Споделена история от Други

Невъзможност да спя сама
Здравейте! Колкото и смешно да звучи имам проблем да спя сама, но само в стаята, която е определена за мен. На друго място нямам проблем. Спя при майка ми. Почти на 18 съм и напоследък този проблем много ми пречи. Знам, че не може да продължава така цял живот. Няма винаги да живея с нашите. Страхувам се от момента в който ще ми се наложи да напусна семейното гнездо и проблемът ми да се задълбочи. Не знам какво да правя. Моля ако някой тук е минал през това да ме посъветва нещо. Знам, че не съм единствена.

Коментари

1.   намери някое гадже да те пази

2.   Няма нищо срамно да спиш с някой било то и майка ти и баба ти, не знам с кого спиш. Аз съм на 15 и още спя с майка ми на нейната спалня. Не защото ме е страх, просто леглото ми е удобно и така ;д не ме е срам!

3.   аж съм на 17 и имам същия проблем, спя само при майка ми и ме е страх в моята стая, въпреки че имам сестра и стаята ни е обща

4.   Доста телевизори имат опцията да се нагласят. Легни си сама на леглото, нагласи си телевизора да се изключи след час и се опитай да заспиш така. Може би ще ти е по-лесно. Или спи с 2 възглавници, твоята и още една, която просто заема място зад теб. Друг вариант е на инат да опитваш да спиш сама, докато не се получи... но това предвещава много безсънни нощи, докато не ти се доспи до степен, че просто да легнеш и да заспиш веднага, без да мислиш за това, че си сама. На 18 години си, не си малко дете, не може винаги да спиш при родителите си или само при единия, така че да ги разделяш.
И не успях да определя, проблема само в тази стая ли е? В смисъл, можеш да спиш сама на дивана или на друго място в къщата, но не и в твоето легло и твоята стая? Защото в такъв случай може би разместване на мебелите или смяна на матрака ще решат проблема. Може би и няма да има проблем след година-две, когато се изнесеш. Знае ли се. Аз например едвам мигвах в старата си стая, спах неспокойно, беше ми много неприятно, сякаш бях на гости в приятел за седмици и ми е неудобно вече да спя при него. В последствие разбрах, че в нея стая са умирали хора, чието легло е било на мястото на моето... тогава бях малка, естествено, но сега като се замисля има някаква логика просто енергията да не е била хубава, знам ли, не разбирам много от тези неща, но помня какво ми беше. Преместихме леглото и стана по-поносимо, после си смених стаята и всичко си беше наред. Вероятно е било на психична основа проблема... вероятно и твоят е такъв.

5.   Човек спокоо, не си сама. Аз съм по същия начин, но при мене даже е по-зле. Спя в 1 стая с брат ми и пак ме е страх, когато той заспи. И аз съм почти на 18... амаа спокоо ще се оправим, от възрастта е според мене ;ррр

6.   Аз имам противоположния проблем - не мога да свикна да спя с някой до мен. Жените, които са живяли с мен ми бяха в много голяма тежест през нощта. (не броим веселата част)
Кажи си тайната, че поне мене да оправим :) За твоя проблем не знам отговора.

7.   на твоята възраст повечето момичета си имат приятел по късно като си намериш това няма да е проблем :)

8.   Здравейте, пробвайте да спите с глава на друга посока, ако не се получи, сложете леглото на друго място в стаята... Ако имате домашен любимец, куче или котка, знайте че кучето избира най-доброто место за спане... И обратно, котката отива на най-негативното място, тя инстинктивно обира отрицателната енергия, колкото и да не ви се вярва - това е самата истина...