Споделена история от Други

Проблем с компютъра
Здравейте, имам проблем с компютъра. Винаги, когато го изключвам ми се появява надпис, че не всички програми са изключени. Винаги проверявам дали случайно не съм оставила някоя програма да работи, но не съм. Всички програми са изключени и пак се появява този надпис. Някъде от един месец е така. Мисля, че е програмата Team Viewer, защото един път излезе за тази програма някакъв Recovery agent и на няколко пъти на надписа, че не всички програми са затворени ми пише, че Team Viewer още работи. Проверих го, изключен е. Преди един месец приех една снимка от приятел на мой приятел по скайпа. Отначало не исках да приема снимката, но той много настояваше. Знам, че по този начин могат да се пренасят разни шпионски програми, но си мислех, че като познава мой приятел няма да направи такова нещо. Вече започнах да се съмнявам дали в тази снимка няма някоя шпионска програма или файл на Team Viewer, с който ми следи компютъра и затова да ми излиза надпис, че не всички програми са изключени при изключени всички такива. Снимката не беше някаква важна. Даже не беше негова. Само да допълня, че миналата година общият ни приятел ми беше кракнал пощата и фейсбука, но затова разбрах съвсем скоро и то след като приех снимката от общия ни приятел. Разбрах от общия ни приятел., че той ми е кракнал нещата. Въпросът ми е дали аз си въобразявам или някой наистина ми следи компютъра и ако си въобразявам на какво може да се дължи този надпис?

Коментари

1.   знаеш ли за какво е Team Viewer?
аз ти препоръчвам да я изтриеш

2.   Съвсем нормално е да ти излиза, че не всички програми са изключени :)) и не, не ти следят компа.
Windows сам гаси програмите, които са останали при изключването на компютъра и изобщо не е от някаква си снимка... това са пълни глупости дето ги говориш.
Примерно при мен си стоят включени Avast, UTorent, Hamachi, Steam... и при гасенето на компа си се изключват без проблем. Ти казваш, че нищо не е отворено... това, че не виждаш, че е отворено не значи, че не е : ))

3.   Някои програми не се затварят просто като кликнеш Х, виж дали в старт менюто също са затворени.

4.   Не казваш дали си проверила компютъра за вируси..Препоръчвам ти да сканираш със http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_pro/

Кастиел