Споделена история от Други

Защо пък трябва и да раждаме?
Аз мисля, че е крайно време да се приема нормално жена, която не иска да ражда и раждането за нея съвсем не е вълшебно. Да верно, че в такъв случай е безмислено да търпим толкова години досадния ни цикъл, но поне раждането да си спестим. Признавам си, че сигурно ако бях мъж и 5 деца щях да искам да имам- нали жена ми ще се тормози. По всичко си личи, че сме ебаната страна.

Коментари

1.   Един от белезите за свършека на света е, че жените ще спрат да изпълняват предназначението си дадено от Бога, а именно да бъдат майки и съпруги! Дискотеките, баровете, ресторантите, ебането, кариерата ще стават приоритет за все повече жени, като курвите от курвенския сериал "Сексът и градът"! Курвокултурата на съвремието е болест, която ще заразява все повече жени!

2.   "Ебаната страна". Аз винаги се чудя защо в съзнанието на българите секса е наказание и нещо лошо?

3.   "вЕрно" вЕрно да хванеш да се образоваш после да говориш ли. ми стой си девствена, ходи да си резнат матката и яйчниците и няма да имаш цикъл, какво се оплакваш. аз не смятам че раждането и отглеждането на нещо което е с интелекта на зеленчук е особено приятно, но като знам че в бъдеще ще има някой като мен ме радва, защото ще има един идиот като вас по-малко. не се обиждайте, но имате много тъпо и износено мнение.

4.   Добре, че и майка ти не е разсъждавала като тебе... иначе сега общото IQ на човечеството щеше да е малко по-високо...

5.   слава богу, че няма да разждаш...че такива като теб нямат място тук

7.   Никой не те кара да раждаш. Като не искаш - недей. И аз не искам, но това си е моя работа... не е нужно да го афишираш така селски.

8.   ВЕрно ли бе? Мине се не мине 2, 3 седмици и поствате такава история. Ами не раждайте, мили дами! Или по-скоро мили ДЕЦА. Но искам да се сетиш какво си писала след няколко годиники като ДАЙ БОЖЕ срещнеш мъжа без който няма да можеш да живееш. Та тогава се върни и сподели дали пък случайно не си си променила мнението.

ТТ

9.   По всичко си личи, че си на не повече от 14.
Дядо ми казваше, че нераждала жена не е жена и мъж, който не е ходил в казарма, не е мъж. За второто не съм толкова съгласна, но първото е истина. Повярвай, няма по-голямо вълшебство от раждането, ще го усетиш още в първите месеци на бременноста. Физиологичната болка от раждането, която все повече жени вече избягват с помоща на секцио, дори когато то не се налага, е нищо в сравнение с радостта от дете. Не случайно се казва, че това, че си родила, не значи че си майка. Самото раждане не е нищо и няма толкова значение кой пол ражда, след като и двамата родители ще издържат, ще се грижат, ще будуват и ще треперят над детето, което е далеч по-трудно от това просто да го износиш.
Детето е необходимост на човек, за да се нарече възрастен и отговорен. И помни- кариерата при жената е само до време. И точно когато осъзнаеш, че животът ти е само работа и е напълно непълноценен, ще е вече късно за дете. Да живее империализма!

10.   Като не искаш, не раждай. Никой на сила не може да те накара.
Ана

11.   Ана, аз бих искал някой ден, да имам жена на твоето интелектуално ниво, която да ми народи един рояк дечица. Какво мислиш по въпроса? :)

12.   Пак ли същата песен от същата госпожица, за която да бъдеш жена е най-голямото наказание на този свят :))
Периодично пуска теми тук, ревейки какво проклятие е че е от женски пол.

14.   Айде пак! Чудя се какво толкова е отвратило някои жени от пола им? И в кой век живеят? Сега не става въпрос дали трябва, а дали искам. Ако искам, решението си е мое. Ако не искам, пак си е мое и никой не може да ме накара. И аз като № 2 се чудя понякога - защо сексът е свързан с нещо позорно, гадно и лошо в съзнанието на българина, че да възникне тоя израз *преебаната страна*. Да ти кажа, авторке/авторе, и две деца съм родила, и продължавам да се радвам на секса, и грам не съм се почувствала някога преебана страна.

15.   Айде стига си мрънкала, нито цикъла е досаден, нито раждането боли. Аман от лигли.

16.   Всеки има право да живее както иска и никой не дължи обяснения на другите за изборите в живота си. За съжаление овчето стадо тук няма да разбере това. По какво се познава простия човек - по това че не допуска, че може да съществува мнение, различно от неговото. Това се отнася за всички, които скочихте срещу авторката.
По какво се познава интелигентния човек - по това, че е толерантен към различността на останалите.

№ 3, грамотния, дето си седнал да търсиш правописни кусури - първо образовай себе си и запомни, че в българския език изреченията започват с главна буква!

17.   Ей до тука я докарахме :) Браво! Честно не съм си мислел, че един човек може да каже тава.

18.   "иначе сега общото IQ на човечеството щеше да е малко по-високо... "

Муахахахахахаха... Е, не!

Но и тук из тия мнения ми се наби едно на очи - разделението между половете.. Разбирате ли, нормално е след като мъжете масово изпедерастяват и не стават жените, то и жените да се променят. :)

В крайна сметка - защо да се чукат двама средностатистически олигофрена? ! За да създадат деца, същите като тях ли? ! :)
Размножаването трябва да влезе в някакви ограничения и норми.. Неизбежно е вече.

19.   И аз съм на мнение, че за да е пъклноценен животът на един човек, съвсем не е необходимо да има деца. Създаването на потомство не е висшата цел на човека. Просто ние сме се извратили и го смятаме за такова. Раждането е съвсем естествен природен процес, който ние хората надценяваме и боготворим. Замислете се колко естествено е това... Та това е естествения ход на природата и няма нищо вълшебно в това. Някой се размножил... голя праз!!! Лисицата ражда до 14 пъти в живота си... ама не го смятаме за вълшебно, нали? Ама жена родила - УАУ!!!! Чудо на чудесата станало, голямо геройство. Много сме жалки ние хората... Ама много!
Ж27

20.   19, каква е твоята висша цел?
Това че лисицата пръква 10 малки и след 1 месец ги оставя да се спасяват сами не значи, че и при хората а е така. Хората си остават родители дори когато детето им вече е станало то самото родител.

21.   19 давам ти 3 звезди защото ми хареса мнението ти, но не е правилно за мен. Някой се е размножил- да голям е праза, защото ако не е това размножаване всичко друго няма смисъл и значение.

22.   Авторке, ако някой беше казал на майка ти това преди години, то сега ти нямаше да ни заливаш с тази "прекрасна" логика. Никой не може да те задължи да раждаш, но и никой не е длъжен да признае твоите разбирания за нормални. Намери си мъж с твоите разбирания и не си правете потомство пък нека останалите да се разножават, докато вие бъдете "нормални". Така някой бъдещ ден вас ("нормалните") няма да ви има и никой няма да пита "Защо да раждаме? ". Най-много ми харесва начина, по който вашата група се самоунищожава. Бъди твърда и не раждай никога! "Ненормалните" са с теб! :)

23.   Аз родих три пъти, но не мисля, че има нещо вълшебно в раждането. Вълшебното е от нищо да отгледаш нещо, образно казано, за което ти със сигурност не си готова. Девствена си или стоиш от дълго време на сухо и това те побърква и дразни?
Защо ТРЯБВА да раждаш? Ами, не раждай! Къв е проблема??? Остани си сам-сама на света, лиши се от майчинство, остани си ограничена от житейски опит, има и други занимания на тоя свят /не безинтересни при това/, като колоездене, туризъм, мастурбация, онанизъм, мастурбация и онанизъм. А, пропуснах воайорството, в което, сигурна съм, те бива много. Да ти кажа право, няма никаква нужда и секс да правиш, то е нещо мръсно и гадно, нали? Измислено от също така гадните мъже, няма спор по въпроса.
И така, ДА ЖИВЕЯТ РОБОТИТЕ!!!

24.   Аз родих три пъти, но не мисля, че има нещо вълшебно в раждането. Вълшебното е от нищо да отгледаш нещо, образно казано, за което ти със сигурност не си готова. Девствена си или стоиш от дълго време на сухо и това те побърква и дразни?
Защо ТРЯБВА да раждаш? Ами, не раждай! Къв е проблема??? Остани си сам-сама на света, лиши се от майчинство, остани си ограничена от житейски опит, има и други занимания на тоя свят /не безинтересни при това/, като колоездене, туризъм, мастурбация, онанизъм, мастурбация и онанизъм. А, пропуснах воайорството, в което, сигурна съм, те бива много. Да ти кажа право, няма никаква нужда и секс да правиш, то е нещо мръсно и гадно, нали? Измислено от също така гадните мъже, няма спор по въпроса.
И така, ДА ЖИВЕЯТ РОБОТИТЕ!!!

25.   Споко, бе, мацка, сексът със жени също може да бъде готин. А за цикъла има решение-специални хапчета, които ти го скъсяват, скъсяват, спират.. но накрая май се хващаше рак?

Разбира се, че жените, които не искат да раждат няма как да ги възприемем нормално. Както и тези, които остават девствени на 40, трудно е да се възприемат и проститутките общ взето? не зная какъв точно е твоят проблем, но ако нямаш решение, посети психолог. В случай, че това ти тежи.
Подозирам, че си страстна тийнейджърка, чиято майка или кака постоянно и дудне за раждане и деца и на теб ти е писнало. Спокойно, ще се оправиш с времето.

26.   Определено мисля, че цикъла е досаден и то меко казано, поне да беше 1 ден, ами то... Итогава жената пак щеше да разбере, че не е бременна, защо по дяволите трябва да е повече дни. А за тези, които не искат да раждата е направо нещо ненужно. В никакъв случай не смятам, че жена, която не е раждала не е жена- а какво е тогава. А за това, че българите смятат, че ебането е нещо лошо- да така смятат, но само за жената, защото тя е точно преебаната

27.   Ако номер 26 е авторката, то номер 23, права си- или е девствена или е на сухо от най-малко година. Нищо, като започнеш да правиш секс ще разбереш колко е приятно да си "преебаната" страна :Д.
"Определено мисля, че цикъла е досаден и то меко казано, поне да беше 1 ден, ами то... Итогава жената пак щеше да разбере, че не е бременна, защо по дяволите трябва да е повече дни. "
- Ти добре ли си? Цикълът не е само за да разбереш дали си бременна или тоя месец ти се е разминало това страшно за теб нещо. Това още веднъж ми доказва теорията, че нямаш 14. А жена, която не е раждала пак си е жена, но не пълноценна. Много буквално приемаш изразите...

28.   № 27, би ли обясни по-подробно в какво точно се изразява "не пълноценността" на нераждалата жена?
Между другото, пише се слято - непълноценна. Запомни това правописно правило от една нераждала, но за разлика от теб, грамотна жена!

29.   28, има прилагателно "непълноценна", има и израз "не е пълноценна" (което значи същото). Така че в контекста на 27 се имаше предвид "... пак си е жена, но не (е) пълноценна". Глаголът ("е") се изпуска, защото е един и същ в двете подизречения.

30.   Първо и основно изобщо не съм на 14 и второ много добре знам какво представлява менструацията. Просто казах, че природата можеше хипотетично да е по-благосклонна към нас и да не ни мъчи всеки месец и то по няколко дни, а в същия момент мъжете да са толкова облагодетелствани, защото съм сигурна, че само веднъж ако го изпитат ще си затворят големите усти. Да не говорим ако знаят, че това ще се повтаря всеки месец, сигурно ще ореват всичко. А ние на кой да се оплачем? Едва ли има мъж, който поне да не предполага колко гадно е да си жена и при всички положения не би искал да е на нейно място

31.   Номер 29 вече отговори на грубата ти забележка подобаващо, за което му/ й благодаря.
Аз съм номер 9, 20 и 27, прегледай ми пак коментарите и дано разбереш идеята ми. Като цяло мога да обобща всичко с: " кариерата при жената е само до време. И точно когато осъзнаеш, че животът ти е само работа и е напълно непълноценен, ще е вече късно за дете. "
Ако намираш за пълноценно да се прибираш от работа всеки божи ден в празна къща (защото няма сериозен мъж, който като стане на една определена възраст, да не иска дете), то тогава работи, изкарвай пари, мисли само за себе си, наслаждавай се на живота, пази си тялото от вредната бременност и изпусни радостта от първата думичка, първата крачка, големите вперени в теб очи на твоята плът и кръв, първия учебен ден, дипломирането - и да знаеш, че всичко това е твое дело и едно същество те обича и почита повече от всичко друго на този свят.
Аз, като биолог, не виждам нищо по-естествено от това една хетеросексуална жена да създаде потомство. Все пак, това е основната функция на женския пол, колкото и първобитно да звуча сега.

32.   № 29, ела да обясниш тия глупости на дипломата ми за висше образование, специалност "Българска филология"! Такова правило няма, и никога не е имало в българския език. Глаголите са са глаголи и не се "изпускат", освен в диалектната реч на някои селяни или поради ниска грамотност, какъвто е случаят с теб и № 27!

От № 28!

33.   Ако ще родиш свое копие, по-добре наистина не си давай зор...

34.   Авторке, вече дразниш. И то много.

35.   "жена, която не е раждала пак си е жена, но не пълноценна. "
С други думи е "жена, която не е раждала пак си е жена, но не (е) пълноценна". Граматически си е напълно правилно, не виждам къде е грешката? Глаголът може да се изпусне, защото присъства и в първата част на изречението и така пояснява и втората част. Да превърнем българския в македонски и да започнем да казваме "Обичам я книгата"- хем "я ", хем "книгата", разлика с българския само и само да има. Отклоних се от темата. Аман от пишман филолози. Първо, че не си права и не намираш за какво друго са се заядеш с мен и второ, че си тръгнала да се съревноваваш на тема "Български език" тук с биоложка, завършила в чужбина. Толкова ли ниско си я оценяваш тази диплома та не мериш сили с някой на твоето "ниво"?
Целувки, номер 27

37.   Още нещо към № 35 - да си учила за подлог, сказуемо, пряко допълнение? Или поне за нещо наречено "прилагателно" да си чувала? Думата, употребена във варианта на № 27 си е чисто прилагателно - пояснява се с въпроса "каква", а не "коя". А в българския език отрицателните прилагателни форми се пишат СЛЯТО - неприложим, неразрешим, невиждан, нечуван, НЕГРАМОТЕН!

39.   Айде сега, ще си мерим дипломите... Изобщо не ми пука кой ква диплома има, и аз имам, ма не си ги развявам наляво-надясно. Освен това - което е по-важно - нямам нужда от диплома, за да знам родния си език! Достатъчно познати имам, които са завършили филология, и българска, и чужда, и въпреки това познавам съответните езици (граматически) по-добре от тях.

Ако много ти трябва пример, номер 28 и 32, ето ти: "Аз отивам на работа, а синът ми на училище". Къде е глаголът във второто изречение? А, няма го! Защо? Защото е същият като в първото. Или може би и това изречение е грешно?

За слятото писане на "не" пред прилагателно си напълно права (пълен - непълен, образован - необразован). Само че има тънка смислова разлика между отрицанието на едно прилагателно, и противоположното му такова.

И предлагам ако ще продължаваме дискусията, да си отворим нова тема, защото тука сме много off topic.

От номер 29

40.   Ама че дребнави филолози. Ако и в училище бяхте толкова взискателни, доста от децата, които пишат тук, щяха да са малко от малко грамотни.
Аз съм авторка на коментари номер 27 и 35, така че много добре знам какво съм искала да кажа. Коментар номер 9 също е мой- там думата е използвана като прилагателно и съм я написала слято. Така че, успокой се за мен- знам как се пише- грАмотна съм, образована, направо илюминирана. В 27 структурата е друга. Огледай я отново внимателно, приложи всички възможни правила, за които ти си чувала, и пак помисли дали е грешно. Езикът не е толкова точна наука, винаги има 1) изключения от правилата и 2) вариации в правилата. Това не е математика или физика.
Тази дискусия няма нищо общо с темата. След като вече си споделих мнението по истинската такава и очевидно не успях да помогна на авторката, мога поне да спра да я спамя.

41.   № 39, ще ти напиша правилните варианти, по които можеше да се каже това. Чети и се учи: "А жена, която не е раждала, пак си е жена, но не Е пълноценна" или "А жена, която не е раждала, пак си е жена, но Е непълноценна" или " А жена, която не е раждала, пак си е жена но не И пълноценна (такава)"
Даденият от теб пример "Аз отивам на работа, а синът ми на училище" е съвсем различна структура от горния и в случая е неуместно сравнение.
Между другото, сега видях, че № 27 е допуснала още една грешка - не е поставила запетая след края на "раждала", тъй като в случая "която не е раждала" е вметнато изречение и като такова се отделя със запетаи.
Не е зле човек понякога да спре да спори, когато ясно осъзнава, че греши и да признае, че има и по-умни от него. Защото с т*пата упоритост, с която отричаш очевадна граматична грешка, със същата т*па упоритост отричаш и правото на избор на авторката дали да ражда или не. Модел на мислене и поведение е това, а не просто правописно издребняване.
Освен това мисля, коментарът на № 27 е жесток и обиден по отношение на жените с репродуктивни проблеми. Не е зле понякога мисълта да изпреварва клавиатурата!

43.   За граматика, както вече казах, няма да споря, защото ще ми отнеме много редове да опиша защо това е издребняване и защо примерът на номер 39 е много подходящ, но отричането до край е приоритет на т*пите, както ти се изрази за мен. Ето защо, не смятам да те удостоя с отговор относно това.
Изобщо не съм искала да включвам жените с репродуктивни проблеми в този спор, а тези, които сами си избират да не раждат. Неслучайно и темата така е формулирана. Приемам мнението на авторката, но това че го приемам, не значи че го одобрявам. Затова го е публикувала- за да си изкажем и ние мнението. Ако не беше така, щеше да си го държи за себе си и да не ни занимава тук. Аз си изказах моето и го защитих. Аз нямам властта да отричам нечие право да не ражда. Имам мнение, което мога да изразя и да я накарам да се замисли и за други аспекти, които тя не е обмислила и само ако тя реши- да промени решението си.
Простете ми, ако съм изпуснала някоя запетайка, нередно е да правим такива убийствени правописни грешки в сайт за анонимно споделяне :Х. Чувствам се невероятно неграмотна... Следващият път ще пиша коментари с речник в ръка.
Номер 40

44.   До №32 филолога!
Из учебника за 6 клас по български език ЦИТАТ:
Изпускат се както главни, така и второстепенни части на изречението. Когато едно изречение съдържа двете главни часит /подлог и сказуемо/, то се нарича двусъставно. Ако то съдържа само подлог или само сказуемо, то се нарича едно съставно. В зависимост от това коя част на изречението е изпусната, едносъставните изречения биват безподложни или безглаголни.
Безглаголните /именни/ изречения-пропуснато е сказуемото.

Потърси в нета това.
Радой Ралин – „Безглаголно стихотворение“
Къде са глаголите на това произведение???
Да поздравиш този, дето ти даде диплом!!!

45.   Защо трябва жените да раждат?
Защо трябва мьжете да вьршат тежката работа?
Защо трябва да се делят половете на Силен и Нежен?

Авторке защо ли не ти врьча една Кирка 5-10 Кг. тежка и да те засиля в някоя мина да бльскаш по 8-12 часа до края на жито си и да ти дойде акьла в главата?

Искаш да си мьж ли? Напиши ми каква искаш да те направя - Общ работник на строеж, Общ работник в фабрика за металообработване, Оператор на тежки машини, Общ работник в петролна рафинерия....

И аз искам да сьм шеф, но шефа ми вече го зае това работно място. И нали сьм мьж - нас ни слагат по такива места.

Ся кво? Не щем да раждаме, но и не щем да сме простаци де бльскат на най-шибаната и тежка работа за 300-400 лева докато умрем.... радвай се момиченце, че не си се родила мьж да видиш тогава с какви неща ще трябва да се бориш всеки 1 ден от живота си и накрая на всеки работен ден жена ти да ти каже - Простак за нищо не ставаш.

Имаш едно-единственно нещо да направиш в живота си което ти е задьлжение и което трябва да го желаеш отвьтре, а ти и него искаш да отхвьрлиш - то нали е женска история не е за теб.

Какво ви става бе момичета? Вие ако я карате така утре ще поискате пенис да ви зашият на мястото на вагината.

Как може да сте толкова побьркани от простотийте в днешните времена, че да отхвьрляте даденото ви от природата.

46.   Виж, има мъже, които искат деца. Има и такива, които не искат. Каквото и да ти казват хората, НЕ си длъжна да раждаш. Това е личен избор. Може би не остана вече такъв в тая държава, съдейки по коментарите? Това си е личен избор на авторката, не на коментиращите.

47.   По-добре отколкото детето да кисне в някой дом и да остане на улицата. Поне знаеш какво искаш!

48.   № 45, от правописа и от начина ти на мислене, всички разбрахме, че си общак - я на някой строеж, я в някоя боклукчийска фирма. Съветвам авторката да не взема съвети от хора, които пишат "ь" на мястото на буквата "ъ" и казват "ся" вместо "сега".
Но какво ли се обяснявам и аз - учените отдавна са стигнали до извода че половият нагон и инстинктът за размножение са по-силно застъпени при нискоинтелигентните социални слоеве на обществото. Конкретен пример - братята роми.

49.   До № 44 от Филолога: когато завършиш шести клас и преминеш в седми, пак ми се обади да поспорим на тема правопис! Защото, ако за мерило на нормите в българския език вземаме учебници от шести клас - ясно колко сме компетентни по въпроса. Когато прочетеш някой учебник на академично ниво, може и да разбереш за какво става дума.

54.   Не свършва с раждането (бременността, ПМС и менструацията). При по-възрастните жени има и менопауза.