Споделена история от Други

Смешен ли изглеждам
Имам някакво усещане, че където и да отида все има по някой или няколко души, които се заглеждат в мен с едно особено насмешливо изражение. Случва ми се доста често и не мога да си обясня защо. Преди малко на връщане от киното излизам от залата и момчето на изхода ме гледа и ми се подсмихва. След малко на ескалатора имаше някакъв си, той по същия начин. На изхода на мола, една двойка и мъжа отново ме загледа с някакво ехидно изражение. Онзи ден във фитнеса имаше няколко непознати, които виждах за пръв път и пак ме гледат с някаква насмешка. Е, не съм чак толкова глупав, за да си въобразявам. Обаче бих искал да не будя смях в хората, искам да внимание, някакво уважение. А то става обратното. Стремя се да поддържам външния си вид, но май се получава обратен ефект. Не мога да разбера, толкова ли жалък и нещастен вид имам, че хората ми се присмиват. Не е нещо, за което мога да питам някой, не мога да питам хората "Извинявай, защо ти изглеждам смешен? ". Просто не знам как да изляза от положението. Не бих казал, че съм комплесирам, просто имам проблем, който искам да разреша.

Коментари

1.   От цялата история разбрах само, че ти се опитваш да поддържаш външния си вид и че хората ти се присмиват. Опиши се малко да имаме представа как изглеждаш и да ти дадем по-точно мнение. :)

2.   Всичко това се случва само в главата ти :) Осъзнай се малко, на хората не им пука за другите, те си живеят живота и толкова. Приеми го. Това е проблемът и на стеснителните тинейджъри, внушават си, че са толкова смешни и жалки, че всички им се подиграват и с това те ги предизвикват да им се подиграват. Да речем, че онази вечер си си окапал блузата или косата ти е била наелектризирана, някаква такава глупост, не го мисли. Къпеш се, поддържаш лична хигиена, обличаш се свястно, какво повече ти трябва, за да си спокоен, че не приличаш на идиот?

3.   Без да сме те видяли няма как да преценим защо се държат така. Ти като сегледаш в огледалото или на снимки не намираш ли някаква причина? Ако ти е неудобно да питаш непознати поне питай познати. После сподели, за да разберем каква е причината.

4.   Предполагам, че е нещо дребно наистина. Може би косата ми е била смачкана накриво. Абе ше гледам да не обръщам внимание на такива неща.

5.   Май, прекалено се вглеждаш в околните, ми не ги гледай в очите, те са ти непознати, няма нужда да се вглеждаш в очите им. Може да се взираш въпросително в тях и затова да получаваш съответния отговор. Погледа ти трябва да е бегъл, минаващ и със сериозно изражение, без да се втренчваш в хората, ако не ги познаваш. Само, ако разговаряш с някого, се гледа в очите и то не непрекъснато, прочети из нета кога и как трябва да се създава зрителен контакт. Просто си те представих и не намирам друга причина.

6.   Знаеш ли и на мен веднъж ми се случи оказа се че едни приятели са ми лепнали надпис на якето "идиот" ходих така цял ден по центара и хората ми се смяха и се чудех какво става. Наистина е странно.

7.   Хахахахах туй с бележката е много гадно правили са ми го

8.   До номер 5: Може би ти си най-прав.

Автора