Споделена история от Други

Как циганите забогатяват в Германия под друга самоличност!
Здравейте! Абстрахирайте се за момент, позволено ви е само да се шокирате - мъничко! Просто искам да ви разкажа:;;

Значи, аз съм циганин, не съм от гето, нормален цигански квартал, махала, град. Искам да ви разкажа как се забогатява в Германия с измама. Много, страшно много хора познавам, които са го правили, още го правят, и кои знае до кога ще го правят! Моят град е малък, но само си представете какво става в София например, в гетата...

Значи процедурата е следната. Има хора (4-5) човека, които предлагат превоз до Германия, избор на град и хайм (хайм за чужденци, на Немски - азулант). Отиваш при него и го питаш къде може да те заведе, как стоят нещата. Той за 15-20 мин. ти обяснява всичко. 100 евро е превоза ти от БГ до ДЕ. Пътуването е около 2 дни. Пиране не чак толкова постоянно, пира се за дълго в Австрия ли, де беше, в една голяма бензиностанция с предлагане на безплатен фитнес, баня и ресторанти туй унуй, докато се стъмне, че като влезнете в чермани да не ви хванат полицаите. След това тръгваш, преди това трябва да си напазаруваш за яденйе, това са 2 дни. Ще е добре за теб, ако преди това около 2 седмици си си измислил история, която ще представиш пред тях, (по точно интервю или изява). Да си измислиш имена, съответни Сръбски, фамилията трябва да завършва на ИЧ, пример: Иванович. Измисляш си имена, на тебе, жена ти, мъжа ти, също така и на багадандата ти дечорлуга, които най-често са повечко. Хубаво ще е ако си промениш датите. Ако по пътя до хайма те спрат полицаи, или по границите те питат де отиваш и защо, казваш е Германия, при сестра ми, на работа или каквото и да е. Та, репетираш си историята, знаеш я що-годе добре. Стигаш умрял като куче недоспал като вампир в Хайма там дето те пуска човека (най-добре гизен, лесна работа) на пункта там има един човек, ти му кааш, азу азу, той те гледа странно, казва ти паспорт, ти му кааш, немам, той гепва един лист и шрайбва от де си, Косово, Сръбско, и от кой град... След това влизаш, ако си през деня те слагат в една чекалня да чекаш, ако е през нощта те слагат е едно помещени дет' има много легла, да спинкаш. Кат се събудиш, отиваш да закусваш, след това отиваш в една друга сграда дето има голяма чакалня най-различни хора от всакъде. Черни, бели, китайци, индиици, корейци, абе секви. Та чакш там, след това те викат. Влизаш в една стая с децата си и семейството си. Сядаш на един стол, най-често има 4 стола, един за немеца, един за проводача (томач) и двама за вас, мъж и жена. Та седкаш там те питат от де си, що си, са около 4-5 мин. Пишат ти там имената, датите, от де си, снимат те и ти казват да отидеш в чакалнята. След около 2 часа те викат (щото винаги има много народ) и ти казват, тук си, споко, или те местят в друг хайм в друг град. Дават ти билети и ходи се оправяй сам, или ти викат такси. Ако пък ше оставаш там влизаш отново в една стая, дето там те измерват колко си висок, колко тежиш, миеш си ръцете със сапун за отпечатъци и пак те снимкат. След това отиваш в рецепциата, подписваш се там, дават ти една камара документи, след това ти дават ключ за стаята, със една камара чанти, ядение, пиенйе, прибури, козметика, спално белио и тен подобни. Та отиваш в стаята, взимаш си един душ и всички по леглата, уморени и недоспали от тежкия пък и от целия ден изгубен в 'чакане, треперене и страх к'во ли ше стане ся). На сутринта вече се съвземаш, два три дни така ще си малко чалнат. След това си намираш френдчета циганета, има ги всякви по хаймовете, не само роми. Ако знаеш пък английски е супер, ще си бъбриш и с черните, ама да знаете, те са много нахлни, дее технат мама дееее. И така, даваш кръв, отвеждат те в болница за да те снимат там на ренген. Ако ти няма нищо супер, няма да седиш повече от месец в хайма (има различни хамове, има такива дето се седи по 3 месеца, например триер). Минаваш на контролен преглед, скиват ти зъбките, кръвното, питат те имаш ли направена операция някъде, и да имаш, ти кааш НИ :Д Питат те дали се оплакваш от нещо, има цигани, дет отиват да се излекуват та, но ако отидеш там за пара, и да ти има нещо ти пак кааш НИ. (Има си томачи/ преводачи на всякъде, циганета, само трябва да владеете цигански). Та, и това минало заминало. Идва малкото интервю. Влизаш едно помещение дето има много хорца, чекаш да те викат, влизаш в друга стая, с преводач и немец. Питат де от де си, де ти е паспорта, ти кааш, немам, набиха ме, пребиха ме, събориха къщата, изгориха я, това всичко от историята ти, и така, питат те какъв паспорт си имал, ти казваш червен, томача казва, аа, от старите сръбски паспорти, ти потвърждаваш и така. Питат те дали имаш брак, казваш да в чърква (кангири) на цигански, и т. н. това е лесно. Отново чакаш още около 30 мин, викат те, подписваш се, дават ти алсвайс, нещо като паспорт или лична карта. Него си вече легале :Д И така, от там ти казват кога ти е големото итервю с дата и час. Отиваш ти, различо е навскаъде, или влизаш ти и жена ти, или сте по отделно, децата не изпитват, само онези, дето имат навършени 18 (аз съм бил в Германия преди 2 години, когато съм бил на 16, казах, че имам 18 и аз минах на интервю). Та, питат те там, тормозят те малко. Жена ти по принцип плаче, плаче, че не може и две думи да каже. То това всичко се записва накомп, след което се изпраща на друго място, и от там обратно с отговор. Обикновено с две думи казваш, че имап проблеми, че си на уличата, че сте се сбили с някого за нещо, свичко по твое осмотрение си исмисляш, но е важно всички да кажат едно нещо. И така, мина и то, по-някога 30 мин. при други по 3 часа не са ги пускали. След това чакаш поща. Или легатив, или само интервюто. Ако получиш негатив малко трудно ще получиш трансфер (транслфер означава да ти дадът къща, апартамент, общежитие с няколко стаи, дето да живееш ти със семейството си. Плащат по има нема 300 евро на човек се пада, че ти зaдържат ток, вода, отопление и др. неща там, по 270-300 евро на човек се пада. Ако пък си по-плодороден и жена ти роди там, още по-добре за теб, повече пари, повече превилегии. И така, ако поличиш негатив и не ти дават трансфер, трябва да имаш познати роднини там ( ако не знаеш езика ) и да имаш някой лев заделен за тая работа. Ще ти трябва адокат, на Немски анвалт. Поне заделени 300 евро ти трябват. Идва ти негатива, казват ти хората, че не ти вярват, че си от там, от където се представяш. Хващаш си добър адвокат, плащаш му отначало някаква сума, и като вземеш трансфер всеки месец по 50-100 евро му пращаш. И те та, ако пък не те хване бурята, защото те не винаги пращат негативи, си взимаш трансфер спокойни и си живучкаш. Събираш си парички, къде за дългове и лихви, къде за нова къща, къде за сватба и т. н. Правиш си конто (дебитна карта, или както циганите го наричат - банкомат). Влизаш в големи магазини, пазаруваш нещо за до 100-120 евро, било техника, дрехи, яденйие. Плащаш с контото ти, по принцип позволяват тия луди банки до 1000 евро минус. Праиш ги на луди. Ако искап, това дето си купил си го задъриш, ако ли не, след 1 час отиваш с жена ти, говорите на цигански там, нямате пари, това онова, искате да върнете стоката, хората ви връщат парите в кеш на ръка. И така, отиваш примерно в Виваком - те мобайл, взимаш си лаптоп за 1 евро на разплащане, взимаш си телефони на разплащане нови, които след това независимо колко скъпи са ги продавш при специални хора за 400, може и повече, евро в кеш. Има сайтове, дето ставаш абонат. Поръчваш отначало два пътни нещо малко в кеш, например машина за бръснене (циганетата да дават 15 евро за фризьор, абсудр, че то толкова струва цяла машина за бръснене ( на цигански машина рандимаски). И така, после пак поръчваш нещо малко, и след това една плазма в разплащане. Като дойде месеца, плащаш машинта, и си поръчваш един 4 ядрен комп, като дойде месеца, плащаш 40 инчовата плазма и компа и поръчваш един готин лаптоп, после си питай джоба. Така направих аз преди две години, заради това се направих на 18. То сайтовете не са един и два, то отто. де, то некерман, то.. абе много.. И те така, стой там колкото може повече, или докато може. Кат ти писне или имаш някакви проблеми, например абшигун, викпаш един бус за бг, независимо от къде, видин, враца, софия, пловдив, откарват те там където искаш в бг, ако имаш багаш плащаш допълнително. И така...

Е те така се живее, копелета. Ако не знаете цигански, Българчета, спокойно, пак ще мине номера, само трябва да знаете малко сръбски.

Историята е истина, не е измам. Това е огледало на повечето роми в България. А и имаш право на 3 пъти да се явиш там в Германия, аз и моето семейсво бяхме преди 2 г. за пръв път, скоро, ако тате не си намери свястна работа, отлитаме отново..

Това е то, живее се по-добре като чужденец в чъжда държава, отколкото в родната ти такава. Има и случай, когато хора след време са се махнали от социала, са казали от къде са и що са, като казаха кви пари получават тука, детски, семейни, помощни и такива, Немците не сам йм повярвали...

Е, споделете, какво мислите? Какво е вашето мнение?

Коментари

1.   Ха-ха-ха, не вярвам историята да е написана действително от циганин, но е смешна и забавна. Дълго съм живяла в Германия и мога да кажа, че е напълно възможно написаното. Те така са затънали в собствената си бюрокрация, че...
Иначе, който иска да прави като автора, да побърза. Много се говори по темата в немските телевизии и са решили да не дават вече на сърби и македонци (цигани) такива облаги. В Берлин обаче евангелистите са направили социални жилища за такива екземпляри като лирическият герой (не вярвам автора да пише за себе си) и си живеят добре.
Да ходят циганите там, ние имаме достатачно. Немците са ги избили навремето и поне им дължат малко внимание. Ха-ха-ха, ще вдигнат ръце от тях. Кеф
...българите обаче да не се пробват, не можем да лъжем . За тези маймунски номера си трябват маймуни. Истински.

2.   Към номер 1.

Не знам защо не ми вярваш. Ако щеш вярвай, казвам ти самата истина. Нали не мислиш, че съм в състояние да си измисля всичко до най-малката детайлност. Всичко това ми се случи в Гизен, ама сега по не официялна информация правили друг хайм в Гизен, а този дето бях аз, щял да става само приемен. Де да знам....

3.   Мой човек - без паспорт си за никъде, хич не се филмирай, не знам к'во си чул и видял и разказваш тук небивалици. Циганите в чужбина живеят от СОЦИАЛНИ ПОМОЩИ, затова никой вече не ги иска. Освен това са крадци и измамници! Ама тея твойте филми ги разправяй на някой пубер!

5.   Аз пък като една задръстена българка, все си мислех, че в чужбина се отива за да се бачка зраво и да ти плащат подобаващо. Мале-е-е колко съм била проста! Че си седиМ у БГ, че си плащам данъците та да има държавата с какво да плаща социални помощи на ромите, та те раждат по 10 чавета.

7.   От номер 1
вярвам ти, авторе, само не ти вярвам в две неща - не можеш да си купуваш така техника на кредит, най-вече никой няма да ти даде 1000 евро диспо кредит. На азилантите им се прави една сметка само (БЕЗ КРЕДИТНА КАРТА), от която най-много да могат да си точат парите, които им превеждат от социалните.
За другото ти вярвам!

12.   1 во - може да се пазарува с Visa & Maestro нито цент в контото. А по летищата пускат оферти с American Express Gold. С който карти можеш да пазаруваш не повече от 10 000 евро но на пост терминал който използва подпис вместо ПИН код.

2 ро. Колкото до Паспортите се минава граница с тях после си ги криеш. След това се приявяваш като Сърбин с изгубени документи при което лицата не трябва да са по млади от 1988-1989 , колкото е по възрастно лицето толко по не е съмнително. Интересното е,че трябва да имаш имформация каде и по кое време е имало бомбадировки в Сърбия. Информацията е наложаща- при приявяването като Сърбин се прави интервю на Сръбски. Това също трябва да се има в предвид.

3 то - Колкото до мангалите нямат толкова акъл да измислат толкова добра схема. А и нещо друго Българите са - Мангалите на Европа та никой не ги иска. Нека ме оповъргае някой ако смята че не е така!

13.   1 во - може да се пазарува с Visa & Maestro нито цент в контото. А по летищата пускат оферти с American Express Gold. С който карти можеш да пазаруваш не повече от 10 000 евро но на пост терминал който използва подпис вместо ПИН код.

2 ро. Колкото до Паспортите се минава граница с тях после си ги криеш. След това се приявяваш като Сърбин с изгубени документи при което лицата не трябва да са по млади от 1988-1989 , колкото е по възрастно лицето толко по не е съмнително. Интересното е,че трябва да имаш имформация каде и по кое време е имало бомбадировки в Сърбия. Информацията е наложаща- при приявяването като Сърбин се прави интервю на Сръбски. Това също трябва да се има в предвид.

3 то - Колкото до мангалите нямат толкова акъл да измислат толкова добра схема. А и нещо друго Българите са - Мангалите на Европа та никой не ги иска. Нека ме оповъргае някой ако смята че не е така!

15.   Истина е! Достойно за репортаж..