Споделена история от Други

Сключване на брак
Здравейте! С приятелят ми обмисляме лятото или началото на есента да сключим брак. Няма да е голяма сватба. Само близките роднини около 20-25 човека. Та искам да попитам тези, които вече са сключвали как протичат нещата. Първо трябва да си запазим дата в съвета доколкото знам и сигурно се плаща предполагам. Колко струва долу-горе? Знам, че искат двама свидетели. А халките в съвета ли се слагат? Благодаря Ви предварително за отговорите!

Коментари

1.   Дай малко повече подробности. В кой град ще се случва събитието? Искате ли и църковен брак?

2.   Омъжих се преди година и половина. От Варна сме. Първо си запазихме дата за бракосъчетанието и предплатихме 30 % от стойността на ритуала, който струваше 300 лв.
Казаха ни, че две седмици преди датата, трябва да занесем необходимите документи и да представим копие както от нашите лични карти, така и от тези на кумовете.
Под "необдохимите документи" имам предвид изследванията, които трябваше да направим- за сифилис, че не се водим на отчет в Тубдиспансера, както и преглед при психиатър.
Предварително купувате по една бланка за сключване на брак от някоя книжарница и обикаляте по кабинетите с нея.
След като сте готови с всички изследвания, минавате при личните си лекари да ви ударят по един печат и те. На нас цялото това "удоволствие" ни струваше: 13 лв изследването за сифилиса, 24 от тубдиспансера и 40 лв при психиатъра, отделно таксата при личния.

С тези документи и копията от личните карти отидохме пак в ритуална зала, пуснахме декларация кой каква фамилия ще носи след брака и заявление за сключване на граждански брак.

Халките, чашите, шампанското и почерпката ни бяха необходими в деня на сватбата. На място ни искаха и личните карти на нас двамата и на кумовете за сверка. В края на ритуала ни ги върнаха заедно със свидетелствово за брак. И после иху- аху, ресторант, танци, ядене, пиене :))

3.   От авторката: В Добрич. Какъв църковен брак? Искаме да имаме свидетелство, официално да сме мъж и жена.

4.   то пък на човек да му се отще да сключи брак, то хиляда процедури и всичко за пари, изхождайки от обясненията на номер 2. То затова сигурно на никой не му се жени вече. Егатиии

5.   авторке, помислете добре и се интересувайте за всичко, може да гледаш малко сватби по интернет в youtube. com. наистина ли не си чувала за църковен брак?
върви или се обади по телефона в общината и питай какво се изисква. през седмицата е по-евтино, а уикенда е доста по-скъпо. тези изследвания може и по-евтино да ви излязат, ако не ходите на частни лекари.
църковният брак е между кръстени православни християни, нужни са 2 кумове - също православни и кръстени и се заплаща различно във всяка църква, мисля около 100 лева е средно. за да сключиш църковен, задължително трябва граждански. гражданският е единственият законен брак в българия.

6.   "От авторката: В Добрич. Какъв църковен брак? Искаме да имаме свидетелство, официално да сме мъж и жена. "... Без коментар...