Споделена история от Други

Стъпка по стъпка да променя нагласата си?
Здравейте.
Като повечето "нещастни" хора и аз в началото на годината реших да съставя един списък с желанията си.
-Да отслабна
-Да си намеря по- добра работа
-Да възпитавам децата си добре
-Да накарам съпруга ми да ме обича както в началото
-Да започна да се поддържам
-Да се чувствам добре в кожата си и ЩАСТЛИВА
това беше нещото което не мога да постигна и което ме накара да пиша тук. Навярно много от вас са го изживяли и можете да ми дадете съвети? На това се надявам!
Хубаво е човек да има цели нали? А когато няма желание?
Не мога да кажа, че живея лош живот, разбирате ли? Имам всичко което ми е нужно да съм щастлива, но се чувствам адски зле.
Имам семейство, съпруг, деца. Здрави деца, за които обаче постоянно се страхувам да се би да се разболеят или да стане инцидент с тях. Не мога да спра да го мисля. Ами ако се случи това или онова. Знам, че така съсипвам и себе си, обезкуражавам и тях, но не знам как да престана.
Със съпруга ми нещата не са никак бурни, но поне не си пречим един на друг.
Родителите ми са страхотни, много ми помагат хората, много ме обичат, слава Богу здрави са.
Уж имам живота за който съм мечтала, е не съвсем, но все пак има и хиляди жени в България, които искат да са на мое място, а не мога да се почувствам добре.
Искам промяна! Знам, че трябва да започна от себе си и да променя мисленето си, но как? Как да започна да се справям със "задачите си" като нямам грам желание?
Знаете ли, ако аз чета това което пиша, ще си помисля " е ами стани и се задействай" но не става.
Моля ви дайте ми съвет, нека да запомня 2013 година, като годината в която започнах да "живея"

Коментари

1.   Авторке, основната ти грешка е, че не формулираш желанията си положително.
Прочети книгата „Излекувай живота си“ на Луиз Хей, има я безплатно в интернет, има и клипчета към нея. Тя промени моя живот, защото ме научи да мисля полижително и да визуализирам желанията си, КОЕТО НЕ СТРУВА НИЩО. В рамките на 1 г. успях и в живота, и в работата, и в личното си щастие.
Давам ти пример с твоите формулировки
-ГРЕШНО - Да отслабна
ПРАВИЛНО - АЗ СЪМ СЛАБА. (повтаряш си го на всеки 10 мин. 10 пъти ако щеш, визуализираш се слаба, чувството да си лека, да се движиш леко и да се наслаждаваш на слънчев ден СЛАБА)
-Да си намеря по- добра работа
АЗ ИМАМ НАЙ-ДОБРАТА РАБОТА, щастлива съм в работата, обожавам работата си
-Да възпитавам децата си добре
АЗ ВЪЗПИТАВАМ ДОБРЕ ДЕЦАТА СИ, децата ми са здрави, щастливи, обичани.
-Да накарам съпруга ми да ме обича както в началото
МЪЖЪТ МИ МЕ ОБИЧА КАТО В НАЧАЛОТО (и визуализираш себе си и чувствата си тогава, но в бъдещето)
-Да започна да се поддържам
АЗ СЪМ ПОДДЪРЖАНА ЖЕНА. И си представяш себе си красива и поддържана
-Да се чувствам добре в кожата си и ЩАСТЛИВА
АЗ СЪМ ЩАСТЛИВА

Точните методи са описани в книгата, има и много примери. Няма какво да загубиш, на мен това ми помогна.
Успех

2.   Това може да стане, когато наистина го поискаш. Леко малко ми звъчиш мрънкащо и глезено: "Тази кукла искам, ама не със синя рокля, а с розова. Пък ако може и с черна коса и с друга прическа. " Започни с малки стъпки, не направо с голямата лъжица. В един момент всичко се превръща в навик и необходимост. Говоря за нещата, които искаш. Списъкът по-горе го раздроби на по-дребно. Примерно първото в него е, че искаш да отслабнеш. Ми хубаво. Спорт? Диета? Ако е спорт, започни да речем с една спирка. Слизаш една спирка преди твоята (ако ходиш на работа с автобус) и вървиш малко повече пеша. Разбира се с предвидено за това време. Ако си с кола - паркираш по-далечко. Движението е много важно за тонуса. Коригирай менюто си, но естествено не драстично, а постепенно. Филийка хляб по-малко, една ябълка повече и т. н. Танци, фитнес, аеробика... Избор имаш. Малко повече организираност със задачите, за което на мен ми помагат списъци, съставяни ежедневно. Така аз имам време за всичко, изглеждам добре и се чувствам добре. Ъъъ, все още се боря с цигарите, но и това ще стане. И за да не ти звуча като богата глезла, ще ти кажа, че съм разведена, живея със син тийнейджър, куче, котка, работя на две места всеки ден, включително и почивните дни, ходя на фитнес и имам време за срещи с приятели поне два пъти в месеца. Нямам родители/баби/, които да ми помагат, живеят далече. Сигурна съм, че и ти можеш да се справиш. Не е лесно, но трябва да започнеш. Тогава ще дабиеш самочуствието, че си силна, можеща жена. Тогава ще започнеш сама да си вярваш, да се харесваш и да се уважаваш. Чак след това съпругът ти ще те забележи :)
Пожелавам ти от все сърце успех!
П. С. Наскоро един приятел ми каза: "Няма начин да няма начин"...

3.   Много благодаря за положителните коментари.
Ще прочета книгата и ще се постарая да си вдигна духа. Странното е, че винаги съм вярвала, че ако искам мога всичко, а сега наистина и сама долавям, че хленча и се оплаквам. Но някак, мисля едно, а тялото ми не ме слуша.