Споделена история от Други

Macbook Air 13 или Dell Xps 13?
Здравейте, кой от двата модела е по-добър според Вас?
Трябва ми както за работа(икономист съм), така и за гледане на филми и слушане на музика в свободното ми време. Благодаря!

Коментари

1.   Определено Macbook Air, няма да съжеляваш. Лично моя Macbook е на 6г. и не ми е създавал никакви проблеми до сега. Успех!!

2.   Уважавам много Dell, всичките ми лаптопи са били тази марка. Но отскоро ползвам Macbook Pro и мога да ти кажа, че повече никога не бих погледнала друг компютър. Тъй че ти препоръчвам Macbook-а с две ръце :)

3.   Благодаря;)
Единствено ме притеснява големината на екрана, тъй като сега работя на 16-17", дано не е твърде малък.
http://www.novmak.com/c/md231z/a
Също да попитам запознатите кои са по-необходимите конфигурации?

4.   Определено Air-a!
Предимството е, че можеш да си ползваш и двете операционни системи - дори едновременно, т. е. Linux & Windows (ако решиш да си го инсталираш). За Windows ще ти трябва антивирусна програма, обаче!

5.   Ами конфигурациите, на които трябва да обърнеш внимание са процесора, рам-а... Дисплея няма да ти се вижда малък, просто защото качеството е изключително високо. Сега най-новите модели на Pro са с ретина дисплей, не знам дали Air-a имат такива, но едва ли ще са по-лоши. Зависи от бюджета ти, защото и цената им е висока. Но си заслужава! Няма да съжаляваш и секунда за инвестицията. А и с Macbook-a ще забравиш за вируси и антивирусни програми, защото на практика е невъзможно да се пробие системата. Посочи линк на няколко модела, на които си се спрял? Моя Macbook Pro си имаше вграден офис пакет на Windows, разбирай- word, excel... Операционната ми ситема е Mac OS X Lion. Всички познати програми си имат и версии за мак. Всичко в тези лаптопи е направено много по-удобно за потребителя. Много бързо ще свикнеш и съм сигурна, че няма да поискаш да се върнеш към windows никога :)
От номер 2

6.   Благодаря ти много:)
За сега съм се спряла(момиче съм) на Air от официалния сайт http://www.novmak.com/c/md231z/a , но не съм наясно нуждая ли се от допълнителен софтуер/виртуализация.
Ето още няколко :
http://www.vario.bg/571/9921/apple-macbook-pro-13#!prettyPhoto[product9921]/2/

http://www.technopolis.bg/b2c/details/515707/P11010105/Ultrabuk-APPLE-MAC-BOOK-AIR-MD231Z/A

http://www.technomarket.bg/products/09122607/apple-macbook-air-13-z0nd0008p-bg

7.   Не се нуждаеш от нищо допълнително. Лаптопа си е с вграден софтуер. А тези неща, които са изредени отдолу да някакви екстри, от които не мисля, че ще имаш нужда. Единствено преди да вземеш попитай дали има инсталиран Microsoft Office for Mac пакет, за да може да си ползваш Word -а и др. Гледам, че за някои модели е посочено, че трябва да се доплати. Поразрови се, може някъде из магазините да ги има с вграден Офис-пакет на същата цена. Ако ли не се доплаща към 200лв. доколкото виждам. А може и в някой сервиз за по малко парички да ти го инсталират. Но всичко това си го провери преди да купиш.
Все пак ти препоръчвам да прегледаш и моделите Pro. Лично според мен са по-добра инвестиция. Ето този например http://www.novmak.com/c/md101z/a е пак такава цена, но твърдия диск е 500гб, а процесора 2.5GHz.