Споделена история от Други

Започвам да се вманиачавам в материалното и много се дразня, а съм все още непълнолетна
Здравейте! Това, което напоследък се завърта в мислите ми никак не ми харесва. Виждам навсякъде хора с хубави телефони хубава външност и всичко най най.... Живея в центъра на София и може би заради това е .... Не се оплаквам от това, просто моят телефон беше най-скъпият за времето си, обаче се минаха 2 години и вече това, което е било преди няма нищо общо със сегашното.... А и се счупи на всичкото отгоре, нашите не са заможни, не са богати изобщо, но напълно отказват да ми дадат всякакви пари за каквото и да било - ще работиш ми казват те, а съм на 16.. Единственото свястно, което имам е лаптоп за 900 лв., стар фотоапарат, който и него искам да сменя но няма просто как и счупеният телефон (touch screen).... пари нямаш ли, яко клекнал си и се дразня на това, че обръщам внимание на това, а изобщо не трябва да бъде така! Помогнете ми.....

Коментари

1.   Напълно те разбирам, даже бях доста по-малка от теб, когато имах един "алчен" период и фикс идея да правя големи пари, когато порасна. Моят съвет е да се ориентираш към доходоносна кариера в бъдещето си. Работи през лятото, ако можеш, замини на морето, ще усетиш социалния живот, а и ще имаш пари да се наслаждаваш, да се почувстваш и ти "като човек".. Без пари е трудно, но пък бъди благодарна, че имаш родители зад себе си. :) Някои и това нямат.

2.   :O

Имаш богати приятелки? !
Сравняваш се с някой? !
Имаш някакви душевни проблеми и ги избиваш с материалното? !

Момиче, наистина имаш проблем. Май синдрома на новото старо време.. Разбирам да те боли за дадена вещ, защото я приемаш по-лично, но ти наистина гониш някаква цифра, дето.. Все си има повод, потърси го!

Но според мен ти не се дразниш от това, че те блазни материалното, а, че НЯМАШ скъпи неща.. Което е.. Как да ти кажа. Помиярско.

3.   Към Номер 2 от авторката
Нямам богати приятелки всичките са ми на моето ниво, даже имат и по-малко, просто ги гледам някои други хора, които като по малка познавах и дружах с тях, а сега пращят от пари и то с не малко хора стана така или поне така си го обяснявам.... Не гоня цифра, яд ме е за това, което направих и сега е почти непоправимо.. поправимо е, но трябва време.
Блазни ме материалното и се опасявам да не стана такава долна златотърсачка или нещо подобно, защото от написаното сигурно давам вид на клошарка, но съвсем не е така:) просто по едно време ми се прииска и аз подмятам всеки месец нови телефончета и скъпи дрешки и кафененца всеки ден, но това очевидно не е за мен :)

4.   Eдин млад човек, който осъзнава как ни манипулират да се стремим към материалното.... с всички тези реклами и интервюта с богати, има шанс все пак значи, браво :-)