Споделена история от Други

Защо съм такава егоистка?
Здравейте! Навярно ще ви се стори странно, но нямам никакво намерение да се омъжвам или да имам деца, когато порасна, и то не защото не искам, а просто не мога да понеса мисълта, че любимият ми човек ще ме обича да полуда, когато сме само двамата в началото, но ВЕДНАГА след като родя деца, трябва да ги поставяме на първо място? Откъде накъде? Защо мъжете предпочитат децата, а не жените си? Истинската любов се разрушава от децата. Не искам да звуча като пълна кучка, но просто умирам от страх. Опитвам се да се убедя, че трябва децата да са винаги на първо място, но не мога.

Коментари

1.   Не е вярно, че мъжете предпочитали децата пред жените си, по-скоро се случва обратното и доста млади майки забравят за съпрузите си, когато се появи детето.
Иначе, не мисли за тези неща предварително. Ще ти дойде и на теб сляпата неделя. Концентрирай се върху образование, работа, намери първо свестен мъж в живота си, стани на 30 годинки и децата ще си дойдат от само себе си.
Не е вярно, че те автоматично обсебват живота ти, те са си отделни човеци и само допълват връзката мъж-жена, не я разрушават. В крайна цел целта ни в живота е да се възпроизвеждаме. Това ни кара да се влюбваме и т. н. и рано или късно ще те чукне и теб хормона и ще поискаш свое дете.

2.   Целият този филм е само в твоята глава и няма нищо общо с действителността!

Ако искаш - живей си според него, но после недей да се оплакваш, че някой ти е виновен задето си си провалила живота.

3.   Сама си го каза "КОГАТО ПОРАСНА".
Когато пораснеш ще мислиш по коренно различен начин.

4.   Така си мислиш, защото нямаш дете още. Ти роди пък да видим и на теб кой ще ти е на първо място!

ТТ

5.   жена се обича по един начин, деца по друг, двете не си пречат, напротив те се събират в едно цяло наречено семейство

6.   Ще минат години и ще ти се промени мисленето, запомни го от мен. Обичта към любимия, децата, родителите е различна. Едната не замества другата, нито пък заема нейното място. Дори напротив, ако успееш да постигнеш хармония, ще изпиташ истинската дълбока любов.

7.   Не е точно така както си го мислиш, авторке. Ако имаш мъж и дете, ще ги обичаш и двамата адски силно, нали? Но по различен начин!!! Когато родиш - детето трябва да е на първо място. Не казвам, че отношенията ти с мъжа ти ще останат на заден план, просто се налага да се грижите и двамата за детето/децата си, поели сте отговорността да сте родители все пак. Сега разбираш ли?