Споделена история от Други

Едни цигани ме дразнят.. Какво да правя??
Здравейте, на 13 години съм.В това училище съм от 1-ви клас и сега в 7 клас Циганите в класа ми започнаха да се заяждат супер ама супер много!!Не знам какво да направя ако взема да ги набия както направих веднъж дойде целия цигански квартал, набиха ме и едвам дишах!Ако ги обидя така направи един приятел извикаха братята си и набиха и него.. Какво да направя!Постоянно ме унижават...

Коментари

1.   Първо подаваш ПИСМЕНО молба до директора срещу входящ номер. Ако той не реагира пускаш пак писмена жалба до регионалния инспекторат по образованието, може и по пощата, разбира се говори и с родителите си. Не забравяй и отдела за закрила на детето, там ще посочиш, че те явно са със занижен родителски контрол, а разбира се остава и защита по Закона за защита от дискриминация и детска педагогическа стая. Виждаш ли колко много възможности имаш и не се колебай да ги използваш, каквото друга да направиш, те ще използват някоя от тези възможности срещу теб.

2.   Къде учиш?

3.   Все едно аз съм писал тази история. И аз имах същия проблем, пак на тази възраст.
Аз гледах как да ги заобикалям и изхитрявах понякога. Спомням си една вечер как беше дошъл един циганин да играе с нас и като стана време да се прибирам, тръгнах в друга посока. Казах му, че ще се разходя малко. Заобиколих и си влязох в блока по друг път. Групичката беше на пейките между блоковете и не са ме видели.
Иначе казах на майка ми, ходих няколко пъти до полицията и нямаше резултат. Ако искаш опитай така, но не е гаранция, че това ще ги спре. Най-вероятно ще ги сплашиш леко.
Избягвай ги. Ако ти викнат, не им обръщаш никакво внимание и не реагираш! Все едно не си ти. Запази самообладание. Ако дойдат, бягай. Не им казвай, че ще им направиш ти нещо. Може да ги заплашиш с полиция.
Иначе след време ще им омръзне и сами ще спрат.
И да знаеш - като са отделени са страхливци, силни са само в група.

4.   Човек, ти си в държавата си, те не са, те са пришълци. Съберете се българите от класа, набийте ги и извикайте всеки когото може, по-голям брат, баща, чичо. Така че да станете повече. Може и бой да има, но циганните ще разберат, че не се давате лесно. Другия начин е да те тормозят в собствената ти държава.

5.   Ами българите в класа не искат да ми помогнат! Страх ги е!!! Като ме биха бях с 5 приятели и те гледаха като ударени с мокър парцал! Изобщо не ми помогнаха..
От автора!

6.   В моя клас имаше едно такова циганче , което постоянно се биеше и заяждаше , събрахме се, пребихме го и се премести.

7.   и защо, ако не е тайна, всички коментари от 1 до 3 са изтрити?
нима не са отговорили на истината? нима хората просто са си изказали мнението каква мръсна сган са циганите?
о, прощавайте, сигурно и моят коментар ще бъде изтрит. ; (
каква трагедия, каква загуба.
циганите - на сапун.

8.   Циганите и турците са ни превзели държава от няколко години. Спрете с тези излишни нерви и страхове, а се замислете как можем да си я върнем по законен път - примерно да направим петиция (всички Българи), която да принуди държавните власти да депортират абсолютно всички цигани извън страната - причините: масови грабежи, изнасилвания (особенно на непълнолетни Българки), убийства... тотална липса на интеграция.

Трябва да има законов начин да се отървем от тях. Ако няма ще изискаме такъв от управниците. С насилие се предизвиква насилие, че и `международния полицай` ще ни скочи на главата, ако предприемем такива мерки.

Бъдете хитри - няма друг начин.

9.   Каква омраза лъха само от тези коментари на още подрастващи? Това не е нормално. Няма цигани, няма българи - разберете, че всички сме човеци, и отношението ни към този или онзи е резултат на неправилно възпитание, омраза и насаждане на гордост човешка. Като Божии създания - всички сме подвластни на Създателя си и Той не иска ние да се мразим помежду си.
За да ходят на училище, тези "цигани" не са толкова изостанали като едновремешните. Вместо да се чудиш, как да ги набиеш и претенции че те дразнят, що не подходиш различно. Опитай се да говориш с тези момчета, какво ги кара да се държат така, и не може ли да намерите общ език на търпение(поне докато сте в училище). Има толкова случаи на хора от различни етноси, които пренебрегват гордостта си и са прекрасни приятели(без значение на цвят, раса и убеждения) Всичко правете в името на истината. Какво е истина? Мразиш ли някой - защо? Той мрази ли те - защо? Ако има причина, не може ли да я разрешите в рамките на прошката и да забравите? Питай ги така ли мразят майка си и баща си? Ти също - мразиш ли майка си и баща си? И ако утре им се наложи ти да им помогнеш, или те на теб, няма ли да се притекат на помощ? Сам човек е беззащитен и уязвим, но ако има друг на който да разчита - от това по-хубаво няма. Всички сме в Божиите ръце и Бог решава какво ще прави с нас, а на нас ни е казал да се обичаме помежду си - защото никой не е по-голям от другия.
Насилието не е от Бог и не е разрешение. Това е грешно и ще бъде унищажено. Много преди вас други са били по същия път и са си получили заслуженото. Има още време, човек да се поучи - докато не е късно.

10.   До 9: Ако авторът приложи тези твои съвети, то освен бой (който е сигурен) ще получи и една обилна доза подигравки. Българите и циганите са различни, дели ни една огромна културна и интелектуална пропаст, с тях нормален човек не може да има нормални взаимотношения. Искрено съчувствам на бъгарите, които трябва да поддържат контактки с тези същества.

11.   :( Днес се събраха супер много цигани и зпочнаха да ме плуят да ме удрят и се прибрах посинен :(!
-автора

12.   Никой не иска да се заминава с мръсните цигани, защото се събират на групи и стават опасни. И мен като ученик на два-три пъти са ме удряли скапани цигани, заяждат се без причина, защото все пак почти никой нищо не им отвръща.

13.   и аз навремето имах проблеми с цигани, дори и с българи мизерници и хулигани-алкохолици, които се събираха заедно с циганите и крадяха.
аз обаче реших проблема по друг начин. смених училището.
казах на родителите ми, че повече няма да стъпя там, и те ме преместиха в едно училище близо до нас. второто училище си беше супер, нямаше никакви боклуци и всички ми бяха приятели.
докато учих в онова гадно училище имах няколко конфликта с тях, един път ударих един с пръчка, а той избяга и след часовете се върна с още 10.
аз обаче ги видях от прозореца, измъкнах от задния вход и газ към спирката.
друг път един ме изнудваше два месеца за пари, искаше да му нося всеки ден по 5-10 лв. веднъж ме обра, и ми взе 10 лв, аз супер много се ядосах, щото той беше на 17-18, а аз на твоята възраст и нищо не можах да му направя.
на другия ден извиках баща ми, той дойде и говори с директора.
после оня циганин спря да говори с мен и просто ме подминаваше, но виждах как продължаваше да юрка другите.
малко след това се сбих с един българин алкохолик, който ме беше наплюл, защото му отказах пари за бира. един приятел минаваше оттам и го ритна няколко пъти в главата докато оня лежеше на земята и затова без малко не го изключиха.
след няколко месеца се махнах от това училище, и следващите ми няколко гимназиални години до завършване бяха супер.
не мога да ти дам съвет, само ще ти кажа, че колкото по-далеч си от такива отрепки, толкова по-щастливи ще бъдат ученическите ти години.

14.   12 това всеки го знае. Те са слаби, безхарактерни, страхливи и озлобени хора. Всички подобни ходят на глутници или първо се дразнят с някой като са сами и после викат останалите страхливци да им помагат.
Черти, характерни за организираните престъпни групировки. Българската мафиа в това число.

ПС: Малцинствата да се депортират, българските престъпници в затвора. Но не да ми лежат и да се извращават, а тежък физически труд за всички там, без изключение.

15.   Ще ти разкажа една история... имам познати, които са много големи биткаджии, ама МНОГО! Да, престъпници са, да, гадове са, но има едно нещо, което е интересно... ако си в техния квартал и си им приятел, може да се каже, че живееш в спокойно общество. Там цигани НЯМА, няма нито един! Няма обири, няма изнасилвания, защото са си направили така нещата, че са си запазили територията.

Да, нещо като мафия са, но това е лошо само за външни хора или цигани, които създават проблеми.

Причината поради която циганите побеждават е, че винаги са сплотени и винаги са готови за още един кютек.

Моите приятели са същите - събират се за секунди и правят зверски побоища над циганите, особено пък ако някой циганин се е провинил. Звъни се по телефона, хората се уведомяват за какъв циганин се гледа - отличителни знаци, дрехи и където го засекат там го размазват.

Не казвам, че е хубаво, но тези хора сами са направили така, че единствената престъпност в тяхната част да е тази, която самите те си въртят. Там цигани, или външни хора няма. Те са като братя, но са много по-сплотени от циганите.

Единствения начин за справяне с циганите е да действаме като тях - събирате се и вие и ги почвате. Това, което ви го давам е истински пример, как българи запазват територията си, пазят си семействата и ако си от техния социален кръг НИКОЙ не може да те докосне, защото просто ще си го отнесе.

Да, не е цивилизовано, не ми харесва, но това е единствения начин, който е ЕФЕКТИВЕН.

17.   Ако те закачат в училище, няма значение дали е било циганче или българче, или дрипаво дете, дали от по-горен клас.... оплачи се на класния ръководител, Директора, говори с родителите си и да направят среща пред Директора с родителите на проблемното дете. Така ако те тормозят пак, може да ги изключат.

19.   Много добре знам как се чувстваш, бил съм в същото положение МНОГО дълго време. И да българите сме индивидуалисти и ако само един от нас е застрашен, ние няма да се хванем. Трябва всички ние да сме застрашени, за да действаме заедно.

Аз живеех до циганската махала и много често като се прибирах от училище сам разни цигани ме спираха и ми преглеждаха чантата, удряха ме, нахъсваха кучета срещу мене. Оплаках се на баща ми, баща ми се издразни супер много и една вечер вървя около 100-200 метра зад мен, а аз напред. Циганите тоя път го видяха и не се осмелиха да дойдат при мен, обаче баща ми ги видя кои са. На следващата сутрин отиде и на всички цигански къщи в района почука и ги заплаши, че ще им подпали къщата ако не ме оставят намира. От тогава тези набези спряха, обаче после имаше много други.

Като порастнах малко съм имал вече много по-брутални спречквания с мангали. Веднъж вече поотраснал тийнейджър на 18 бях в кварталния магазин и вътре имаше една моя позната от квартала. Влизат и някакви 5-6 мангали и започнаха да й пускат ръце, да й правят коментари, момичето не й харесваше. Аз ги изгледах малко така на кръв, ама не посмях да им кажа нещо, все пак бяха 5-6 човека. Излязох от магазина и мангалите зад мене зеха да ми подвикват, аз си вървя напреде ама онея ме настигнаха. Зеха да ме питат ти прайш ли ми се, ала-бала, мангалски простотии. Аз им викам "нищо не съм ви направил, пуснете ме". Онея продължават с тъпотията. В тоя момент най-ербап мангала си оправя ръката да ме удря, аз се разярих и го изритах, онзи падна на земята (повечето мангали са леки на килограми, ама са жилави). Обаче мангалчетата зад мене зеха да ме ритат и те, но не паднах, само загубих малко равновесие. Ударих и един от тях и започнах с все сила да викам "Алооо тука има нагли мангали" (не че някой в квартала щеше да ми обърне много внимание в 22ч. през нощта ама имаше психологически ефект). И мангалите малко се поосъзнаха и си казаха нещо на мангалски и си тръгнаха....

Съветите ми са да се оплачеш на директора, на родителите си, на приятелите си, на всеки който може ад се оплачеш. Коментар 1 ти казва да напишеш молба до директора - НАПИШИ. Ако трябва и в полицията отиди и настоявай да ти разяснят как да действаш в подобна ситуация!!!

п. п. понеже използвам думата 'мангали' горе ако решите не го публикувайте, но да поясня, че не твърдя, че всички роми са такива. Имам познат ром, който е журналист и е възпитан! Обаче е факт, че много цигани особено тези по-тийн са много нагли, арогантни и агресивни към българите, особено тези дето са по-големи индивидуалисти.

21.   Кажи на директора за проблема си.

23.   От кой град си? Аз съм скинхед и бих ти помогнал веднага.

24.   виж моя метод примами един някъде но гледай да е сам твоите приятели да чакат там расеи го и когато го биете се погрижете или да не проходи повече или да си изгуби паметта кастрирането и изяждането то топките си също е начин но е много опасен за това не ти го репоръчвам

26.   С наглите циганите по нормален законен ред никой не може да се справи. Има само един начин - с бой до припадък, без да знаят кой ги бие, защото много добре знаят защо ги бият! Ако не е възможно да ги избягваш и да си смениш училището, търси помощ от всякъде... , но бъди хитър.

31.   Кажи къде учиш да дойда да ги набъхта. Веднъж им направих яка засада на тези цигани от моя клас тази година (сега съм в осми клас). Набъхтах ги после ме преследваха до дома ми. За щастие дядо ми имаше калашник и пистолет, те ме чакаха пред входа да ме набъхтат, отидох на терасата, взех калашника на дядо ми, започнах да гърмя на посоки. Така и стана престрелка и прострелях всички цигани които се бяха събрали да ме бият, застрелях ги по краката а един го уцелих в главата, но не умря сега е инвалид и оттогава не са посмели да ми кажат нещо

32.   Защо изобщо си останал в това училище ами не си накарал вашите да те преместят и после да съдят цялото училищно ръководство? Не знам как може такива изродчета да ги държат в училищата и да не ги изключват!