Споделена история от Други

Искам да си направя колело
Момче съм, на 15 години и имам следният проблем. Много съм запален по планинското колоедене и е крайно време да си направя колело. Запознат съм с материала, дори помагам на приятели да си слобяват колелата. Интересувам се горещо от спорта. В града си имаме клуб и даже сме си направили сами писта с виражи.

Всичко до тук добре, ама аз съм единствения, който няма колело. Родителите ми имат пари,но като чуят,че им искам пари за колело и казват ''това са глупости''. Аз не искам от тях кой знае каква сума, освен това останалата част от парите ще е заработена от мен. Опитвах се да си намеря работа,но всичко се провали. Не зная какво да направя, лятото си отива и толкова много ми се кара. Чувството за свобода, вятъра около теб, адреналина, близостта на природата с теб са нещото което ме карат да се занимавам с планинско колоездене.

Имам 2-ма приятели, които всеки ден карат и се виждаме с тях и те все се шегуват ''къде е колелото, докато го направиш брада ще ни порастне'', аз ги разбирам, все обещавам, че ще карам с тях, но това си остава една мечта. Продължавам да си търся работа, но не мога да си намеря, мисля пак да говоря с родителите си, но знам какъв ще е техният отговор. Надявам се някой от вас да ми даде някакъв съвет.

Коментари

1.   Накарай някой голям да говори с вашите да ти купят колело. Най-добре да е техен приятел, близък или роднина.

2.   Ако го пожелаеш истински с цялото си сърце, сигурно скоро ще го получиш пред вратата. Сподели с родителите, че и други подкрепят твоето мнение и ще получиш чисто нов черен планински бегач. Повярвай и ще успееш! И не забравяй да се похвалиш.PiV

3.   Ами пич виж ся ако не добавите на скупе mishamisha9243
Ще ти дам савет.

5.   Момче може не с много пари да си купиш добър велосипед на мен ми откраднаха колелото от гаража иначе щях да то го подаря рамката беше направена от мен капи няма как да стане трябва от магазин Сега реставрирам 1 балкан голям ако 28 и аз съм като теб късмет но няма как да си направиш сам велосипед ако разполагаш с 30 000 лв може и да си направиш сам цял велосипед

6.   събери около 4, 5 хиляди лева и си купувай части постепенно и си го сглобявай.

най добре да си направиш dartmoor.

9.   какви хиляди какво нещо приятеля номоже да намери 500 вие някакви хиляди? ! приятел аз съм на 13 и карам планинско но нямам специално колело и сега ще си купувам свястно колело можеш да си намериш за 400 - 500 лв., което не е голяма сума за този стил а до търсенето на пари моли родителите си по всички възможни начини! аз така правя :Д Късмет и поздрави <Божко>