Споделена история от Други

Ужасно висока съм
Проблемът ми не е от най-нормалните, всъщност е много тъп ама... На 12 (почти 13) години съм и съм 170 см. а може би и повече.. Преди 4-5 месеца се мерих.. личният ми лекар ми каза че съм 170см.. не можах да повярвам.. това не е нормално за едно 12 годишно момиче... По-висока съм от майка си и почти настигнах баща си още няколко см. и ще съм колкото него.. Аз съм най-високата в класа, не само от момичетата, а изобщто.. Доста често се случва в училище някой да ми каже "Как е Жирав" или пък "К'во ста'а Маркуч"... Всъщност проблема ми изобщо не е в това че съм висока, а в това че ми се подиграват за това... Чувствам се ужасно да чувам тези думи всеки ден от 6 год. до сега.. Моля ви дайте ми съвет!! ;(((

Коментари

1.   Да ти имам и проблемите, аз също бях така, а днес съм стройна, красива жена, докато някои останаха тапички, напълняха и днес се търкалят във формата на ниски и дебели лелички

2.   Те ти завиждат :)

3.   Аз съм 180и се чувствам добре.
*Може другия път да им кажеш че се казва "жираФ"!

4.   Мила, щом на тези години си стигнала подобен ръст, най-вероятно няма да растеш повече. Аз самата съм двадесет и една годишна и съм 173см. и съм изключително горда с това. До скоро ме беше срам да нося високи обувки защото и без това и с маратонки съм по-висока от всичките си приятелки, че и доста момчета, но преодолях това и сега не свалям любимите си обувки. На тези години ти е трудно да го приемеш, но това е дар и мечта на много жени. Все още си твърде малка за да го осъзнаеш, но един ден като порастнеш това ще се промени. Съучениците ти са още деца и това тяхно отношение е нормално. Както казва жената която ми е модел за подражание: "Дори да си най-сладката и сочна праскова на света, все ще се намери някой който не обича праскови" Haters gonna hate. Винаги биха намерили за какво да се хванат. Не го приемай като обида. Я си пусни клипчета от модните подиуми. Виж най-красивия модел Адриана Лима със своите 178см! Грижи се за това да се чувстваш красива, да имаш хубаво тяло което да харесваш и от там височината е твой плюс. Нека това бъде твоята запазена марка вместо недостатък. Красотата е скрита именно в такива неща, но вместо в козове, хората се комплексират заради тях. Не си сама. И аз постоянно навсякъде бях сочена като най-висока, но сега се чувствам горда. И постоянно нося високи обувки ако ще пред другите хора да съм като Айфеловата кула излязла на разходка! На мен ми харесва и това е най-важното!
~Lana~

5.   Как е Жирав-ЖираФ

6.   Ми како, може само да се радваш - ниска няма да станеш вече.
Следващия път, като те питат - Ко става, Дългуч?
1 - Кажи дребен? !
2- Ми, не знам. Сега идвам джуджи (съкратено от джудже).
3- Ооо, ти ли мойче, извинявай, не те видях.

7.   Голяма си сладурана! Те ти завиждат и за т'ва се подиграват. Не им обръщай внимание. Ааа като пораснеш момчетата ще си падат по тебе, защото си по-висока! :D Тъй че СПОКО!

8.   Пф, аз като съм 174 какво да се самоубия ли?
И да ти кажа честно се харесвам.. имам дълги крака, и като сложа токчета изглежда много добре.. Слаба, съм имам стегнато тяло.. въобще не ми е проблем.. Гаджето ми е 190..

9.   след време ще търсят височината ти споко ;)

10.   Спокойно момичетата растат, растат до 13-14 години и това е. Най-много да станеш 180, но това е хубаво, след това няма да растеж. Аз съм момче е доста по-голям, но как си бях 155 на твоите години, след това за три години станах 190 и така съм и до днес- пет години по късно.

11.   Няма страшно, да станеш най-много и 175, което като за твоите години ще ти се стори ужасно високо, но в гимназията вече, ще си на нормално равнище. Развиваш се малко по-бързо и това е, момчетата ще те надминат по височина към 7-8-9 клас. Въобще не се комплексирай от ръста си и не се притеснявай. Аз какво да кажа като съм 160 и съм в гимназията вече. Стоя си и се разминавам с хора високи към 180. В един момент бях почнала да нося само високи обувки, но после осъзнах, че това е глупаво. Обличай се както искаш, носи каквито обувки искаш, изправи си брадичката и изпъни раменете назад, защото ти не си нищо по-малко от останалите и заслужаваш уважение. Една позната от 5 клас е висока 1, 75см и отнесе си подигравките, бъзиците, а сега вече е 8 клас и в действителност доста хора са я стигнали на ръст, а доста други си я заглеждат. Тъй че, спокойно.

12.   Съвет: Никога не обръщай внимание на подигравки, напротив бъди противоположно на тях - готова да помогнеш във всякаква ситуация. Покажи се, че си приятелски настроена, ще видиш, че всичко ще отзвучи. Не отговаряй на лошото с лошо. Опитвай се да овладяваш емоциите си - ще ти бъде от полза.

13.   Изобщо не им се връзвай. Радвай се, че си висока.

14.   Радвай се. Другите ти завиждат със сигурност. Аз също съм висок 198 см. Израстох в 8-9 клас и ми се подиграваха ама от яд. По добре е да си висока отколкото ниска и да ти викат фъстък, тапа или запетайка. Сигурен съм че си една симпатична, стройна, млада дама и трябва да се гордееш с това, а не да те е срам.
Мъж-25г

15.   Ако ти пречи да си сред джуджета, ходи в клас с нормални деца и момичета с твоята височина. Аз съм 175 и като бях колкото теб също ми се подиграваха - бях най-високата в класа, а в другия клас момичета бяха колкото мен, че и по-високи, но не исках да се преместя, защото тези момичета бяха някакви надути богаташки момиченца и си останах в моя клас с отрепките джуджета. Сега съм на 32г. и всички лилипути от моя клас си останаха отрепки и могат да ми дишат само прахта по всички категории. Сега на тези години някои от тях са по-високи от мен. Забелязала съм, че от децата, които се подиграват на другите, не става нищо и си остават нещастници за цял живот. Ти можеш само да ги съжаляваш, да си гледаш живота и интересите и да се гордееш със себе си, че не си като тях ;)

16.   Блазе ти, какво ли не бих дала да съм поне 1. 76 висока, а си останах на средните 1. 65 см