Споделена история от Други

IP Адрес
Здравейте!

Направо към въпроса. Боса съм на тема компютри. Исках да разбера IP адреса си. Поинтересувах се в интернет пространството как става и посетих страницата my-ip-address. org. С влизането ми изписа: Вашият IP адрес е- X.
Но когато минути след това влезнах отново в тази страница от мобилния си телефон ми показа друго IP. Съжалявам за глупавия въпрос, но наистина не съм в час с тази материя. Бих искала да разбера защо при посещение от стационарен компютър ми дава едно IP, а при влизане от телефона друго? Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват на питането ми.

Коментари

1.   Ip адреса, за това му се вика АДРЕС, защото е уникален за взяко устройство с интернет. Нещо като жилищните адреси и ЕГН, не може да има два еднакви.

2.   Всяко свързано устройство към интернет получава свой уникален ИП адрес. Никои две устройства нямат еднакви ИП адреси.

3.   Ха ха ха ха ха ха ха! Ти явно си натурална блондинка и току що създаде нов виц. Уникална си. Страхотно ме развесели. Още утре започвам да разказвам новият виц за тебе. Жалко, че не се познаваме... покрай тебе винаги ще е весело и ще струи свежест и отлично настроение... ;))) А сега ще ти дам лесен и разбираем отговор на въпроса ти. Нека сравним ИП адреса с телефонен номер. Ако ти ти звъни Мери ти изписва нейният телефон и винаги е един и същ нали? Това е нейният ИП адрес ( все едно ). Ако обаче Мери си смени сим картата, то си сменя и номера на телефона т. е. ИП адреса. Телефона на Жоро е друг ( оня с малката заплата, но с други голеееми неща - сърце, душа и т. н. ) ;))) Нали ме разбра? Ако не питай пак - много съм ти задължен и признателен ;)))

5.   Номер 3 не бъди такъв злобен хейтър. Момичето си казва, че не знае и иска да ? се помогне. За какво я нападаш, по-добър ли те прави това?

А на въпроса:

Всяко устройство има свой собствен IP затова когато си влязла от компютъра, а после от телефона, е показало различни IP'та. Но IP адресът иначе е постоянен за даденото устройство. Както казаха по-горе то е като ЕГН на устройството.

6.   Не е задължително да е постоянен IP адреса, зависи от доставчика. Близу например не го предлагат, напълно възможно е вчера да ти е показвало едно, днес друго а утре съвсем трето.

Най-точният начин да се опише какво е IP адрес е да си го представиш като начин да се свърже друг компютър с твоя, бил той мобилен или стационарен. Един вид като инструкции на карта - тук завиваш наляво, след две пресечки надясно, гледаш за компютър с жълта лепенка и доставяш информацията за зареждане на сайта, който искаш да отвориш. Статичните IP адреси са като вечен, непроменящ се град - всичко е на мястото си по всяко време, цифрите са едни и същи. Динамичното IP е като цигански катун - днес шатрата на Айшето е в центъра, но утре може да бъде в южния край!

7.   Моето ИП е статично но нереално, и когато вляза в whatismyip.com чрез лаптопа или компютъра, ип-то си е винаги едно и също.

8.   въпроса ти въобще не е глупав
АЗ ПРЕПОДАВАМ ВЪВ ВУЗ И НА ТАКИВА МНОГОЗАЙКОВЦИ
В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАЙ ИМ РЕЖА ЗЕЛКИТЕ

СЕГА КОНКРЕТНО

напиши в search cmd или в run ще ти се появи черен прозорец
след това въведии
ipconfig
ще ти се появи IP адреса
ако желаш да видиш и mac адреса напиши
ipconfig /all

9.   Номер 1 съм, до номер 8.
Батка, момичето не знае какво е IP - ти за cmd пишеш!

10.   От 1 до номер 7.
Първия ми коментар е неточен и непълен.
Да предположим че имаш три устройства – мобилен телефон с интернет, домашен PC и лаптоп. Лаптопа и компютъра са вързани към adls рутер.
Тогава като провериш в whatismyip. com, ще видиш, и двете устройства че са с едно ИП. Рутера им дава еднакво ип, от доставчика на интернета. После самия рутер им дава други вътрешни ИП адреси, които важат в мрежата до самия рутер. Сайтовете вече ще виждат ИП на рутера, който е от доставчика. Самия рутер различава устройствата, на базата на MAC адреса.
Ако обаче свържеш лаптопа, да взема нет от мобилния телефон, ще видиш че лаптопа ще вземе ИП-то на телефона. Вържем ли мобилния телефон, към рутера където са лаптопа и компютъра, ще видиш той вече е с ИП-то на домашната ти мрежа.

11.   Така. Имам лаптоп, имам и компютър. Вързани са към един рутер, на Близу. Да речем, че се регистрирам във форум или някакъв друг сайт. От лаптопа влизам и пиша мнение. След това влизам в същия профил от компютъра и пак пиша мнение. След проверка на IP-то на въпросния Потребител ще излезе, че е влизал през 2 устройства или само през едно? Тоест ще излезе само един IP или 2? Имах форум преди и сама като си проверих IP-то ме изкара с над 10 различни....