Споделена история от Други

Да бъдем оптимисти
На 15г. съм. Щастлива съм от самия факт, че имам хубаво семейство, което ми помага за всичко и то от сърце. Имам домашни любимци - пет котки. Тези животни винаги са ни радвали. Самият факт, че аз имам възможност да уча и след това живот и здраве да завърша висше образование, също ме радва. Когато съм на училище - там имам само една приятелка, но тя е истинска и винаги ме е подкрепяла - това също ме прави щастлива. Имам и още една приятелка извън училище, която също ме обича като такава. Имам добри оценки в училище, учителите ме харесват и като човек. Просто тези малки неща - че имам хубаво семейство, което прави неща за моето добро от сърце, че уча и научавам полезни неща на училище, че не пуша и не пия и най-вече семейството ми и баба ми - те ме изпълват с радост. Трябва да мислим по-оптимистично за всяко едно нещо. Никога досега не съм имала гадже - и какво от това? Няма нищо по-хубаво от това да си изживееш детството докрай. :) След училище се прибирам и започвам да уча. Свършвам в около 17:30 часа и след това се забавлявам пред компютъра или пред телевизора. Споделям с родителите си, най-вече с майка си, която винаги ме подкрепя и ми дава най-точни насоки на моите въпроси. Гледам телевизия и играя видеоигри на компютъра. Радвам се на това, което имам. :)

Тази история я написах най-вече за тинейджърите, които все се оплакват от това, че животът им бил скучен, само защото родителите им не им давали да ходят на дискотеки или нещо подобно. И защото искам да покажа, че трябва да се радваме и на най-малките неща в живота. Трябва да ценим това, което имаме и да се потрудим да го имаме по-дълго време.

Коментари

1.   Надявам се все още да има такива хора като теб.

2.   Младо момиче, вдъхна ми вяра, бях се отчаял, че България ще пребъде. Аз не съм в младежка възраст, но от любопитство чета и такива теми, искам да опозная мисленето на младото поколение. Бях се шокирал от неграмотността на подрастващите и от липсата на морални ценности, но сега коригирам това си виждане и се извинявам за неточното оценяване. Убедих се, че не всички млади са лекомислени, има и сериозно мислещи, даже и 15 годишни. Браво, хвала на такива деца, дано стават все повече, а живота в България да се подобри и младите да си остават тук, а не да бягат в чужбина. Вие сте бъдещето на България, тя е Ваша, не я напускайте, бъдете оптимисти и мислете за родината си! След падения, има възходи. България е преживявала и по тежки години и тази криза ще преживее! Успех мило дете!

3.   Благодаря ви за хубавите коментари и за подкрепата! :)

4.   №2 ме уби с първото си изречение " бях се отчаял, че България ще пребъде" нямам думи.

5.   Какво не проумява мозъчето ти №4? Не виждаш ли, че галошите от ден на ден се множат, а свестните българи бягат точно заради тях. Или и ти си един от галошите? С такива хора коя държава би оцеляла? Ако я оставиш на циганите ще я продадат и ще се пръснат по света, те родина нямат. Ако я оставиш на турците, те ще я потурчат набързо и ще я присъединят към анадола. Как да ти се напълни празната глава, че ако не се намножат такива деца, като авторката, свестни, ученолюбиви и обичащи родината си, то България е обречена на гибел. Какво ще правиш когато след години, българите станат малцинство? Но сигурно си от малцинствата, щом не проумяваш реалността. Колко градчета и села станаха турски(с турско мнозинство и турчин за кмет)? Колко български села се обезлюдиха? Сега се мъчат и помаците да присламчат, с това изтърваме и Родопите. Югоизточна България е почти тяхна, в Лудогорието пипалата им растат. Кога ще се опомните, когато и софийският кмет стане турчин, тогава ли? Жалко за България, тогава ще бъде вече късно за всякакви реакции, тогава България няма да ПЕБЪДЕ!!! Затова се отчайвам! Разбра ли галош? Първо мисли и тогава пиши!

6.   Оле аз съм точно противоположното на теб а не искам да съм така ПРЕКРАСНА ТЕМА не знам как да бъда като теб защото сега съм в напълно лошо състояние и като поискам да мисля хубави неща те се обръщат на много лоши. Не знам до кога ще издържа.

7.   Браво! Не те познавам но се гордея че има още деца като теб. Успех!

8.   Автор: До номер 6 - съжалявам, че си в лошо състояние. Опитай се да мислиш само за хубави неща поне за ден, без да си казваш, че няма да успееш. :) Трябва да бъдеш силна и да вярваш, че нещата ще се оправят, защото аз знам, че всичко ще бъде наред. :)