Споделена история от Други

Mузиката от деветдесетте
Здравейте. Бих искала да видя дали има и други хора като мен. Да попитам останаха ли хора, които да слушат r&b от деветдесетте. изпълнители като Toni Braxton Mariah Carey, New kids on the block, Keith Sweat, Deborah Cox, Shola Ama и много други. Мисълта ми е за този конкретен период от време когато текстовете не бяха толкова брутални и е нямало чалга. В този период сьм била малка и не съм имала достъп до интернет и въобще да мога да си създам вкусови предпочитания, но се улавям, че в последните години слушам главно такава музика, не че не слушам и по съвременна, но тези мелодии от деветдесетте ми действат много добре и зареждащо. Та мисълта ми е естествено, че слушаме и по стари класически парчета, но въпроса ми е конкретно към този период и представителите му и тези, които не съм изброила и спадат в тази категория.

Коментари

1.   Честно казано не ми харесва изобщо музиката на 90-те. 80-те си е класика, а от новия век също е по-добра музиката, поне в периода 2000-2005.

2.   Да, дори веднъж бях публикувала такава тема. Тогава дори филмите бяха по-добри... а сега не мога да повярвам, че стигнахме до такова дередже. За мен Марая Кери, Мери Мери, Тони Бракстън, Бекстрийт Бойс, Хенсън и много др. си остават най-великите

3.   Само радио енерджи!

4.   Аз съм същата, само че с рока и модерния рок.

G.

5.   Фен съм на фънк рок групата Ред Хот Чили Пепърс и все още слушам техните албуми от 89-а, 91-а, 96-а и 99-а година. Днешните нови банди изобщо не ми правят впечатление да живей фънкааа!!!

6.   Здравей, аз слушам само vh1 classic почти всеки ден, там пускат само музика от 70, 80 и 90's и точно затова я гледам, ако я спрат не знам какво ще правя. :D Между другото като слушам днешната музика все повече се убеждавам, че музиката на 80 и 90 е най-добрата! БСБойс и Бритни са ми любимци, дори напоследък слушам техни стари парчета. :)
След като чух Джъстин Бийбър с Ники Минаж щях да почина, то има разлика от музика до музика, но това е като нашата чалга- за дебили. И МТВ са развалили, постоянно рекламират някакви бездарни риалити муцуни, които изобщо не знам какво правят там. Бях доста малка към 5 годишна, но като че ли преди даваха по МТВ само музика без реклами на всеки 15 мин на какво ли не вече, не ми се струва нормално музикален канал да ми рекламират новото червило на Ейвън, нямаше предавания стил биг брадър, а бе и новото мтв е като планета. Боклук!

:)

7.   Аз пък почти не слушам "съвременна" музика, именно защото съвременната музика е една голяма каца лайна. Чалга, дъбстеп, Джъстин Бийбър, One Erection, Лил Уейн (кой изобщо го е допуснал до рап сцената? ! ), не знам си какво още. В днешно време хората слушат пълни безмислени глупости. Музиката не е вече музика, а средство да изкараш пари без да имаш талант. Щом Джъстин Бийбър и Лил Уейн го могат, значи можеш и ти, може и баба ти, мога и аз :) Говоря за световната сцена, защото положението в Чалгария е повече от критично, музикално или политически.

Аз харесвам рок. Слушам рок от 60-те, 70-те, 80-те, 90-те, а пък това, което слушам след 2000 година, са обикновено банди, дошли на власт преди този период (като Bon Jovi или Aerosmith например).

Все още има добри изпълнители тук-там, но или не са известни, или не им се обръща заслуженото внимание. Адел например. Тя е страхотна и при това без да се прави на курва и да се чуди как да привлича внимание (като Мадона, Бритни, Риана, Лейди Гага например). Не си падам по поп, но Адел е наистина страхотна.

На рок сцената също има добри нови групи, но голяма част от тях са "underground" или не достатъчно известни. Говоря за педиода 2000 - сега. Просто защото в днешно време много банди звучат някак еднакво. Няма го това разнообразие, което някога е било. Не че са лоши.

Всъщност още не мога да проумея какво търси Мадона в "Rock 'N' Roll Hall Of Fame"??? O_O А пък после наричат Аксел Роуз "задник", защото не искал да го впишат там.

А пък рап музиката официално умря с дебюта на Лил Уейн. Какво стана? От Тупак, Дре и Снуп... до Лил Уейн :( Виж рап музиката от 90-те, после виж днешния "рап". Да, сигурен съм, че Лил Уейн има пръст в това, като после към него се присъединяват и други еднакво ужасни изпълнители. Тъпи комбинаций с дъбстеп и глупави текстове. "You a hoe, you a stupid hoe; You a hoe, you a stupid hoe" - хит на Ники Минаж, очевидно харесван от аудиториата. Глупости! Сигурен съм, че Еминем и Джей Зи са последните *истински* рапъри, които все още са активни.

Което ме води до дъбстеп и електронната музика. Защо всички харесват това? Защо е толкова популярно? Просто не мога да го проумея. Тази "музика" е просто ужасна. Дори не знам дали е музика изобщо. Не знам какво е. Голяма работа, че Скрилекс можел да работи с компютърна програма! Това не е талант. Това не го прави музикант, а компютърно зомби.

Дори няма да говоря за Джъстин(а) Бийбър, One Erection или курвенското поведения на *някои* поп изпълнителки. Наистина е дразнещо и леко напомнящо за родната чалга... с изключението, че Риана, Мадона и другите всъщност знаят как да пеят! Както казах по-рано, на Адел не й е нужно да се разголва или да прави сцени, за да бъде добра, успешна и да продава албумите си. Защо другите не вземат пример от нея, вместо да се чудят как да привлекат внимание? Какъв пример дава това? :/

Да, в сравнение с всичко това, което днес слушаме и гледаме, музиката от 90-те е светлинни години напред... И да живее Азис!

8.   60те, 70те, 80те >>> 90те

9.   И аз гледам само vh1 classic, но слушам музиката от 80-те. Dead or Alive, ABBA, David Bowie, Prince, Pet Shop Boys и останалите са най-добрите!!! <3

10.   нищо лошо няма в музиката от 90-те. То тая днешната музика, музика ли е? НЕ!
Даже и киното вече не става за нищо.
Аз гледам филми с братята Маркс, а те са от 30-те.
комедии-Класики ;)

11.   Аз слушам почти постоянно 1 интернет радио - http://www. di. fm/classiceurodance, който харесва този или подобен тип музика това е мястото.