Споделена история от Други

Тормоз във фейсбук от бивш приятел!?!
Здравейте, пиша за първи път в сайта и може би главно, защото тук се се чувствам наистина анонимна.
Предполагам, че вече едва ли има човек, който да не работи с интернет и да не знае какво е фейсбук. Но можем ли да се чувстваме сигурни в мрежата? Как да се предпазим от интернет тормоза? Някой сблъсквал ли се е с този казус? Какво може да се направи ако започнат системно да те тероризират във фейсбук?

Ето я и моята истори на кратко - Мой бивш приятел, с който съм излизала преди повече от 4-5 години, който в последствие се оказа ПСИХОПАТ започна да ме следи и тормози във фейсбук! Пише ми съобщения и ми иска приятелство, тъй като е с психични отклонения аз въобще не съм му отговаряла или предприемала други действия освен да му блокирам профила. След това обаче той си прави нов профил и всичко продължава! Ужасно е да се чувстваш следен! Последното нещо, което ме провокира беше, че тъй като профилната ми снимка е видима от всички той езапочнал да иска приятелства на хората, които са харесали снимката ми т. е. от моите приятели. Иначе всичката друга информация за себе си съм я скрила.

Сега ще кажете - защо не си изтрия профила? Ами за известен период си бях временно изтрила профила, но съм студентка и имаме студенстки групи във фейсбук, които са много важни за мен защото понякога се качват лекции. Също и работата ми изисква да имам фейсбук.

Сега вече всичко в профила си съм скрила от непознати хора, но това, че е започнал да праща покани и на мои приятели направо ме шокира! Чувствам се ужасно!!!

Моля ви помогнете ми, какво да правя, към кого да се обърна?

Коментари

1.   Изтриваш си профила и спираш да се занимаваш с глупости - аз така направих още преди две години и все още съм си жива, здрава и си водя пълноценен живот - не съм умряла от "обезфейсбукване", както си мислят някои.

2.   Всъщност, освен да иска приятелството на приятелите ти какво друго прави? В смисъл пише ли ти някакви съобщения, тормози ли те? Ако да, можеш да го осъдиш за психически тормоз!

3.   Нямам фейсбук, но доколкото ми е известно, може да го блокираш? Приеми поканата и веднага след това го блокирай, такя няма как да ти праща повече покани и да те занимава... И въобще - какво значи "фейсбук тормоз"? Има хиляда начина да го игнорираш щом е само онлайн. Не си малко дете! Подай и оплакване срещу него!

4.   Махаш профилната си снимка, сменяш името си и най-важното да не забравиш онова там къде пише за контакти да го промениш и него, от търсачката се скриваш , там настройките за публикации ги скриваш и та така. Другият вариант правиш нов, без да се показваш че си ти и си добавяш пак приятелите

5.   "Предполагам, че вече едва ли има човек, който да не работи с интернет"
Да, за съжаление вече и работниците и таксиджиите имат интернет. Нищо чудно, че толкова много хора пишат простотии по сайтовете.

6.   "Предполагам, че вече едва ли има човек, който да не работи с интернет"
Вече? Вече? Че интернет има от 90-те. Аз лично го използвам от 2000-та. Това, че ти тогава не си чувала за компютри и Интернет и го използваш от пет години не означава, че всички сме започнали толкова късно.

7.   Намери кой да му стчупи главата че да му мине мерака.

8.   Аз между другото също си държа фейсбука само заради групата от университета, иначе нищо не ме задържа.. Затова те разбирам идеално.
Иначе относно проблема... Пробвала ли си да блокираш достъпа на хората до съобщения, т. е има една опция, която не позволява на хора (познати или непознати) да ти пишат лични съобщения.
Профилната снимка няма как да я скриеш, освен изобщо да я премахнеш и да останеш "скрита".
Иначе реално нищо друго не може да се направи, дори да го триеш, блокирваш-той винаги мжое да си прави нови профили и всичко да започва отначало.
Единствения вариатн е да си изтриеш профила, но както вече разбрах не искаш заради групата...

9.   трий си профила,не ти трябва и аз съм студентка пък нямам такава простотия не се оправдавай ,че ти трябва

10.   Има опция хора, който не са ти приятели да немогат да ти пращат съощения и също да немогат да публикуват нищо на стената ти, пак винаги може да сложиш някаква друга снимка от далече, която да може да виждат само приятелите ти като кликнат на профилати или някаква въоще друга снимка на която не си ти, да си измислиш някакво умалително име или прякор.. ако искаш някои да не те вижда и безпокой в Facebook начините са много просто се порови в настройките...

11.   Направи си друг профил, защото този ще го има запазен и няма как да спре да те следи :)

12.   Изтриваш си профила и създаваш нов с друго име и информация само за онези групи във фб.

13.   Здравей!
Съжалявам за този нещастен случай!
На мен ми се случи същото и все още продължава.
Искам да се свържа лично с теб по имейл или скайп няма значение. Защото след като се случи на мен разбрах, колко много момичета са жертви на такова насилие, затова искам да направя един женски клуб където всички момичета са имали този случай! Да споделяме и да бъдем единни.