Споделена история от Други

Приятелката ми е обратна
Запознах се преди две години в интернет с много мила и приятна, омъжена жена от голям град.Тя дойде в моя за да се видим.От тогава станахме неразделни-пишехме си SMS-си,говорехме по телефона, споделяхме какво правим в даден момент, казвахме си какво ни тревожи, какво ще готвим, чатехме, дори на море ходихме семейно. Срещите ни зачестиха.

Изведнъж, преди два месеца почувствах отдръпване от нейна страна-сякаш не можеше да говори с мен както преди. А другият й телефон непрекъснато звънеше. Попитах я какво става. Призна ми, че има връзка с разведен мъж от нейния град и все за него мисли. Отново започнахме да говорим както преди, но разговорите ни се прекъсваха от новия приятел. Знаех паролата й в Глобул и случайно влязох в акаунта й. Прочетох любовни SMS-си адресирани до...жена. Бях втрещена. Разведения се оказа разведена с три близнака. Вдигнах телефона и я попитах с мъж или с жена има връзка. Отрече истината отново. Казах й, че знам каква е и доказах правотата си.

Не говорихме известно време. Обади ми се и призна всичко от игла до конец. Също ми каза как се е чувствала, докато ме е лъгала. Истината ме порази. Написах й съобщение, че повече не искам да чувам за нея, но тя продължава да твърди, че много ме цени като приятелка и има нужда да говори и споделя с мен.

Лъжите й разклатиха доверието ми. Нищо не е както преди. Дори и написах "Сбогом" но тя не иска да го приеме. Правилно е вече да не е сред приятелите ми, но какво да правя като свикнах с присъствието й и ми е много празно без нея.Толкова съм объркана...Обичам разговорите и срещите с тази жена.
Какво да правя?

Коментари

1.   Мисля, че това, че тя е обратне, не би трябвало да те притеснява. Тя си остава твоя приятелка.

2.   Абсолютно (от по-горе). Аз дори имах дългогодишна приятелка, която за разнообразие го правеше с жени, мен това ме устройваше, като се има предвид, че можеше да са мъже.

3.   Може да е тайно влюбена в теб, и заради това да не иска да се карате:))

4.   Аз мисля, че не тя, а ти си неискрена по отношение на приятелството ви. Тя не ти е казала истината, защото се е страхувала, че ще те загуби, а не е трябвало, защото ти всъщност не си никаква приятелка. Първо - ровиш в личните й неща - уж случайно, което е ужасна постъпка! И второ след като разбираш (по абсолютно недостоен начин), че сексуалната й ориентация е различна от твоята, ти се държиш с нея сякаш е прокажена. Правилно ли съм разбрала? Ако е така - извинявай за резкия тон, но ти не заслужаваш да имаш приятели. На теб съвет не мога да дам.

На нея бих казала да продължи живота си, както сметне за добре и занапред да внимава на какви "приятелки" се доверява. Дано все пак съм ти била полезна.

5.   Не, не мога да се държа с нея като с прокажена, защото прекалено много държа на нея. Затова така страдах от обстоятелството, че не ми е казала истината. Мислех, че няма нещо, което да не можем да си споделим. Говорихме много след това и изяснихме всичко. Оставаме си приятелки. Убедена съм в искреността й. Казах за недостойните неща, които съм извършила и тя ги прие като нормална реакция. След всичко, което стана, сякаш станахме още по-близки.

Убедена съм, че няма нищо по-силно от женското приятелство! Благодаря много за съветите на всички! Моля, не ме съдете толкова строго! Всеки греши. Важното е да си прощаваме и гледаме напред. :)

6.   Мъжкото приятелство е по-силно и като се стигне до нещо като вашето, приятелството свършва, защото това са..... работи!

7.   Наистина, приятелството е много важно и хубаво нещо. Затова трябва да бъде ценено! Не навсякъде и по всяко време се намират верни приятели.

8.   Oстанете си приятели това не е лошо.