Споделена история от Други

Телефон или фотоапарат?
Здравейте! Няма да опъвам локуми, но съм момиче в пубертетските години все още, вече към края си, и силно се интересувам от техника...
Фотоапарати, телефони, компютри - винаги са ми били слабост.
Та, въпроса ми е... силно съм започнала да се интересувам от фотография. Харесах си няколко модела фотоапарати (не от ужасно скъпите, които летят до небето цифри, а допустими до 800 лв), на този етап имам 3 пъти по-евтин апарат, който вече не ме устройва и искам нещо по-специално и да се уча на него. През лятото си счупих телефона, който е тъч-скийн обаче не от много новите, старичък е пукнах му екрана, та там също съм се насочила, иска ми се на го сменя с по-нов (не повече от 500 лв за тази ми прищявка), но все още мога да карам и с това, което имам на този етап... бях твърдо решена да сменя телефона до известно време докато събера паричките, но се появи идеята за фотоапарата и мисля че фотоапарат повече си заслужава, защото ми се превръща в голяма страст и хоби освен това съм любител на висококачествените материали и в тази област наистина държа! Нашите мисля, че биха ми помогнали малко със средствата за него, но няма да стане много бързо, ще трябва да чакам месеци още(не ме притеснява това) докато събера сумата за наистина свестен апарат. А, за телефон съвсем скоро мисля, че би станало всичко, нашите изрично отказаха да коментират за телефон. Та, как мислите... какво да избера??? И към какво да се стремя?

Коментари

1.   За много качествени снимки, професионални ти трябва DSLR! Но тези фотоапарати са скъпи. До 800 лв също ще си намериш приличен апарат, който ще превъзхожда всеки един мобилен телефон по правене на снимки! Мммм сега се сетих, виж Samsung Galaxy Camera, това е фотоапарат с възможност на смарфон, без да можеш да водиш разговори по него! Пак казвам, ако ти трябва нещо за снимки, то това е фотоапарат!

2.   Купи си хубав фотоапарат и най-обикновен телефон. Аз съм графичен дизайнер, и освен ако не ти трябва подобен телефон, за да вършиш работа и да изкарваш пари от него, си е ненужна глупост, все пак всяка година излиза нещо по-ново, пък и след година няма да е актуален.
Фотоапаратът, също е глезотия, но според мен би бил с по-дълъг живот на експлоатация от един телефон.. В крайна сметка и ще научиш нещо от него :)

Успех! Дано бях полезна

3.   Купи си фотоапарат, хобито е готино нещо. Евтините телефони също вършат работа, така че няма нужда да се харчат много пари за телефони. Не ти трябва DSLR, вземи си някой суперзум, но с голяма матрица. Има един сайт с ревюта за фотоапарати photography blog - там можеш да се ориентираш кое е качествено. Внимавай с Fuji, понеже някои от моделите им са много куци.

4.   Видях хибриден модел на Самсунг-фотоапарат с телескопичен обекнив, а също е и смартфон. Но не знам има ли го в Бг още. На мен лично много ми хареса.

5.   Пробвай телефон с фото апарат .
Има как да си регулираш качеството .
Сензорни бутони .
За 6 000 и нещо
айде бягай