Споделена история от Други

Защо имам лошото чувство, че си пропилявам живота?
Защо има лошото чуство че си пропилявам живота?

На 21 съм, в момента уча медицина. Много ми е интересна и наистина това моята страст. От както се помня все ме е влечала. Като бях по-малък постоянно се рових из интернет да се пообразовам малко преди да вляза да уча. След като влязох си мислех че всичко ще върви като по мед и масло. Знаех че е трудна наука и трябва силна организация и бях на ясно че ме чакат дълги безсънни нощи и много учене. Проблема сега е че седя над учебниците и уча но някак си отвътре имам това неприятно чуство че си губя времето и живота ми минава без да го усетя.

Не съм голям фен на дискотеки, барове, напивания, нарокотици и т.н. но като гледам доста от приятелите ми (които не са от университета) излизат и се забавляват само аз седя вкъщи и уча. Пробвах да изляза една вечер с приятели на по биричка и лафче да се разсея малко но не бях спокоен като се сетя какво ме чака като се прибера.

Не търся някакви коментари просто исках за мое успокоение да си излея това което ми тежи на душата.

Коментари

1.   Прекалено отговорен си, нали? Винаги довършваш нещата докрай. И не знаеш как се учи за 3. Имаш чувството, че не можеш да се отпуснеш, където и да си. Другите се забавляват- ти не, другите преписват- ти се спукваш от учене, другите могат да си позволят какво ли не, а ти все се притесняваш от нещо...

Е, не си само ти... Хубаво е, че повдигна темата. Сега знам, че не съм и само аз. Аз съм на два пъти повече години от теб и ето- все още съм на този хал. Просто сме си такива- лоши за себе си и полезни за околните.

Трябва да намериш своя начин да изпускаш напрежението- някакво хоби например. Не я харесвам тази дума, но няма български заместител. В онези години се научих да свиря на китара, после започнах да отглеждам цветя, после правех сладкиши, после... шиех гоблени, после се занимавах с фотография и т.н. При мъжете е по-трудно, но все ще измислиш начин да "изпускаш парата".

Иначе лекар се става трудно и ти го знаеш. Избрал си своето призвание и не съжалявай за това, че не си го пропуснал, докторе!

P.S. Сесиите ви не приключиха вече? Хайде на Созопол!

2.   Много хора си пропиляват живота през младостта и после съжаляват цял живот. А ти ще станеш специалист, много хора ще те търсят и ще те уважават, ще имаш престиж. Така че пътя, по който си поел според мен е печеливш.

Съгласна съм с 1, че трябва да намериш начин да компенсираш, все пак млад си и ученето си е учене, но времето не прощава. Хоби, фитнес дори един път седмично по 1 час, разходка сред природата - връщаш се зареден.