Споделена история от Други

Дали не си го заслужава?
Здравейте, напоследък ме измъчва една дилема.
Моя колежка, която ми е и приятелка е омъжена и има дете. Тя е жена с маниер и самочувствие, много целеустремена и точна. Според нея живее в рая, има всичко, любящ съпруг, умно дете, много добре материално. Пари, коли, почивки -всичко.
НО, преди около година видях съпруга и с млада жена до него, видимо щастлив от присъствието и. Държаха се за ръце и когато ме видя, видимо се смути. Замълчах си, все едно нищо не съм видяла. Колежката не спира да се хвали, как нейния това, как онова. Мислех, че нещо съм объркала, докато преди седмица друга колежка сподели с мен, че случайно е засякла мъжа и със същата жена по описанието. Държали са се като двойка.
Моята колежка, продължава да хвърчи, вече всички около нея знаем, че живее в заблуда. Питаме се дали да и кажем. Става смешна на моменти, като започне да се прехласва по него. Напоследък ни обяснява как е уморен от дежурства и как е хубаво да прекарва повече време с приятели.
Колежки сме от доста години, винаги е била малко над нас със живота който и е осигурен, с поведението си понякога предизвиква завист.
Всички са на мнение, че си го заслужава. Дали?
Да и кажа ли.

Коментари

1.   Не се меси в живота на хората. Тя иначе на 100% знае, но иска сама преди всичко да се лъже, не вас да лъже. Такива неща една жена ги чувства. Тя заслужава само съжаление. Оставете я да си бръщолеви, мъжът ? ако ходи все със същата жена и то в обществото най-вероятно се е разделил дори с нея и тя не иска да го разбере. Възможно е и да стои с нея, докато децата им порстнат. Съжалявай я и я остави да си живее в нейния си свят. Не е твоя работа. Има хора, който се мислят за Наполеон и са щастливи, готови са да убият, ако им кажеш, че не е така. Тази жена е подобна. Живее в измисления си свят

2.   Завиждаш и то доста! Недей - грозно е. Остави колежката си да си живее, както намери за добре. Дали има 3 човек във взаимоотношенията със съпруга й, това най-малко теб засяга. Ще ти е грях на душата - не злорадствай. :)

3.   Никога, ама никога, АБСОЛЮТНО НИКОГА не се меси в отношенията на двама души. Не толкова от морална гледна точка го казвам. Остави го това на страна. Каквото и да стане ти ще си виновна, и ще го отнесеш. От опит ти го казвам.

4.   Мани я тая. Познавам такива жени - знае всичко, но си трайка за да не загуби стандарта си на живот. И се хвали наляво и надясно колко е щастлив и идеален живота й, с надеждата, че една лъжа повторена сто пъти става истина. Такива си го заслужават, според мен. Жени без самоуважение и собствена идентичност.

5.   Преди време имаше подобна история тука, дори като го чета се чудя дали не е твоята. Та сега да ти отговоря: гледай си работата и не се меси в хорския живот.

6.   Аз също съм на мнение, че има известна(и не малка) доза завист и озлобление у теб. Точно благодарение на тези чувства, които изпитваш искаш да й кажеш за любовницата. Хванала ли си ги на калъп, видала ли си нещо повече от присъствието на жена до мъжът й? Не, нали. Еми тогава нямаш никакво право да се намесваш в живота й. Ти искаш едва ли не да й натриеш носа. Но това не е твоя работа. Мъжът й си я гледа, не я е лишил от нищо. Може наистина да е любящ съпруг и баща. А може и тя да си има някой любовник, пък вие да не знаете. Аман от "приятелки"!

7.   Остави човека да топне чушката. Днес той - утре тя.

Не са от сапун, няма да се истьркат :)

Така им харесва така да си я карат, не е хорска отговорност или задьлжение да пеят кой какво правил с кого.

Ти като видиш твоя с друга ходи му говори и прави каквото искаш, тогава си е твое право.