Споделена история от Други

Животът на хомосексуалистите
Някой замислял ли се е как се чувстват хомосексуалистите, мисля, че не много е лесно да ги обиждаме, учерняме и да ги прашаме подяволите, но тези хора са много повече от "гейове"! Те могат да разкрият много повече за живота и красотата и грозотата на този Неприветлив свят, те се лутът между висините на свободата и низините на реалния живот в който всички ги отхвърлят, но те никога няма да спрът да мечтаят, живеят и обичат, защото те са себе си и въпреки всичко, те имат СЕБЕУВАЖЕНИЕ...
Нека следващият път се замислим за техните чувства емоции и мечти, защото те изживяват живота си в учеждение от хората, а те са тези който можем да послушаме за истинския живот в дискриминация, борба за своето заслужено място в обществото. Без тях животът нямаше да е в сегашния си облик в който го познаваме те правят повече за нас отколкото сме се замисляли но едвали някога ще оценим това...

Коментари

1.   Фройд е казал едно за хомосексуалността - тя е във всеки един от нас и хомосексуалните не са третият пол, не са нещо различно или повече от другите хора, нито са по-креативни или по-самовглъбени - във всеки един от нас я има тази наклонност в крайна сметка.
В едно, казва Фройд, хомосексуалистите са повече от останалите психично болни (ние) - те поне не искат да създават повредени деца на този свят.

... е, това е било някога. Днес хомосексуалистите и деца искат, и брак искат, и изобщо не се различават от другите ненормални - нас самите.
С какво са по-специални, не мога да разбера?
Всеки си живее живота, колкото може и иска. Какво прави в леглото си не е интересно.
Хомосексуалните не са по-малко хора от нас, но не са и повече. Не заслужават повече внимание от всяка майка с дете, която бута количката си на тротоара.

2.   И между тях има най-различни, както и при хетеротата - и боклуци и свестни.

3.   Леле, леле, какъв "правопис", какво чудо!

4.   Абзац 1
Абстрахирам се от явните правописните грешки и отговарям: Да, мислих си веднъж и после спрях да ги мисля. При толкова гей паради само остава да не съм чувал за тях, но животът е пълен с теми за размисъл. А гейовете пък дали са се замисляли как се чувстват малтретираните в училище или в семейството си деца, самотните хетеросексуални младежи или мъже и дори гладуващите африканчета? Май са заети да оплакват тъжната си съдба.
Да, и аз мечтая - да видя най-накрая грамотно изказване на човек, чиято теза не подкрепям. Приятно е да дискутираш с грамотни хора. Но винаги чета неща като "лутът", "спрът", "Неприветлив" (загадката е защо е с главна буква) и т. н.
Доста хора са себе си без да бъдат като хомосексуалистите, но не ги виждам масово да се оплакват колко недооценени са. Явно не е в това причината. Искаш разкрития за грозотата на живота? Попитай дебело дете или такова с увредено зрение, анорексичка, диабетик или инвалид и те ще ти разкрият много повече за грозотата на живота от твоите приятели, но не за такива хора лобираш тук, нали?

Абзац 2
"Учеждение"??? А какъв щеше да е живота без Тесла, Бенджамин Франклин, Айнщайн? Дали гейовете са дали на човечеството дори 1/4 от това, което те са дали? Разрешено им е да правят каквото искат в спалните си. Досега някой от нас да е идвал специално, за да ги прекъсва в спалнята им? Нека разпространяват СПИН помежду си - и по този въпрос нямаме нищо против. Но да искат да им се кланяме, защото са такива и да обременяват податливите мозъци на малки деца с начина си на живот - без мен! Ако обаче се насилят да правят секс с жена или поне си направят дете чрез изкуствено оплождане, тогава няма да се меся (а и повечето хетеросексуални също). Но да експериментират върху деца, които са тяхна плът и кръв. Да оставят горките сирачета на мира! Те и така са страдали достатъчно! И по темата за дискриминацията - нека се наредят след останалите групи, които отдавна вече се оплакват. Когато уредим техните въпроси, можем да помислим върху този с гейовете. Дотогава никой не ги спира да имат деца. "Злите" хетеросексуални не могат да им докарат стерилитет с един поглед, нали? А специално отношение ще получат в деня, в който всички други получат такова. Защото никой не е повече от останалите независимо какъв е, за какъв се смята и на какво е бил подложен от хората. Това важи и за вас. А за комплексите за малоценност на някои хомосексуалисти нищо не можем да направи, понеже не ние сме ги създали в техните съзнания. Същото бих казал и на някой, който се чувства грозен, дебел или глупав. Дано на някой не му прозвучи като дискриминация да бъде приравнен към останалите хора, защото голяма част от човечеството влиза в изброените от мен три групи!

5.   Две имена - Елтън Джон, Фреди Меркюри. Всички обичаме Елтън Джон и Фреди Меркюри :) Както е казал поетът, Let it be

6.   Аз като хетеросексуална жена, ще ти кажа, че мен също всички който не ме харесват ме отхвърлят. Не виждам разлика. Ако те отхвърлят за друго не за сексуалност дискриминация ли е? Ако Да! В такъв случай няма не дискриминиран човек на земята.

7.   Аз не мога да разбера защо трябва да мразим хомосексуалистите. А те са хора като нас, просто харесват хора от същия пол, нищо повече. :) Дори порно клиповете с хомосексуалисти е много по-интересно, отколкото да гледаме мъж и жена как правят секс.

10.   към автора-ти хомосексуалист ли си? нищо ли4но просто питам, с много голяма любов пишеш за тях