Споделена история от Други

Гадна съдба, гаден живот
Здравейте реших да поразажа малко за живота си и ще видите колко съм гадна, и се чувствам унизена.
Момиче съм на 21, студентка съм по математика, и тежа едва 110 килограма, висока съм 1, 98 см. Още от както съм се родила все съм гладна и търся да ям, Докато живях във Пловдив в даскало всеки ми се подиграваше и си нямах приятелки всеки ми се смееше че съм висока и дебела и аз каккво можеш да направя? Нищо, просто чаках да спрат.. Никои не ми помагаше, беше ми гадно защото дори когато бях 1 курс по математика тежах 90 кг при височина 1, 92 см.. Все пак не мисля че това е нормално, не мисля че съм болна.. и затова на 19 се записах като студентка по математика понеже математиката ми върви и съм най-добрата в целия курс и имах само 6-ци в училище но за сметка на какво? ! Все когато говоря за промяна уж днес ама май само аз си вярвам нямам воля за нищо освен за учене по математика всеки ден уча. Уча по математика по 5 часа дори цял ден. Правя се на модерна но не се получава. Аз имам руса коса и светло-сини очи но килограмите ме провалят. Иначе никои не ме харесва, говоря само за математиката и затова всички ми викат грозна зубарка. ОФФФ, искам помощ какво да направя искам да ми дадете съвети за да може да променя нещо поне до другото лято да отслабна с 30-40 килограма килограма, да си намеря гадже и приятелки и хубави дрехи за да мога да живея нормално..

Коментари

1.   Аз също съм инженер и математиката е най-хубавото нещо на света. Не се притеснявай за това, че си висока. Това те прави уникална. :) Ако истински искаш да отслабнеш, то ти непременно ще отслабнеш. Ще си намериш истински приятели и приятелки, които да те ценят, да те подкрепят, да те обичат и да те харесват такава, каквато си. Аз знам, че това ще стане. :)

Ранджан

2.   Запиши се на фитнес. Физически ще се чувстваш много по-добре и с това и самочувствието ти ще се повиши.

3.   Пръво си изследвай кръвта, по писанията ти имам съмнение за висок растежен хормон/гигантизъм/. Как така на 20г и за една година си порастнала 6см и 20кг, от 192см и 90кг на 21г 198см и 110кг. След 19-тата година свойството на костите да нарастват е минимално.
Това, говори за много високи стойности на разтежен хормон. Това обяснява, и постоянния глад, и депресията. Ако носиш и обувки над 41номер.
Ако изследванията са добри тогава предпиремай мерки, за отслабване. Но на 90% съм сигурна, че става въпрос за хормонален пробелм и с лекарства ще се оправиш и теглото ще намалее и депресията ще изчезне.

4.   ти щом си 1, 98 едвали килограмите ти личат много. Не се притесняваи за всеки влак си има пътници отиди на фитнес или пък се запиши се на волейбол поне там ще срещнеш високи хора и няма да се чустваш толкова различна.

5.   Освен съветите на 1. и 2. бих добавила смени си компанията. нормално е да се чувстваш подтисната сред хора, които нямат мозък в главите си и говорят само за глупости. Събери се с интелигентни и ученолюбиви млади хора като теб, със сходни интереси и ще видиш как на никой няма да му прави впечатление външният ти вид. Ти си висока, не може да си 60 кила, просто няма да ти отива. Просто наистина тръгни на фитнес, да се стегнеш, не се тормози с диети, сама ще се убедиш, че няма да ти помогнат. Още повече, че до колкото разбирам такава ти е структурата, щом от дете си така.
Спортувай, учи, развивай се и върви с високо вдигната глава!

П. С. Математика? Това е най-великата наука! :)

6.   Нелепо е да чакаш, прибери учебниците, компютъра при тях в шкафа и се ограничи от всичко, което ти е интересно, ако се наложи заключи хладилника(извинявай ако звучи грубо). Така като нямаш какво да правиш ще ти е по-лесно да се занимаваш с отслабването и други полезни неща. Но важно е да не спираш напълно да ядеш, защото ще стане много лошо. Трябва да се храниш правилно! Поинтересувай се за това, за отслабването и за другите неща, които искаш да поправиш. Колкото и малко социални контакти да имаш хващай някой и развий повече приятелски отношения, с приятел до себе си ще ти е много по-лесно :)

7.   Моето мнение е да започнеш да спазваш хранителен режим и да се запишеш на фитнес. Но не диета а хранителен режим.
Другото с приятелите - само ще си дойде :)

8.   Искрено ти съчувствам. Започни да спортуваш ( не задължително фитнес) можеш да тичаш в парка, върви пеша колкото е възможно по-често. Изготви си хранителен режим- основно цитруси и зеленчуци. Съгласувай хранителния със спортния режим. И много, много постоянство и воля. Успех мила.
Ели

9.   Имам един малък въпрос към авотрката... Казваш, че първи курс си била висока 192 см. Да предположим, че си била на 18. Сега си на 21 - приблизително 3-ти курс и твърдиш, че си висока 198 см. Това значи за 3 години - 6 см (не съм силна по математика). Та въпросът ми е дали имаш някакво заболяване, защото човек на тази възраст на човек растежът му полека спира, т. е. не е много възможно. А другият вариант е просто да ни пускаш по пързалката и да ни гледаш сеира :) В крайна сметка нереално ми се струва момиче на 21, 198 см, 110 кг с руса коса и сини очи... А другото което ми стана за бавно беше фразата "все търся да ям". Ами честно не разбирам - все търсите да ядете и после ревете, че сте дебели. Ми малко повече разходки и малко по-малко пъхане на главата в хладилника и о, чудо!