Споделена история от Други

Бяхме приятелки, а тя се отдръпна, когато забременях
Имам една колежка от университета. Аз завърших висшето си образование, но сега уча магистратура. На 25г. съм. Тя също. Аз съм омъжена, а тя живее на семейни началал с приятеля си. Започнахме много да се разбираме и съответно да ходим на упражнения заедно, да излизаме извън университета. Станахме малко по - близки и разбрах, че и тя иска да има бебе. Ние с мъжа ми точно правехме опити. Оплака ми се, че при тях не се получавало и много искала да забременее. Опитвах се да и давам съвети и да съм съпричастна. След един месец разбрах, че съм бременна и и споделих. Тя се зарадва, но се отдръпна от мен. Не ме търсеше, на лекции сядаше пак до мен, но ме игнорираше и не ми говореше. Преди няколко дена и писах по скайп, а тя не ми отговори, после се отписах и по - късно влезнах пак и видях, че малко след като съм и писала е влезнала - разминали сме се и е написала на профила си "Ей, боклуци мръсни! " и така и не ми писа повече...
Мислех, че сме приятелки, а сега такова отношение. Чудя се как да постъпя... Моля за съвет.

Коментари

1.   Явно е много завистлива и ти завижда, че ти си забременяла. Не ти трябва такава приятелка..

2.   Напълно подкрепям номер 1. Забрави я, все едно, че не съществува.

3.   Един въпрос - нямаш много опит със скайпа, нали....
Не знам дали си наясно, че след като се отпишеш, а тя не е на линия - ТЯ НЕ получава твоето съобщение.. Получава го едва, когато и ти си на линия, но ако е следващ ден или има и други съобщения може да мине незабелязано.
За "Боклуци мръсни" е ясно, че е на политическа основа, имайки предвид сегашните събития - написала го е на профила си, не на теб, още повече в този момент не е виждала съобщението ти и изобщо не е свързано с теб.

Подозирам, че се е отдръпнала не от завист, а защото не й е комфортно да й даваш съвети на тази болна тема. Може като я напътстваш даже да й става обидно и засрамено.
Аз самата имам 2 деца и доста от моите приятелки имат проблем със зачеването, затова съм много внимателна и темата за децата е табу между нас, освен ако те имат нещо да ми кажат.
Споделяли са ми само, че с годините много им натежава това всеобщо очакване кога най-после ще се случи бременността - а това така ги травмира, че може да провокира безплодие, само от напрежение и стрес.

Тъй като сега ти предстои нещо много красиво - бъди снизходителна и не се страхувай от приятелката си. Просто сега теб те вълнува едно, а нея друго, но не се вгорчавайте взаимно, приказвайте си на други теми и нещата ще се оправят, ще видиш.

5.   Много лесно- зарежи я и ти. Аз не разбирам какво си и виновна ти, че тя не може да забременее, след като ти си успяла. Това си е чиста проба завист. Казвам ти от личен опит - бягай от такива хора. Те могат да са с теб, когато си по-зле от тях или сте на едно ниво, но в момента в който имаш нещо повече от тях започва злобата и завистта и игнорирането. Аз от много такива приятелки съм си напатила- точно същия модел на поведение. В последствие ги зарязах и се чувствам много по-добре. Такива хора са голямо зло и те карат да се чувстваш виновен, когато ти имаш нещо, а те не. В случая трябва да си спокойна заради бременността и не ти трябва някой да ти вменява чувство на вина и да те кара да се чувстваш зле - прекъсни всякакъв контакт. Откъде да знаеш дали тази твоя "приятелка" не е правила аборт и не може да забременее, а сега ти завижда затова че ти си бременна. Наистина много беди ще си спестиш, ако премахнеш хора от този тип от живота си.

6.   Да, има някаква завист. Това се случи и на дъщеря ми.
Нейна приятелка, която споделяше с нея много свои съкровени неща, намери начин да се скара с дъщеря ми, когато тя(дъщеря ми роди).

7.   Аз например направих същото, когато моя близка приятелка забременя - оттдъпнах се. И не защото и завиждам, а защото знаех че я губя. Загубих две от най-добрите си приятелки след като те забременяха. И двете когато родиха просто се изгубиха. Не искаха да излизаме никъде, не ме канеха и в тях и тн. И това близо година след раждането, да не кажа някой че съм ги тормозила през първите месеци. После се отказах да опитвам - явно хората когато родят и се отдават напълно на децата и забравят за приятелите си, поне това е бил моя опит.

Та когато и трета моя приятелка забременя просто не исках да минавам през същото. По-добре да прекъсна отношенията ни сега, отколкото да страдам по-късно. И съм наясно, че вероятно не всички хора са еднакви, но при мен си беше защитна реакция.

8.   Номер 3, грешиш. Когато човека, на който пишеш не е на линия не му изпраща съобщението, но в момента, в който се логне му го изпраща, ако и ти си на линия.. Един вид изчакване се получава, така че тя е получила съобщението сто%, но просто завижда...

9.   Номер 8, точно същото казах -
1. Авторката е изпратила съобщение, докато приятелката не е била на линия.
2. Когато приятелката е влязла в скайпа - авторката е извън линия вече и съобщението НЕ е получено, нито видяно.
3. Приятелката си е написала статус Боклуци мръсни - явно свързано с нещо, което я вълнува в момента - написала го е докато авторката все още не е на линия и съобщението й продължава да НЕ е получено, така че няма никаква логика да е свързано точно с нея!
3. Авторката влиза и вижда написания статус, смятайки, че е адресиран към нея!???
4. Едновременно с това става видимо и нейното съобщение, НО!!! Да не забравяме, че тя не живее сама, а компютърът е общ, съобщението е получено и видяно от човека, включил компютъра с автоматично логване в скайпа. Този човек може да е нейният съпруг.
5. От тук нататък вече изчезва сигналът, показващ ново съобщение и жената абсолютно може да не го е видяла.

Пиша тези неща с пълното съзнание, че виртуалното общуване води до огромни недоразумения и интриги. Безброй пъти ми се е случвало някой да ми е сядал на компютъра и да не ми съобщава, че са ми писали - и така разни съобщения потъват завинаги. Други ги виждам случайно с голямо закъснение.
Който желае да общува - да не разчита на интернет и до последно да не вярва на очите си!

PS - Мразя някой в скайпа да ме дебне дали ще отговоря, все едно не знае, че може всичко да стане и не съм срастнала с компютъра, за бога! Примерно съм излязла за 2-3 часа, оставям компютър включен, а някой ми пише упорито и се редят: къде си, и пиши два реда, бе човече, яд, обиди, недоверие и прочие :(
Простимо е само за хора, които са от вчера в интернет. За зрели хора е непонятно.

10.   И при мен е същото като при номер 7. Едната ми приятелка, с която бяхме много близки, забременя преди 2 години и усетих как малко по малко започна да се вълнува от други неща, да търси мнението и компанията на други бременни или вече родили жени. И с другата ми приятелка беше почти същото. Тя не ме търсеше да се видим или да излезем и естествено и влизах в положение, все пак има по-важни неща от мен. Няколко пъти се уговаряхме да излизаме, когато времето беше хубаво, но все се случваше да отида до тях и да останем там, защото или малката ще заспи или ще плаче или нещо друго. Никога не ми е пречело, просто осъзнах, че ние вече нищо не си споделяме, не си говорим за друго освен за детето и. При твоята приятелка ще е още по-болезнено имайки предвид, че на нея все още не и се случва това щастие.
Обаче сега, когато на мен ми предстои да стана майка разбирам и двете си приятелки и усещам, че предпочитам да вляза в някой форум за бъдещи майки и да се информирам за малкото човече в корема ми, отколкото да изляза на кафе с една позната, която е далече от тази вълна и в главата и са само дискотеки, мъже и т. н.

11.   Стига сте ревнували от новородени! Приятелките ви си имат достатъчно проблеми и стрес с новото майчинство. Това е голяма промяна в живота им, все пак. Проявете малко разбиране и си намерете някое хоби, или се обадете на друга приятелка, когато наскоро родилата ви приятелка ви откаже да излезете...

12.   Аз имам колежка, която е бременна. Радвам се за нея, все пак са го искали с мъжа й от доста време, НО, има едно НО НЕ ИСКАМ да СЛУШАМ и обсъждаме постоянно бремеността й, ДОРИ КОГАТО ЯДЕМ. Гнус ме е, не искам да слушам за раждания, разксъвания, болки, бебета. Имам чувствителен стомах плюс това е адски дразнещо всеки разговор да се върти колко нея. Сякаш аз не съществувам и съм някакъв психиатър, кошче за душевни отпадъци и т. н. Жените след като забременеят и след това се променят, замисли се дали не правиш като моята колежка и това да я отблъснало от теб.

13.   Номер 11 - никой не ревнува, цялата тема е че приятелката се е отдръпнала от нея и се опитваме да обясним на авторката, че за това може да има причини, различни от завист.

Стрес е, така е, но в крайна сметка нали приятелите са за да си помагат в трудни времена, а не да се отбягват.