Споделена история от Други

Кой е принцът на бял кон?
Та, седя си аз, мисля си и нищо не измислям. Винаги съм казвал, че не разбирам жените. Много ги харесвам, но не ги разбирам. И затова реших да питам.

Нали всички знаем за главния герой на женските мечти - принцът на бял кон. Всъщност какво влагате в този почти митичен образ - как трябва да изглежда, какви качества да притежава и т.н.? И по какво ще познаете, че е той, щом го видите?

Питам защото времето си лети, аз станах почти на тридесет и досега нито открих моята "спяща красавица", нито пък зърнах някъде препускащи рицари на бели коне. Има ли ги изобщо?

Коментари

1.   Принцът е обикновен човек с благородна душа: може да обича и се оставя да бъде обичан; умее да уважава и е достоен за уважение; иска да дари щастие и оценява жестовете на другите, обича живота и се стреми да направи живота на околните по-добър т.е. човек, с който всеки би се радвал да общува, споделя и живее.

2.   Ще ти кажа как изглежда той за мене: той е красив, умен, добър и интелигентен. За съжаление в живота си имаме работа с реалния човек, а не с принца на бял кон.
А как ще го познаеш, ако се появи? Ще знаеш със сигурност, че това е той.
А за дето си почти на 30, нема лошо, аз съм на 50 и не съм го срещала. Но, винаги има надежда

3.   Интересна темичка! За мен идеалният мъж е: интелигентен, умен, може и да не е много красив, но задължително да има излъчване, финансово стабилен, висок, хубаво тяло, самочувствие, аа и поне 10 год. по голям от мен (на 21 съм) хехех ако има такива, които отговарят на изискванията ми (в което се съмнявам) може да си оставят кординатите ;)Шегувам се!

4.   А, още нещо. Отначало може някой да изглежда като принца на бял кон. Може дори да е той... Но, я живей с него 20 години, да видим как ще е

5.   Авторе,
В България по-актуален е принцът в белия Мерцедес. Принцът с ланците. Принцът с кинтите. Това е, тъжно но факт. Поне в повечето случаи е така.

Ale

6.   Мечтата на всеки циганин-бял мерцедес

7.   Не е така, има и свестни хора.

8.   Номер 6, или червена лада.:)
Номер 7, има, но са малко.

Ale

9.   Това е само израз. По принцип повечето мъже си мислят, че "принцът на бял кон" трябва да е красив, богат, силен и с една дума идеален. Но не това имаме предвид жените. Красотата е и метериалното имат значение, за един друг тип жени, досещате се. Но за нормалните момичета "принц" означава, да намерят в едно момче една искренна любов, ужажение и разбиране. Да бъдат щастливи и да изживеят една прекрасна любов. А онези гъзарчета с паричките ,с готините коли и чаровната усмивка. Те в повечето случаи разбиват нашите сърца. Те са задоволени от жени в обкражението си и рядко се задоволяват с една. :)) Но това все пак е моето мнение. :)

10.   "Принцът на бял кон" за мен лично е човекът , който с най-малък и нежен жест ще докосне сърцето ми и ще ми направи впечатление,ще докосне част от душата ми и когато ме погледне ще ми каже всичко само с един поглед,а в погледа му ще видя доверие,уважение,нежност и най-вече ще видя любовта в учите му и ще знам,че дори и да падна той ще ми помогне да стана. Според мен казва се 'рицар на бял кон', защотото бялото е символ на чистотата, на искрените чуства и на стойностните неща , които си заслужават да се изживеят само веднъж в живота!

Този принц може да се познае само със сърцето,но има една малка подробност...не всеки може да го познае,само искрено чистото и добродушно сърце,нежелаещо никому нищо лошо и правещо добрини по света може да го познае...А начина по,който принца трябва да изглежда ще го определи само сърцето,когато го разпознае. Пожелавам ти да срещнеш твоята принцеса , но не забравяй да слушаш сърцето си и вътрешния си глас , който ще ти подскаже:)

11.   " Принцът на бял кон" ли? Ами дааа, и аз го търся от дни, седмици, месеци, години... но го няма все още! За мен той трябва да е добър, мил, грижовен, умен, нежен, забавен, да умее да изслушва, да ми помага и да е готов да помогне винаги когато може и с каквото може, ... и най-важното да ме харесва такава, каквато съм, защото аз не съм нито кльощава, нито с руса коса и сини очи, с гол пъп и два тона грим... и... да ме обича... ... ... Не знам дали иматакъв мъж, или такъв, който поне малко се доближава до този! ... Жалко е, но е факт! ... Но продължавам да се надявам, казват, че надеждата умирала последна... Краси

12.   Вместо да чакате Принца на белия кон, по-добре викайте Неволята! Никой дошъл *отвън* няма да ви направи щастливи и да ви реши проблемите. Но направите ли го вие - сами със себе си, тогава винаги ще се намерят персонажи да споделят щастието и положението ви, до което обаче сте достигнали сами... Помислете.

13.   Стига с тоя принц! Царят е по - готин;)

14.   За царя не знам, но" принца" определено заема много важно място в живота на всяка жена... и не мислете, че ние жените очакваме чудеса от него... той просто трябва да се" събуди от зимния си сън" (изглежда е сменил ролята си със спящата красавица), защото има много мили и добри души, които са в очакване на любовта му! ! !

15.   От 13 до 14:

Аз също съм жена:) И знам, че за да съм царица, трябва да бъда жена на цар, а не на някакъв си принц;) Шегата настрана - никога не съм мечтала за "принцове" - това са измислени герои - тези идеалните мъже, за които повечето дами мечтаят. Когато започнете да обичате реални хора, тогава ще сте щастливи!

А за Спящата красавица си много права:) Но, може би и нашата еманципация има вина за това...

Мир и Любов!

Борония

16.   Няма принцове на бели коне, всъщност няма принцове на каквито и да е било коне. Има коне... но не и принцове. Освен това не мисля че на една жена ? трябва принц. Поне на мен не ми трябва, на мен ми трябва партньор, някой равнопоставен на мен, а не някой, който да ме спасява и да ме гледа като писано яйце. Да, хубаво е да те глезят, но е хубаво ити да глезиш, а още по хубаво, когато двамата погледнете около себе си, да видите това, което сте създали заедно. Иначе да лежиш в леглото и да чакаш на друг да ти оправи живота е доста пошло. Така от гърба на мама и татае, се прехвърляш на гърба на мъжа си... Защо?
Лола

17.   Ех, Лола, Лола... По - лесно е! Затова:) Много ти е готино изказването иначе, сложих му 5 звездички;)

Поздрави: Борония

18.   Мерси Борония :)
Поздрави
Лола

19.   Тия неща с принцовете доста объркват жените. Е, объркват ги може би до определена възраст, после повечето влизат в час. Жалко за тези дето продължават да търсят принцове и принцеси. Иначе, хубавото е че има и свестни хора, лошото е че трудно се намират. Казват, че който търси намира... ама като нямаш време да търсиш... квото дойде. :)
Ралф

20.   Честно казано аз не знам какъв ще е принцът на бял кон,но вярвам че някъде там някъде някой "принц" е създаден за да бъде с мен.Дори не мога и да си то представя.Но най-вероятно когато го срещна ще съм го познала вече.Просто ще знам че е той,ще го почувствам може би