Споделена история от Други

Ще имам мечтаното хъски, но ме е страх че няма да мога да го гледам, тъй като не съм добре финансово
Здравейте приятели аз съм на 22-безработна, живея с майка си и брат си, имам и приятел, който ми купи хъски-само че го чакаме майка му да го отбие след 10дни. -и идва при мен.
МН одавна искам такова куче ммн обичам животните, чакам го с нетърпение, направо като се сетя за кученцето и ми се плаче от радост, че скоро ще го гушна и ще е мое.
Проблема ми е и мн се страхувам, че няма да се справя с гледането му, тъй като нямаме мн пари, а това е скъпо куче, ще трябват ваксини-обезпаразитявания, скъпа храна. То ще дойде при мен с първа ваксина паспорт и обезпаразитено.
Искам да попитам всички които имате кученца и ако може да ми помогнете-какви са тези ваксини колко му се бият, през колко време и най-вече каква Е ЦЕНАТА ИМ-както и на обезпаразитяванията.
Другото което искам да попитам е с какво се храни докато е малко и по-късно когато поотрасне, защото нямам пари да му купувам скъпо ядене... може ли да яде домашни храни-супички, попара, когато мога и храна ще купувам, хляб и мляко... кажте ми моля ви не искам да го мъча.
Мислите ли, че ще се справя, ако ваксините са по-евтини все ще се справим с нещо до 20лв, но искам да помоля за всякаква информация за хъскитата.... имам огромно желание да се грижа за малката, но се страхувам че немога да и дам специалните грижи и храна... благодаря предварително

Коментари

1.   Супички попара и темподобни глупости не са възможни за малко куче, а камо ли за Хъски. Не е проблем ваксините и обезпаразитяването, а отглеждането. Хъскито е куче което трябва да изминажа по 15 км на ден и да се храни с калорична храна. В противен случай ще умре. За да недискутирам понататъка направо се откажи. Куче не се взима само да му се радваш а и да го гледаш, като полагаш грижите от които има нужда. Вземи си малко кученце, което няма да ти струва много и можеш да го храниш с евтина храна(но пак са средства. Сметни си 2 лева на ден (без ваксините)

2.   Аз имам голямо и здраво мелезче от българска овчарка и още нещо и цял живот го храним с каквото дойде- варено месо, хляб, мляко, по едно време даже ми крадеше вафлите не се шегувам, кучетата са хищници и е важно да им даваш да ядат месо. Не го мисли толкова, а за ваксините не помня но не бяха кой знае колко скъпи.

3.   здравей,
най-скъпото нещо е храната - ваксината и едни лекарства са до 50 лв и то един път в годината.
После ако му купиш някакъв шампоан да го къпеш, играчки, кайшка и т. н.
Иначе без храна не може ест.
Може и ти да му готвиш нещо - но ще трябва и да му купуваш (по-евтино няма да излезе ако му правиш ти)
все пак това е голямо куче - около 15 кг.

другото коетоо искам да ти кажа е, че тези кучета са адски издържливи и се нуждаят от доста разходни и ТИЧАНЕ!
също и са много СВОЕНРАВНИ!
веднага започвай да търсиш инфо в нета или си купи книжка за възпитание на кучета - изпуснеш ли го - няма оправия и ще береш много ядове - ако на улицата види друго куче или котка - ще те повлече като нищо!
след като не работиш :D му обръщай внимание и го научи на послушание - това е много важно
и както казах по-горе - първите три месеца са най-важните - като за децата първите 7 год.

храната - зависи - може на ден да отиват по 2-3 може и от по-скъпата - 5-7 и нагоре...

Кучето е много голяма отоворност, да не кажа силна дума - но е г/д като детето.
Не е честно спрямо него да го държиш вързано и самотно - ще иска много внимание -в това бъди сигурна

Успех!

4.   „може ли да яде домашни храни-супички, попара, когато мога и храна ще купувам, хляб и мляко... кажте ми моля ви не искам да го мъча. “

А ти можеш ли да се храниш с пясък?

Виж, определено не можеш да си позволиш каквото и да е куче. Съветвам те да се откажеш навреме и да си търсиш работа. Хайде - ще го тъпчиш с глупости това куче, докато не се разболее и му окапят зъбите, но това ли ти е любовтта към животните?
Аз имах навремето котка, която спасих от улицата. Никога не бих купила расово животно да кажем, което може да има и нормален дом. Бях тогава на 10 г., аз не ядох закуска в училище, но имаше за котешка храна и риба. През ум не ми е идвало да храня животинката с манджите на майка - с подправки, сол, домати и така нататък.
Ти, ако не можеш да осигуриш на това куче кучешка храна поне вземи някакво улично и го спаси от съдбата му, при теб ще поживее повечко. Расовото куче може да си намери нормални стопани да не говорим, че хъскито е куче, което иска ПРОСТРАНСТВО, тренировки, внимание, обучение, гледане... не е някакво плюшено мече...
Но както искаш - ти решаваш. Ти си човекът, разумното същество - кучето не може да вземе решение. Храни го с качамак и супа, ако ти дава сърцето. На мен от сега ми е жал за това куче. Едно време имаше цигани по улицата, които храниха мечки с хляб да играят. Аз като малка съм виждала такъв спектакъл. Ти с какво си по-добра стопанка от тези цигани?

5.   по-добре с еоткажи за да не го мъчиш..
знам какво е да искаш нещо но не може да си го позволиш...

но в случая взимаш ЖИВО същество - то ще страда заради теб...
не прави тази грешка...
може би по-нататък

6.   Вземи си котка или рибки. Ако ще и хаместер. Но не взимай хъскито. Само ще го измъчиш.

7.   Да... дааа със супички попарки, пък може и с качамаче, фасулче, леща -. - момиче ти утре и помия ще го храниш. То е всеядно и трябва да приема различни неща. По-добре се откажи, ако мислиш, че не можеш да се справиш. Все пак това не е прасенце да го храниш с манджи.

8.   Оф, не си купувай хъски, ако нямаш възможност да го гледаш. Не си купувай какъвто и да било домашен любимец, защото всяко живо същество се нуждае от едни и същи грижи, независимо от размера му. Иначе, докато е бебе, можеш да му даваш мляко, но от там нататък - кучешка храна. Не му давай супи, манджи и тем подобни... особено кучетата имат голям апетит, дори по-голям от на хората... така че, или му купуваш кучешка храна, или се лишаваш от цял хляб. Дори един хляб на ден може да не му стигне, и ще иска още и още... Помисли си пак, преди да си вземеш куче. това, ще се нуждае и от кучешка тоалетна и пясък, който се сменя постоянно, като свърши купуваш и така...

9.   НЕДЕЙ СИ КУПУВАЙ ХЪСКИ! Това не е само хранене, ваксиниране а изисква големи грижи да го решиш на седмицата 1 път да го изкарваш за 5-6ч на вън.

10.   „може ли да яде домашни храни - супи, попара, когато мога и храна ще купувам, хляб и мляко... кажете ми моля ви не искам да го мъча. “ ----- има кучета, който ядът такива неща, но са много малко. Моето е много капризно, ама е пинчер (като мен е ;д) яде само определени храни, ама аз така го научих малко го разглезих (момче е), защото много се радвах, че си имам най-сетне кученце. За хъскито не знам, но моето е така. Яде кокали месо и кучешка храна нищо друго. Не знам защо е така, ама е сладко все пак това е то: http://www. malkiobiavi. net/uf/obiavi/628-obiavi-090923_132858. jpg

Йоана

11.   Аве кви ги говорите ве, може да си яде попари, това е куче, това, че е породисто не го прави принцеса на англия, че да яде само гранули кучетата могат да ядат всичко, има фраза кучешки живот, и зъбите му няма как да укапят от попари както един индивид писа горе, нито пък пясака е за сравнение с попара. А за вас разбирачи дето викате, че не можело да яде манджите сте много зле, всеки ветеринар ще ви каже, че гранулите увреждат бъбреците на кучетата, храната е енергия, стига да я яде, значи ще извлече енергията от нея.

13.   Малее отворих тоя форум да видя малко информация за хъски защото ми хареса темата и само глупави индивиди пишат :X Някви примадони с помиярите си дето друго освен гранули незнаят.. Имам немска овчарка( баща ми има) храни се с хляб месо кокали гранули и горе доло всичко качествно за ядене до което се докопа( не ме разбирайте грешно не е някой мършояд)... и вие ще ми говорите че трябва едва ли не да се дават по 10000 лева на месец за НАЙ хубавите гранули и пуешко месо сигорно..

14.   №13 Кучето е породисто и е голямо всеки ден иска по едно младо агне на чеверме и пие вода само „Kona Nigari" от ледник. Всекидневно се води на СПА и поне два пъти седмично на ветеринар.

15.   Когато вземаш куче, поемаш голям ангажимент. За 15 гдини все едно че гледаш дете което никога не порасва. Преди всичко, добре обмисли дали ще имаш времето и финансиите за това.