Споделена история от Други

Батерия на телефон
Здравейте. Може ли някой по-компетентен да ми каже как да забавя "смъртта" на батерията на телефона си, защото този месец ми се налага да го зареждам всеки ден, понеже го използвам за интернет, а тя е вече на 3 години и все още държи и не ми се иска да я сменям. Баща ми ми каза, че средно живота на батерията се измерва с около 600-700 зареждания и разреждания и затова ми каза докато е свързан с интернет за по-дълго време да го включа да се зарежда, независимо дали батерията е пълна. Вярно ли е това?

Коментари

1.   Ако живота на батерия е 700 пъти зареждане, звучи логично да бъде включен докато си в нета, за да не я ползва, а да си пазиш животите, за когато си далеч от конакт.

2.   Аз правя така - Намалям си яркостта на екрана напълно и така ще се пести много енергия - така слушах музика само с един път пауза цели 3 часа и не се изхаби и една чертичка на бат.

3.   Ами... спри да използваш телефона си за интернет и готово :) Какво толкова правиш в интернет чрез телефона си? Друго си е вкъщи на спокойствие и пред компютъра. Не можеш да използваш интернет на телефона по много и да се надяваш батерията да не умре. Вземи нова батерия или си носи зарядното със себе си (ако има къде да го включиш) :)

4.   Купи си нова батерия.
И пробвай да го зареждаш през USB-то поне 5 пъти и виж дали ще има разлика.
А съм с Нокиа Лумиа от 1 година го използвам като лаптоп, постоянно с включен интернет, фейсбуци, пощи и др простотии, така му падаше батерията много бързо в началото но намалих яркостта, спрях някои приложения да се свързват с интернет и най-важното почнах да го зареждам през USB-то. Четох че като се зарежда на по-ниско напрежение батерияата издържа повече и се износва по-бавно и наистина е така.
На мен ми показва вместо чертички колко часа ще издържи и в началото беше 1/2 дена макс. След като почнах да го зареждам с USB-то ми показва 3-4 дена и ако него тормозя много издържа 3 дена средно, като имаш напредвит че музика слушам по няколко часа със блутуут слушалки.
Пробвай и пиши.

5.   Автора: Интернета го ползвам на компютъра, от телефона т. е. телефона ми служи като рутер, защото ще сменям интернет доставчика в края на месеца и дотогава нямам интернет и тъй като на телефона имам неограничен трафик, го използвам за интернет. // За съжаление моят телефон не може да се зарежда през USB-то (Нокия 2730), но не мисля, че има голяма разлика между напрежението което дава зарядното и USB-то - 5 волта е стандарта. Може би големината на тока е различна, както и да е. Благодаря на отзовалите се ;)