Споделена история от Други

Къде изчезнаха добрите хора
Здравейте ,искам да опиша историята си .Аз съм студентка ,младо момиче на 23 години и до сега не съм изневерила на никой мъж до мен ,не съм предала приятелка ,не съм откраднала ,не съм правила интриги и курвенски номера ,не злобея ,радвам се за хората ,когато имат и са щастливи .Но вече ми е трудно да се радвам на живота ,вярата ми стана на парчета ,нервите ми също.Преди няколко години бях красиво и наивно момиче ,което обичаше един мъж ,който освен да пие ,да ми крещи и да ми вика самоубий се ,друго незнаеше ,безброй пъти съм му прощавала и вярвала ,че ще се промени ,но уви ,не можах да му помогна да спре или намали пиенето или наркотиците.Че не ми върви в любовта ,трудно се преглъща ,но все пак трябва да се продължи напред .Когато се записах в университета ,много ми вървше ,в началото имах високи оценки ,посещавах редовно лекциите ,докато не се запознах с един колега ,с който има неблагоразумието да преспя ,защото той ме заряза малко след това ,а бях девствена ,естествено последваха обиди и унижения .Постепенно здравето ми започна да се влошава ,получих гастрит ,спастичен колит ,нервност и тревожност ,започнах да проявявам слабост ,по време на лекциите един ,два пъти ми стана лошо ,даже започнах да се разтрепервам пред колегите ,като разбира се не закъсня радостта в очите им от случващото се ,постепенно започнаха да ме избягват и ме гледат гадно ,и да не ме поздравяват .Последния семестър спрях да посещавам лекции ,но успях да си взема изпитите .Незнам как аз която се държах с хората толкова добре и съм помагала на приятели ,на колеги и роднини стигнах до тук ,да се затварям в нас и да нямам грам самочувствие ..Имам много притеснения за бъдещето си .И ето отново любовта дойде при мен ,отново съм влюбена ,пък ще видим какво ще стане .Пожелавам и на вас много щастие ,което аз нямам в момента ,но се надявам да имам ,да вярвате в любовта и да ви се случват много хубави неща .Ако има поне един коментар и съвет към мен ,много ще се зрадвам .:)))

Коментари

1.   Ох, милата! Да ти кажа, и аз често се питам това: Защо хората са толкова лоши и завистливи? В този живот колкото по си добър, толкова повече те имат за глупав и наивен. В днешно време няма морал, няма ценности. Всеки гледа да смачка другия, да го критикува и да се чувства гадно единия да изпъкне пред другия. Пожелавам ти късмет, да намериш все някога човек в живота ти, който да те уважава и цени.

2.   Ох, милата! Да ти кажа, и аз често се питам това: Защо хората са толкова лоши и завистливи? В този живот колкото по си добър, толкова повече те имат за глупав и наивен. В днешно време няма морал, няма ценности. Всеки гледа да смачка другия, да го критикува и да се чувства гадно единия да изпъкне пред другия. Пожелавам ти късмет, да намериш все някога човек в живота ти, който да те уважава и цени.

3.   Недей да се влияш толкова много от любовните неуспехи. Гледай си здравето и лични просперитет. Това е съвет от мен.
Ж39

4.   Добрите хора все още съществуват! Днес хората са предимно в 2 лагера - такива, които нараняват другите и такива, които биват наранявани. Ти си от вторите. Аз също. Радвам се, че си намерила нова любов, дано е истинска. Не се смачквай! Случили са ти се гадни неща, любими хора са те наранили, "приятели" са те предали, но повярвай ми всичко това ще ти е от полза, ще те кали, ще те направи силна и то толкова млада. Самият аз изживях дори по-големи страдания, предаден от любимата жена, разделен от детенцето си, но това не ме уби, а ме направи по-силен. Не съм се женил повторно след това, дори в момента нямам връзка с жена, но вярвам, че по воля Божия и това ще стане, вярвам, че все някъде е тя, тази, с която ще прекарам живота си в любов, вярност, уважение! Не губи вяра! Бъди добра, но и разумна, запазаи душата си чиста, обичай и бъди обичана!

5.   Еми дано този път, човекът в когото си се влюбила да е като тебе дорбичък. Иначе същата история ще се получи. Успех :)

6.   Да, света стана много лош. Какво да се каже повече тук...

8.   Авторке как така изписа десетки редове за нещастието си и само 1 за щастието си. Цялата тази литература която си сьтворила е повече от сьмнителна и нелогична.

Човек който е намерил щастието никога не пише за нещастието си толкова дьлго и подробно, и в сьщото време да омаловажи новата си любов.

ПС: Сега земи измисли нещо наново и написано по-правдоподобно.

9.   Вече не ставам за обичане, аз съм много чуввствителна и в момента нямам много душевен мир, едва ли човек като момчето, което обичам, би ми обърнал внимание, по-добре да му пожелая успех и да не му се пречкам, със сигрност заслужава някоя по -добра, аз само външен вид само имам (Авторката ). Номер 4 благодаря ти за коментара, дано срещнеш любовта много скоро, благодаря на всички ви за коментарите, дано и навас се случат хубави неща

10.   И аз съм от добрите и наистина е така-унижават те, задръстения си, когато си добрия човек...
Използват те... отказал съм се направо.

Домошар съм, не искам да се срещам с никой, бягам от всеки.
Просто, ако не изиграеш някакъв театър пред другите-не си стабилен, за нищо не ставаш и просто не влизаш в компанията.

А и то каква компания? На наркомани, пияници и женкари??

Аз уважавам момичетата и се радвам за момичетата, които познавам и които ме уважават като човек.
Радвам се че ги познавам, защото са много свестни, та дори и леко се влюбих в една приятелка... но тя се отдръпна, но няма значение.
Живота вече ми е в друг град.
Студент съм в Бургас.

Но съм депресиран. Страх ме е от запознанства, срамежлив съм много... Намразил съм се.
Доста се промених откакто дойдех тук.
Не знам за добро ли е, въпреки че се чувствам като едно нищо.
Немога да заговоря момиче дори :( :(

А много искам да си имам момиченце, приятелка, която да си обичам и да си помагаме в трудни моменти и заедно да се радваме на живота и един на друг :)

Малко вяра и надежда ми остана, но все още си мисля, че някъде тук в Бургас ме чака и моето момиче-моята половинка :) :) :)

Едно Момче-20г.

13.   Добрите емигрираха.

14.   Момиче, повдигнала си си много високо летвата. За да попадаш все на пропаднали типове, не те са виновни, те са си били такива, но ти не си ги видяла добре. Вероятно си търсила отворковци, т. е. модерни ефета, които се правят на модерни. Затваряла си си очите към скромните и по затворените момчета, те сега не са на мода. Но модерните и отворените, търсят само бройката и след това бягат към следващата набелязана. Когато пишем, че съвременната жена се продава на много ниска цена, веднага всички хорово крещите, че това не е вярно, но за Ваше съжаление, живота го доказва. Завоюваното еманципирано положение, Вие не го използвате рационално, т. е. във ваша полза, а го подарявате на бройкаджии и после съжалявате. Човек, разочаровал се многократно, трудно вече вярва на другите, пък даже и на честен човек да попадне. Но човек се учи от грешките си, вече знаеш какви хора съществуват и следващите ще бъдат тествани по прецизно. Дано новият издържи теста! Търси скромният, а не отвореният, нека ти се подиграват колежките. Който последен се смее, се смее най добре. Тези които сега ти се подиграват, утре ще плачат, не им завиждай, гледай си спокойно живота и на първо място ученето, всичко друго ще си дойде само!

15.   В чужбина!!!!

16.   Не бъркайте глупостта с добротата. Това да си добър не изключва да си малко егоист и да помислиш първо за себе си.

17.   Всичко ще се оправи с времето. Добрите хора са на всеки ъгъл и чакат да се срещнете.

18.   Съгласна съм с № 14. За съжаление повечето жени явно така са устроени и се влюбват в такива отрепки. Истинските мъже винаги се забелязват на втори поглед авторке. Съветвам те да свалиш розовите обила и да не се поддаваш на "влюбеността", защото тя няма нищо общо с "любовта". Докато си влюбен си заслепен за недостатъците на обекта на желание, когато обичаш, го обичаш въпреки тях.