Споделена история от Други

Категория С
Сериозно се колебая дали да се запиша за категория С с връзка за бъдеще искам да работя като шофиор на камион не на тир четох из разни форуми в интернет и в краина сметка се отчаях защото не е проблема категорията, а работата. На повечето места фирми искат предишен опит или стаж връзки ако имаш си пак с предимство... аз нямам нито опит нито стаж в подона позиция не познавам дори и камионисти започвам от нулата въпроса мие струва ли си да инвестирам тези пари за категорията защото мисля че това е само риск на 22 години съм

Коментари

1.   На кривата ръкета и космоса и е крив...

Ако почне човек да рови за причини да НЕ прави нещо, то не трябва да ставаме сутрин от леглото - защо да ставаме - може времето да е студено, да ни блъсне влак по пътя за работа, да хванем грип, да паднем по стълбите... човек да стане сутрин - това е риск за здравето и живота. Ами да лежим сега и да чакаме да умрем от глад и жажда в леглото - така погледнато пак е риск за живота. Какво да правим?
Определено няма нищо сигурно в живота, но едно е сигурно, ако сутрин не станеш и не хванеш рейса за работа, вечер няма да имаш с какво да напазаруваш храна. Хората инвестират в следване, ходят на специализация в чужбина, лутат се 3-5 години, лекарите учат 10-15 г. без всякаква гаранция за доход и работа, а ти за една книжка - няколко стотачки и 1-2 месеца? Сериозно ли?
Иначе аз безработен шофьор не познавам. Мъжът на моя приятелка взима 800 лв. чисти, а прави курсове само в страната. Да не мислиш, че тези хора са имали стаж??? Взимаш категорията и търсиш работа - търсиш и познати, ходиш по фирмите да питаш за курсове. Почва се в града, после в страната и накрая международно. Работа има, но първо трябва да имаш книжката. Почва се винаги от долу на горе - иначе и космонафт можеш да искаш да станеш, но нали първо трябва да можеш да караш колело. Ти не можеш да караш колело, но вече намираш причини да НЕ ставаш космонафт.
Гаранция няма, но без книжка е гарантирано, че ти ТИР-аджия няма да станеш! Без медицинско следване няма да станеш хирург и без да станеш от леглото сутрин, няма как да отидеш до една тоалетна... но виж - можеш да паднеш в банята, може да ти падне тухла върху главата и да - може, може, може, всичко може....

2.   Всеки който започва да учи нещо, преди да започне няма, нито стаж, нито опит в дадената свера. Какво очакваш авторе да имаш стаж и опит преди да вземеш книжка или някой да ти обещае работа преди да си взел курса? На 22 в тази безработица без никаква квалификация наистина е трудно, но колкото повече квалификации натрупаш ще имаш по голям шанс въобще да си намериш работа. Ако се отказваш така, дори работа няма да имаш.

3.   От десет интервюта поне на девет няма да ти обърнат внимание без опит. Дерзай.