Споделена история от Други

Инсепшън
Много съм вдъхновен от филма Inception (Генезис). Харесва ми идеята да живееш в реално пространство и да можеш да създаваш всичко толкова лесно и веднага. Чудя се дали някога ще е възможно нещо подобно, дори и като някаква игра. Мисля, че ще е страхотно за образованието. След като в съня времето минава повече време ще имаш достатъчно възможности да четеш всичко и да тренираш уменията си. В "реала" времето минава бързо и неусетно. Често неизползвано докрай. Минава като в мъгла и човек не може да си спомни какво е било.

Коментари

1.   Уф... не някога, а веднага е възможно, и безброй хора по света го правят; но е много дразнещо, че идеите на които се основава Inception са толкова неразбрани - напиши "осъзнато сънуване" в Google (или lucid dreaming на английски) и дерзай. Резултати ще има ако си постоянен, но вероятно ще ти трябват поне 3 седмици за да ги постигнеш. Ако интересът ти се задържи, потърси някой от англоезичните сайтове/форуми (допускам че може да има такива общества и на български, но не ги знам). Забавно е, полезно/образователно е, но все пак - умната!

2.   Няма за какво да си мечтаеш толкова - филмът загатва за истинската същност на душите ни. "Реалът" за който пишеш е също вид сън, от който "един ден" ще се събудиш (когато "умреш"), после ще влезеш в друг и т.н. Може би разликите са само тези, че 1) наистина не можеш да "твориш" толкова лесно и с толкова малко усилия, колкото в Inception и 2) освен теб има и други хора, всеки със своите интереси и условия, които най-често те ограничават да се развихриш в степента, която на тебе ти се иска...
Времето няма значение! Единственото нещо, което има такова, е развитието ти.
"Генезис" и "Матрицата" са филми с доста по-дълбок смисъл, отколкото повечето зрители си мислят. Правени са от хора, които познават достатъчно дълбоко същността на Битието, но са направени по майсторски, многопластов начин, така че хем да популяризират правилните идеи, хем зрителите от всякакво ниво да намерят в тях по нещо за себе си.

Филмът е много добър! Единственото нещо, което не ми хареса е, че жената на главния герой накрая умря "истински" - на практика такова нещо няма - това е просто преход към по-горното ниво на съня...

3.   До номер 1: Не бях чувал за това "lucid dreaming", звучи ми странно и съмнително. Не мога да си представя какво трябва да се получи, определено не същото както във филма. Гледах няколко клипове в тубата, казват, че можеш да се отделиш от тялото си. Не мисля, че е възможно. Прилича ми на измислица.

4.   Можеш. Провери какво е "Осъзнато сънуване" и как се постига. Аз го постигнах за 20 дена и сега имам осъзнати сънища често. И мога каквото си пожелая да правя в съня.