Споделена история от Други

Самотна и без приятели
Здравейте, аз съм жена на 28 г. и съм омъжена от 3 г. Живота така ме завъртя, че останах без приятели, не по моя вина. Не се виждам с никого и съм много самотна. Исках да си направя Фейсбук и да си добавя в приятели поне бившите съученици и да се надявам на някакъв контакт, но мъжа ми ми забранява да имам такъв профил. Кара ми се да излизам, да ходя по магазините, но как да му обясня, че за да ходиш по магазините се искат пари да купуваш, не може само да се шляеш като уиндоу-шопър...
Самотно ми е, но такова стана времето и света в който живеем - приятели няма. Всички са отдръпнати и ми е кофти. Моля за съвет.

Коментари

1.   Имам фейсбук от 2009 г. и да ти кажа - надценен е. В последно време изобщо не влизам. Имам контакт с бившите си съученици, но всеки си има свои живот и в крайна сметка и свои приятели. Надценен е фейсбук - познати и дървени философи, ХИЛЯДИ КЛЮКАРИ и до тук. Никой не почва там истинско приятелство.
Какво да ти кажа - най-добрите приятели си остават мъжа ти, децата ти и роднините и най-вече ти самата. Намери си хобита, запиши се на курс за език, ангажирай се в граждански инициатива. Ако нямаш деца - стани приемна майка и т. н.
Винаги човек може да бъде полезен за другите и тогава приятелите сами идват. Да висиш по кафета и магазини е глупаво - дори да има човек пари. Това е чиста проба губене на време. Чети книги, развивай се и прави спорт. Ако нямаш пари - търси си дори още една работа, ако нямаш какво да си кажеш с мъжа си вечер. Ако не го чувстваш като приятел и си самотна с него - разведи се и почни на чисто. Винаги можеш да направиш нещо и от опит ти казвам - фейсбук е надценен! Изобщо не съжалявай - направи си ако искаш профил, мъжът ти няма правото да ти забранява, но е чиста проба губене на време

2.   Мъжът ти е нещастник! Тук не става въпрос за това дали има смисъл от Facebook, или не, и аз съм скептично настроен към всякакъв вид социални мрежи, затова и нямам. Но имаш сериозен проблем и той е, че мъжът ти не те разбира, не вижда, че си самотна, а ако го вижда още по-зле. Би трябвало да се старае да си щастлива, все пак това е връзката - да се стараеш да даваш повече, отколкото получаваш, да мислиш на първо място за щастието на човека до теб.

А относно приятелите - аз съм заобиколен от много хора всеки ден. И мога да ти кажа, че нямам приятели. Мислех, че имам, но се оказа друго. Виж предатели ако търсиш, мисля че няма да имаш проблем!

3.   До номер 1

"разведи се и почни на чисто" - Що за идиотски съвет даваш? !!? !? !? Жената просто има нужда от приятели, а не от унищожение на семейството си.

4.   Е то с мъж като твоя остава и да се чувстваш по някакъв друг начин...
За какъв се мисли той, че чак да ти ЗАБРАНЯВА?! За Големия шеф? За Дядо Боже? За поуицай с пистоует?...

5.   Първо, фейсбоклук стана толкова банален, че не мога да повярвам колко хора още искат да си направят профил там. Второ, мъжа ти те ограничава прекалено много... и щом не ти позволява да си правиш профил в соц. мрежа за да общуващ, тогава си намери някаква работа, някакво занимание, запиши са някаква дейност или нещо... където да се срещаш с хора. Това е единственият вариант. Или пък си направи таен фейсбук, ако не искаш да разбира.

6.   Във фейсбук няма да си намериш приятели. По-добре пробвай с някакъв курс. Може да се запишеш на танци. Там би трябвало да срещнеш хора и с времето да се сприятелите. Може да се запишеш и в Червения кръст или нещо подобно. Работа имаш ли, колеги? Може би с една нова работа ще намериш и приятели. Оффф, и аз давам съвети, а съм същата като теб, с разликата, че моя не ме спира за нищо, даже се опитва да ми помогне. Само дето аз съм адски срамежлива, ще каже човек, че съм някоя тинейджърка, а отдавна вече не съм. Голяма драма! Та и аз все се каня да се запиша някъде и да срещна приятели, но все отлагам. Виж обаче работа имам, само че с малко колеги и не сме си близки, а и такова ни е работното време, че когато аз почивам, те работят и обратното. Чудех се дали няма някакъв сайт, където хората да се запознават само за приятелство. Търсих, но не намерих. Само разни откачалки, които търсят секс. Какво да ти кажа. Успех! Дано намериш. Дано и аз да намеря, макар че вече ми изглежда много сложна задача. Пък като си помисля колко добър приятел мога да бъда, направо ме хваща яд... хаха, шегувам се. Пиши пак, ако има развръзка.

7.   Момичета има много сайтове с форуми в които може да се включите. Има и различни форуми по интереси. Потърсете в чичко Гугъл.
Самата аз имам регистрация в 2 форума и имам там много приятели с които си помагаме взаимно в много ситуации. С някои от участващите във форумите сме се срещали и на живо и приятелството ни стана не само виртуално. Възможност винаги има!

За фейсбук съм с негативно мнение и макар че имам профил почти не влизам.

8.   Номер 7, кои са тези форуми?