Споделена история от Други

До какво ни води недоверието и срахът
Аз обичам да говоря, стига да има кой да ме слуша, или поне така беше до скоро.
Хората спряха да си споделят, сякаш нито да смеш да кажеш нещо хубаво, че ще ти завиди, нито да кажеш нещо лошо, че ще го натовариш, все едно си няма свои проблеми.
Аз например имам нужда да споделям, така много по-лесно разбирам какво искам, какво мисля и какво да направя, примерно. Чувствам се освободена, с радост бих изслушала приятел, пак бих се почувствала добре. И все пак щом има сайтове, като този, може би положението не е чак толкова зле. Но по-лесно ли е да напишеш анонимната си история тук, от колкото да кажеш на родител или на най- добър/а приятел/ка? Разбира се, че тук е много по-лесно да излееш какво те притеснява. Но се замислете, нашите истории тук нямат души.
Не знам, как Вие виждате нещата? Не смятате ли, че комуникацията между хората отслабна в тези тежки времена? Това означава ли, че хората са се затворили в себе си?

Коментари

1.   Определено хората са се затворили в себе си. Никой не споделя току така, точно заради нещата, които си написала в поста си. Правилно си преценила. А и според мен е по-добре да не споделяш като цяло... ако ти е тежко и имаш нужда от подкрепа, анонимните форуми не са по-добра утеха, даже изобщо, но можеш да получиш различни мнения и подкрепа, които биха те разтоварили малко, дори от хора, които не познаваш.

2.   Много си права! Много ми се иска да имам до себе си, човек като теб, с който да споделяш.

3.   Има си много предимства споделянето в този сайт, получаваш различни гледни точки, близките обикновено са пристрастни. Тук на по-голямата част от коментиращите много им се кефя. Понякога мнението ми съвпада с някой от коментиращите, но аз не бих могла да се изразя така. Моите мисли ги чета в техните думи. Има и доста остроумни.

4.   Да бе. Аз пък да ви кажа споделям страшно много, напоследък споделих супер лични неща на супер много хора, просто не ми дават мира. То и това не е добре. :)

5.   Колкото по-съвършени стават средствата ни за комуникация по между ни, толкова повече се отдалечаваме един от друг. Причината-липсва визуалнилия, личния човешки автентичен контакт.