Споделена история от Други

Приятели в живота трябват, а аз не мога да ги намеря...
В последно време така стане, че останах без ежедневни приятели. Иначе съм момче на 20, възраст, която ако ме виде някой какво пиша ще се спука от смях, но това е моя живот.
В момента седя през повечето време у дома и се чудя какво да правя. Избягвам компютъра, но не вярвам в него да е проблема. Така се отскубнах от хората, че се чувствам неловко, когато сред мен има хора. Не знам от къде да започна и как да започна, за да излезе от тази дупка...

От малък град съм, бях и добър ученик, не бях от "зубърите". Дори имаше период, в който работих, но така или иначе не можах да си намеря трайна среда. Не съм лош човек, но явно това за сега не ми помага.

Тук не говоря за гадже, а за голяма среда, където има и момчета. Защото приятели в живота трябват, а аз не мога да ги намеря. Всички се развличат, а аз не.

Постоянно се ядосвам за глупости. При това положение и празниците не са празници и ми става кофти, когато дойдат.

Не мисля пак да почвам работа. По- добре ще е, да почна да уча в друг град. НО проблема си остава, нямам почти никакви приятели и не зная дали ще продължа за напред по същия начин. Самата мисъл, че всичко ще си остане така ме погубва. Станал съм страшен песимист за себе си. Кажете ми какво да правя? Характера ми е от затворените, как мога да се променя ?

Коментари

1.   В същото положение съм (с малки изключения). Момиче съм, от голям град (София) и въпреки това приятелките ми се броят на пръсти, а истински такива просто липсват. Мисля, че всичко идва от характера и отношението ти към другите. От там мисля че идва и моят проблем :)

2.   Абе ти си хвани едно гадже,да се плескате по цял ден,пък после да видиме лошо ли ще ти е.

3.   Според мен замини някъде в чужбина, в страна с различен манталитет и започни живота си на чисто.Мисля, че това ще ти помогне.Успех!

4.   Ами... аз имам един въпрос - как мислиш, че ще намериш приятели?
(то май този въпрос излезна реторичен, защото така или иначе по - надолу ще ти дам отговора).

Защо не мислиш да започваш работа? Не мислиш ли, че точно това може да те предразположи към нови запознанства и следователно съм някакво приятелство? Същото важи и за ученето ти в друг град...
Приятелите, няма да почукат на вратата, ти трябва да положиш усилия да ги намериш, да ги опознаеш и да ги съхраниш.

Опитай се да започнеш работа някъде и ще видиш, че между теб и колегите ти все ще се създадат някакви взаимоотношения. С едни ще са по - силно изразени, с други - не, и от там нататък сам ще можеш да прецениш кой ти е приятел и кой познат... Кой става да поредното кафе и кой за духовна (както и физическа) подкрепа.
От опит глава не боли.
Знаеш какво трябва да направиш на теория, приложи го и на практика.

"Не съм лош човек, но явно това за сега не ми помага." - напротив - помага. Има хора, които го оценяват, но има и такива, които злоупотребяват с добротата ти, но това ще го разбереш след няколко "приятески" разочарования. Нищо - не се отчайвай, бори се!

№3 - Всеки 5-ти човек се чувства самотен (тоест без приятели). Ако всеки един от тях избяга в чужбина, какво ще стане?? Бягството ли е начина? Или така ви е по - лесно? Винаги ли, когато ви е трудно вие бягате? Защо не се изправите срещу проблема и не се опитате да го решите?
Затова затъваме, защото бягаме. Защото хората, които стискат зъби и се борят, за да постигнат нещо, се броят на пръсти.
Когато вървим... вървим с дни и изведнъж пред очите ни се появи дупка не е нужно да я заобикаляме, можем да я прескочим - схванахте ли?
(Сори за метафората, не ми се обясняваше на дълго и широко).
(И дано не съм била прекалено груба, просто... май така си говоря).
SFA

5.   Просто се отпусни - всички сме минавали през тези "дупки. Моята трая едно година. няма страшно - само нопред и главата горе. Незнаеш кога и от кой храст ще изкочи заека. Споко преживява се само не се отчайвай.

6.   Пич,приятелите не се търсят,но когато се държиш като отшелник никак не си помагаш.Живота е кратък,граби с пълни шепи,забавлявай се!

9.   Не си от затворените, няма такъв тип хора, учим се да общуваме с другите и да създаваме приятелства още в детската градина. Всички хора имаме едно общо нещо което ни обединява и ни кара да сме заедно и това е че сме хора, затова има градове, градчета селца и къщите са една до друга и хората живеят заедно именно заради общуването а не по отделно пръснати по горите.Всички хора имат нужда да общуват с други хора.
Проблемът ти 99,99% се нарича социофобия, (страх от хора).
Най-вероятно си имал някакви тежки периоди в детството и това е довело до по ниско самочувствие, което пък те е накарало да се чувстваш по различен и те е отделило от обществото което не те разбира.
Не си единичен случай, много хора имат твоят проблем, ако прочетеш повече по този въпрос сам ще намериш най-добрия начин да се оправиш.Всички искаме да общуваме, някой просто не можем да го правим пълноценно, колкото и да го искаме.Аз също имам този проблем и е жалко че разбрах едва наскоро, какво точно ми има а вече съм на 23.

Успех и не си губи времето.

10.   Аз много се вълнувам когато си намеря приятели

11.   Търсенето и намирането на приятели е загуба на време - рано или късно всеки те предава и разочарова. По-добре да впрегнеш усилията си в самоусъвършенстване и да се научиш да се справяш сам без да разчиташ на някой.

12.   Без истински приятели се загубва вкусът на живота, от мен да го знаете.

13.   И аз съм така. Но имам само 6 приятелки, но искам и още да имам. Как да започна да си намирам нови приятелки? Благодарява ми предварително за съветите.

14.   Аз нямам никакви приятели. Имах няколко преди време, малко, но достатъчно. Но с някои си развалихме отношенията, с други просто се отдалечихме без конкретни негативни поводи. Сега съм си предимно сам и като цяло съм свикнал. Но понякога ми се иска да имах компания и въобще си давам сметка, че човек трябва да има кръг от близки хора, в противен случай започваш да психясваш и да си фантазираш повече от необходимото. Но не е толкова лесно да се намерят приятели, трябват умения и усещане с кои хора ще си допаднеш. Но не мисля, че има вечни отношения и приятелства, рано или късно хората се разделят.

15.   На 59 години съм и освен семейството, други приятели почти нямам. До скоро имах един приятел-съвойник, който ме разочарова напълно, защото е интересчия и егоист. За половин година сме се чували само два пъти. В работата колегите са много по-млади и не мога да установя дълготрайна приятелска връзка, за съжаление. Поне да имах някакви свестни роднини, а те не ми са се обаждали от дълги години. Някакъв съвет? Мисля, че всички тука, които страдаме от липса на приятели, може да станем добри познати, а после и приятели!