Споделена история от Други

Фантазиите завладяват главата ми
Вече не знам за кой път ми го казват, но все не мога да се справя с този проблем!

Проблема е следния: студент съм вече втори курс. Всичко попринцип си върви добре, докато не дойде време за сядане и учене-било то за сесия или контролно. Не че не ми се учи и не ми е интересно, даже обратното, просто като седна да уча започвам да си представям това, което чета, за да го разбера по-добре, но много бързо мисълта ми отива някаде другаде и започвам да си мечтая. Изгубвам се някаде из дебрите на фантазиите си и мечтая с часове. С една дума изобщо не мога да се концентрирам!!!

Опитвал съм различни методи за подобряване на концентрацията медитация ли не пробвах, йога ли не пробвах, гинко билоба пия ама нищо не помага братче. Толкова се отчаях, че в интернет почнах да се ровя и намерих една програмка, която генерира някакви звуци, които да звучат с честотата на мозъка и уж да помагат с концентрацията. Помагат ама трънци, само главоболие ми причиняват!!!

Много често преподавателите след изпит са ми казвали, че съм умен и имам потенциал, но трябва да го развия. Аз знам, че имам потенциал и че мога да покажа знания за повече от 3 или 4, но просто не знам как да огранича тези фантазии и това губене на време! Знам каде е проблема, но не мога да го отстраня или по-точно не знам как да го отстраня!

Коментари

1.   Аз също когато чета нещо си го представям и така ми е по лесно да вникна в него и се разсеивам, но не мисля, че като цяло проблема е болка за умиране.

2.   Щом си изкарал две години значи нямаш чак толкова голям проблем. Чети повече, а в момента, когато усетиш, че се отплесваш пак се връщай към редовете в учебника. На мен ми помага и това да си подчертавам по-важните неща от текста, който чета, помага да се концентриращ, за да можеш да отсееш важнотото от разтягането на локуми.

3.   Пробвал ли си да учиш с някого? Вероятно ако има друг при теб, ще ограничиш фантазиите си.

4.   Същото се получава когато си влюбен... Сядаш да учиш, обаче и капка концентрация няма! И после - лебедче! До колкото разбирам твойта причина е друга, следователно ще ти трябват много по-малко усилия да се справиш с проблема!

Като учиш примерно земи си го пиши някъде или си зимай нещо за пиене или нещо от сорта... Мисля, че щом сам си успял да откриеш в какво е проблема, значи по същия начин и ще се справиш с него!