вместо в материален свят. Или се преражда, но живее по различен начин, в зависимост от този, който му е даден. Примерно пак като човек, като животно, като риба, като птица... А пък е възможно и въобще да ни живее на Земята, а на някоя друга планета и пак като човек, но с различна материя и способности. Вселената е толкова огромна, че ми се струва, че планетите са едни "нива" които трябва да преминем. Искам да кажа, че на всяка планета със сигурност се живее по много различен начин...