Споделена история от Други

Харесала съм си телефон за 700 лева !
Здравейте! Заглавието показва какво искам. Въпросът ми е как да ги събера тези пари! Искам сама да си ги събера без помоща на родителите ми, защото те са ми купували много телефони и то не от най-евтините и ми е не удобно да ги карам и сега! Ще Ви споделя, за да имате яснота, че на седмица ми дават по 20 лева. Събрала съм в момента 115 лева. Моля Ви за вашата помощ като ми дадете съвети как да ги събера и предварително Ви казвам, че не мога да работа защото нямам годините! Благодаря от сега!

Коментари

1.   Племенникът ми ги събира също от закуски за рождения си ден Коледа. Ако имаш търпение ще успееш. Той така си е взел плейстейшън, смартфон на Самсунг и колело, а е от бедно семейство. Важното е да си правиш сметката и да не харчиш парите веднага, а да ги спестяваш.
Друг номер е да гледаш в заложните къщи - там има доста хубави телефони на добри цени, оставени от разни хора в нужда. Задължително са проверени и в изправност, защото заложната къща не иска да прави загуби.

2.   Благодаря! :)

3.   Как може да изхабиш толкова пари за телефон, вместо да си купиш телефон за 100-200 лева и с останалите да си купиш лаптоп за 500-600 или пък с част от парите да нахраниш едно гладно дете.

4.   Абсолютно безмислено е да даваш толкова пари за телефон. Още повече, че не ги изкарваш ти и се лишаваш от какво ли не заради това.
И ще ти кажа защо е безсмислено - защото сега е модерно всички да се шляете с големи телефони. Големи като керемиди и за по 1000 лв. ама от колко вас намират реално приложение на такъв апарат? За какво ви е? За да си цъкате във фейса? Да се снимате в тоалетните? Ами то тези неща можеш да ги постигнеш и с телефон за 300 лв вече.
Не харчи пари за нещо, което не ти трябва и не знаеш как да ползваш.

*Syndrome

5.   Настрой се така, все едно си си харесала телефон за 70 000 лв. и започни да събираш в несвяст пари за него! И да видиш как само за 2-3 дни ще събереш някаквите си мижави 700 лв...!

6.   А сега да видим дали той ще те хареса. :D

8.   Номер 6? :Д

9.   Тези пари докато ги събереш, цената на телефона ще спадне поне двойно. :)

10.   О боже накъде отива този свят? Телефон за 700 лева, който след 1-2 месеца, запазен втора употреба ще струва 250 лева... Ако мислиш, че имаш голяма нужда от него събирай, но за мен това е пълна глупост. А до въпроса ти - като не харчиш пари!

11.   Според мен трябва да искаш пари от родителите си. Моят телефон е за 1500лева и адски много го исках и веднъж дори изпаднах в криза от реване и се влоши здравето ми. Аз съм си материална и не го отричам и е важно за мен. Те казаха, че е абсурдно, но ти давам идея. Рових из интернет доста дълго време и в продължение на месеци търсих добра оферта и накрая намерих на изплащане и седнахме заедно и им обясних, че е по-добре да дават тази сума на месец и че примерно няма да искам постоянно обувки и дрехи както до сега и че ще си оправям оценките и ги навих и сега съм щастлива. Не ти препоръчвам да спестяваш пари от закуски, защото много мой познати развиха явзи и други заболявания заради глада и сега си патят по болници и парите отидоха за лекарства. Разбирам желанието ти да си като другите, но ако нямате възможност търси добра оферта или се примири. Не си докарвай излишни заболявания.

12.   Телефона е samsung galaxy s3!

13.   Номер 11 мерси за разбирането!!! Първо. Но телефона е samsung galaxy s3 и от 1200 са го намалили на 700! Как да намеря такива оферти! И аз търсих много в интернет но, намерих този за 700 лева, който се купува online!

14.   А на колко си, че искаш телефон за 700лв? Аз съм на 15 и от 14г. работя. Няма 'нямам години за работа'. Ако искаш нещо трябва да се трудиш. Аз работих през лятната ваканция в басейна в града като сервитьор и ми плащаха по 20лв на ден. Купих си айфон 4. Купих си ново колело и даже мъничко ми остана... :) Ако не беше дошъл есента сигурно още много неща щях да си купя ;д. Сигурен съм че имаш познати, които да имат кафенета, барчита или... някъде от където да искараш лесни пари.

15.   събирай от закуски мила, тъкмо като събереш и той ще се предлага на по ниска цена и ще ти остане да си купиш и някоя парцалка. Събирай просто

16.   Ти не си твоя телефон, нали? Или може би си?

17.   Е, аз съм на 13 години, момиче съм. Аз също щях да събирам пари тази година за телефон, но се отказах, защото пак ще ми омръзне от новия. Сега изобщо не съжалявам, че не съм взела нов телефон! А миналата година бях събрала 300 лв за нов телефон и си купих. Сега преди няколко седмици щях да събирам тайно за фотоапарат Nikon, но нашите разбраха и ми купиха. :) Трудно ще ги събереш тези пари, но ако близо имаш РД, възможно е половината ти пари и половината пари на вашите ще си купиш телефон, защото така беше при мен.
Успех, но не ти препоръчвам да си купиш сега телефон за 700 лв, защото ще ти омръзне, ще се намали цената и ще те е яд. Но все пак си казвам мнение. :)

18.   Мерси на всички!!! :)

19.   Ами събери 800 и си купи преносим компютър :) Малко пари повече, но нещо по-съществено.

20.   Аз съм на 13 години момиче и си купих телефон за 250 лева. 700 лева са много за телефон.

21.   Аз получих от родителите си Samsung Galaxy core като подарък за 18-тия си рожден ден ( телефона е на изплащане ) и не съм ги молила те сами решиха да ми го вземат :)

22.   А на мен за година от всички близки 10 лв. ми дават за рождения ден и ми ги взимат за храна.. айде честито!!!

23.   Разбирам те. И аз искам нов телефон. Всички ми се подиграват и ме тъпчат. А на мен често ми казват "не спестявай всичко, за да ти остане нещо". Ако от тези 20 лв спестиш 6 или по-малко, за 1 година ще имаш 504 лв. Може да помолиш за рождения си ден вашите да ти подарят малко пари. За коледа-също.

24.   И аз иакам да си сабера пари за септември за дрехи ама започвам от утре какпка по капка вир става спокоино ще събереи

25.   На теб ти е лесно. Аз си харесах телефон за 1200лв. Но си имам начин за събиране на пари. Когато ти дадат за училище пари не ги харчи всичките,а си ги складирай. Аз така да месец събрах близо 100 лв.

28.   Ако имаш 18 години, може да изтеглиш един бърз кредит и така ще връщаш по малко пари всеки месец. Аз така много исках да си купя лаптоп, защото ми трябва постоянно, а преди това бях с един скапан компютър, където супер много забива. Накрая се изнервих, отидох, взех един кредит от easycredit. bg и си реших проблема. След това заделях пари всеки месец, за да го връщам и ми беше по-лесно, защото нямаше как да събера сумата, която ми беше нужна за лаптопа наведнъж.

29.   Харесала съм си една вила за 1,2 милиона евро. Събирам си, събрала съм си вече 40 хиляди, но другите не знам откъде, ако може да ми обясните. Предварително ви казвам, че не мога да работА повече, защото имам деца и стари родители и след работа трябва да се грижа за тях. Въпросът ми е как да ги събера тия пари.

30.   Харесала съм си една вила за 1, 2 милиона евро. Събирам си, събрала съм си вече 40 хиляди, но другите не знам откъде, ако може да ми обясните. Предварително ви казвам, че не мога да работА повече, защото имам деца и стари родители и след работа трябва да се грижа за тях. Въпросът ми е как да ги събера тия пари.