Споделена история от Други

Възможно ли е това да е магия?
Здравейте, случката която ми се случи, беше когато бях 6-7 клас. Баба ми и баща ми ме заведаха на едно място под предлог с цел да ми правят магия против страх от кучето, а ритуала беше следния:
легнах на земята и около мен направиха кръг от калчища, след ритуала бегло си спомням, че трябваше да спя няколко дена с пепел от тези калчища, след още няколко дена си спомням, че с баба ми отидохме на място на което оставихме един стар коминизон на майка ми тоест го закачихме на едно дърво и си заминахме... Какво според вас е това нещо?

Коментари

1.   Не, не е възможно, защото магии няма. Просто твоите близки са чули от някъде, че ако убедят детето, че с подобен ритуал страхът ще си отиде - той си отива
И действително се случва - казва се плацебо ефект.
Избрали са „магията“, но можеше и да ти дадат хапче някакво, което уж помага при такъв страх.
Трябвало е да те заведат при детски психолог обаче, защото дори е възможно така да са ти избили страха от кучета, но проблемите са останали и ти и до ден днешен страдаш от разни страхове. Може би вече от магии. Само с психолог ще се излекуваш.

2.   Добре, а случея с комбинизона?

3.   Случаят с комбинизона е просто старо тракийско поверие, че като оставиш дрехата си на точно опоменато за светилище място, ще бъдеш здрав, тоест оставяш и болестите си, и лошите си качества там. Връщаш се от там чисто нов.
Свещените места на Св. Марина представляват комплекси от манастирче, лечебен извор (аязмо), дърво (или няколко дървета), на които се закачат конец, дреха или част от нея с вярата, че болестта, преминала в тях, ще се самоунищожи, а човекът ще се прибере вкъщи напълно оздравял. Ако не може болният да отиде лично негова дреха занася негов близък. Или просто се оставя за здраве.

4.   Магии има, разберете го.. От личен опит знам и няма абсолютно никакъв смисъл да ви лъжа! Има толкова гадни хора, които искат да ти навредят, че започват с тези глупости..

6.   Номер 1 ти си идиот/ка. магии има. на моето семейство му беше направена магия от близък човек някой роднина но хората които развалят магии не казват имена. направена е била на баба ми и тя точно след 2 месеца почина и така и не разбраха от какво просто сърцето и било спряло а беше здрава. след това е била подновена и е била направена за вуйчо ми тъй като имаме много фирми и пари и явно някой от роднините мн е завиждал и катастрофирахме 4 пъти за 2 месеца едва не умряхме всички. тази жена при която бяхме каза че магията била в двора на къщата в която живеем и в задния и в предния двор но ние не повярвахме. тя каза да ги изкопаем и да изхорим всичко но ние така и не го направихме защото мислехме че са измислици но гадориите продължиха. катастрофи болести... след 1 год правхме пристройка и трябваше да изкопаят градината с страктори и както си копаха и в задния и в предния двор по един буркан и в тези буркани имаше косми нокти пачета плат от дрехи скъсани, имаше дори игла, парчета от огледало и сякви такива. ние стояхме като вцепенени. след това ги откараха наще на тази жена и и тя има каза да ги изгорят и пепелта да я заровят колкото може по далече някъде в гората. от тогава до сега всичко е ок даже вуйчо ми си има детенце а до преди не можеше когато вуйна ми забремення те бяха мн очудени и не знаеха как е станало. и аз не вярвах но сега вече вярвам

7.   Магии няма, има развалячи на магии, които лапат вашите парички, казваики ви, че имате магия.
Всяко нещо, което ви се случи има още едно или няколко обяснения, защо не вярвате, че другите обяснения са правилни, а приемате точно магията за правилно обяснентие на ситуациите от живота ви?
Толкова ли сте слаби, да не можете да командвате живота си и се оставяте някакво бурканче с нещо си, да ви води живота? Игла, буркан, косми, нокти, пачета плат, парчета от огледало са неудошевени предмети създадени в полза на човека. Те нямат силата да променят живота ви, силата е в вашите ръце.
Катастрофирането 4 пъти за 2 месеца, говори само за непредпазливи шофьори, да не би КАТ да каза, че имате магия, затова катастрофирате, или ви написаха акт, за несъобразена с пътните условия скорост?

8.   Все повече се убеждавам, че има такива неща. Дали в буркани, или в хартии, но лоша енергия може да се насочи към някого. Мисля, че точно това е магията - насочване на негативна енергия.
Бях чела, че първи това нещо са го практикували преди много векове индийците. По-точно насочвали са от разстояние енергия. Дали е била позитивна или негативна, не мога да знам.
Лошото е, че не мога да си спомня източника на тази информация. Ако на някого му попадне такава, нека да пише.
Не знам защо има хора, които се занимават с такива неща.
Толкова ли са доволни, когато на някого се случат нещастия и защо ги правят на близки хора....?