Споделена история от Други

Що за мистерия е това?
Пиша по повод на странно усещане, което имам и съм забелязала от преди две години.
Та значи имам си бивша колежка, с която докато работехме заедно, а и сега сме си в добри отношения.
Преди две години бях в болница и тя се опитала по някакъв начин без мое знание да ми съдейства за лечението. Последствията за мен бяха много неприятни, а моето състояние се влоши.
Втори път прави същото с най-добри намерения и тогава с мен се случва злополука.
Срещам я случайно преди да вляза в болница и пак нещата се объркват, по независещи от мен причини, нито пък зависещи от нея.
Наскоро пак се срещнахме, зарадвахме се че се виждаме, поговорихме си за нашите си неща и пак същото - всичко се обърква, плановете ми за деня пропадат.

Върнах се във времето назад и се сетих, че наш колега беше споменал за нея, че излъчвала негативна енергия, на което аз се засмях и го приех като шега.
Само, че тези неприятности ми се стоварват точно след среща с нея.
Възможно ли е да има такива хора с негативна енергия, без самите те да подозират за това.
Поначало не съм суеверна, не обръщам внимание с кого разговарям, как ставам от сън и тем подобни.
След тези случки започнах да се притеснявам, започнах да мисля, че съм станала прекалено наблюдателна и мнителна.
Все още не мога да си обясня тези съвпадения. Дали е имало и други такива съвпадения, не знам.
Имате ли такива случаи и как си обяснявате това?

Коментари

1.   Разбира се, че има хора с негативна енергия аз също доста пъти съм се сблъсквал с такива хора... ПАЗИ СЕ!

2.   Човекът е единственото животно с разум и Его, което често му играе лоша шега. Много трудно ни е да повярваме, че сами сме виновни за някои неща и е по-здравословно за нашата психика да ги търсим другъде - в други хора, събития, обстоятелства. Това е добре, защото така не побъркваме и самоунищожаваме психически, а продължаваме напред. И все пак... авторката отива в крайности.
Едно ще ? кажа - да, има хора с лоша енергия - негативните, мрънкащите хора, интригантите, ВРАГОВЕТЕ, клюкарите. Хора, които наистина искат да ти навредят.
Човек, който се опитва да помогне и го прави от сърце не е с негативна енергия. Един хирург например може да оперира детето ви и то да умре - за вас този човек ще е чудовище, но за хилядите пациенти, които е спасил е Месията. Това е мистерията около тази жена - просто твърде много се раздава за хората и когато нещата въпреки това не се получат, тогава тя е лошата.
Знаете ли как са завършвали лечителките в Средновековието - на кладата!

Личи си, че авторката е нямала контакт с тази жена винаги - нима тогава да е нямало нещастия в живота си?
Винаги склонността на човека да търси виновни другъде му е играла лоша шега. Помислете си само за евреите, които са завършили в газови камери, защото цял един народ е вярвал, че са виновни за падението му. Помислете си за Инквизицията, която е горила „вещици“, които са били причинили нещастията на селото - така са си обяснявали хората чумата, смъртта на някое пеленаче, нелечими болести, природни бедствия... тя - „вещицата“ е виновната. Преди това въпросната жена може да е спасила стотици с билките си, да е помагала при раждане, но тя ще бъде и първата на кладата.
Авторке - как мислиш, без намесата на жената, нещастията нямаше ли да се случат?
Лошо няма, но тази шега на психиката ни, на Егото ни, ни прави сляпи за истината и рискуваме да не реагираме правилно в една опасна ситуация.
Представяте ли си да изгорим някоя „вещица“, която е докарала да кажем чумата? След това ще се успокоим, че чума няма, но няма да се погрижим да намалим броя на мишките, които я разпространяват например, нито ще подобрим хигиената си или начина си на живот.
Да кажем, че човек е болен и повярва, че му е направена магия. Той ще се чувства безсилен - Егото му, вярно, се е спасило от вината заради наднорменото му тегло да кажем, но и също така този човек абдикира от отговорност върху живота си. Такъв един човек нито ще се храни здравословно, нито ще спортува, нито ще се лекува пълноценно и ще умре по-рано от човек със същия проблем, който решава, че решението е в неговите ръце.

Така, че авторке - ако толкова вярваш в това, не се виждай с въпросната госпожа. Не вярвай обаче, че никога повече няма да имаш лоши моменти в живота си. От хората с „лоша енергия“ можем да избягаме, но не и от себе си.

4.   От авторката: Благодаря за коментарите.
Не бих приписвала причините за моите несгоди на някой друг. В първия си пост спестих една подробност, че с тази колежка бяхме много близки, помагахме си, ходехме си на гости. Тя също си има здравословни проблеми и аз съм й помагала, когато се е налагало и ме е молила за това.
Поначало си е голяма паника и понякога съм я успокоявала.
Сега като си мисля, май точно това е причината да не може да прецени кога да се намеси и кога не.
Веднъж много ми навреди с намесата си и хората си направиха грешни изводи за мен, а това знаете много наранява.
Все пак това няма нищо общо с последните съвпадения, които за мен все още са някаква мистерия.
Аз самата бих искала това да е някаква случайност.

5.   Изброй лошите неща, които са се случили след срещи с нея! Така ще можем да преценим по-точно. Иначе съм съгласен с 2.

6.   от авторката: По принцип и аз съм съгласна с №2
Ще посоча случаи на съвпадение.
1)Помоли ме преди време да й доставя лекарства за грип в къщи, направих го, макар че и аз не бях добре, но при мен не беше грип (от грип не боледувам). Тя си има близки, но на това изобщо не съм обърнала внимание. Имах намерение да ходя на доктор за моя си проблем и на другия ден отидох. За моя изненада доктора не обърна внимание на проблема ми. Два месеца с мои средства търсих причината за страданието си, открихме я, започнахме лечение твърде късно и все още си имам последствия от това закъснение. В същото това време след инвазивна процедура, дъщеря ми получава упорита инфекция (сепсис), почти в кома. Лечението продължи 4-5 месеца.
2)Пак ме помоли за нещо да отида у тях и след два дни стана злополуката. Докато аз съм в една болница, дъщеря ми в друга, в друг град пак с тежка инфекция.
И в двата случая при двете с дъщеря ми тежки здравословни проблеми.
3) Срещам я преди да тръгна за друг град да се дооправям след злополуката, споделям с нея плановете си и удрям на камък. А уж всичко беше уредено по телефона с доктор, с когото се познавам(тя не го познава).
4)Пак се срещам с нея, споделям си проблема и начините за разрешаване и пак всичко пропада.
Не съм инертен тип и не чакам нещата да се оправят от само себе си, сама съм се справяла винаги и винаги съм успявала, макар, че животът ми никога не е бил лек.
Тези съвпадения понякога ми изглеждат глупаво и смешно.
В други случаи се ядосвам на този спомен, когато колегата й приписа негативна енергия.
Вече не знам, дали аз имам проблем, който не съзнавам.
Вероятно отстрани нещата изглеждат по-ясно и аз нещо пропускам.