Споделена история от Други

Какво колело да си взема?
Здравейте! Аз съм момче от София. Ще си купувам колело, но не знам точно каква марка. С моите приятели обикаляме околностите на София като Витоша и други гористи местности. Имах едно колело Cross, но го продадох. Аз харесвам планинското колоездене. Харесвам грубите и необработени пътища. Бих искал да ме посъветвате марки и модели колела. Бюджетът ми е до 700 лв, но може и да го надхвърля малко, ако колелото си заслужава. Давайте съвети! :)

Коментари

1.   Не мога да ти помогна, но се радвам, че за първи път от много, ама много време има тема за купуване на колело, а не на кола. Браво за това!!!

2.   Съвет от мен. Не гледай марката, а гледай от какъв матерял е направен шелосипеда за да е максимално лек. Аз много държа и на задното окачване! С твоя бюджет можеш да си позволиш такъв байк. Не се притеснявай да избереш велосипед произведен в България! Някой от най големите фирми в света (и най-големите в Европа) сглобяват велосипедите си тук. Така че конкретно в този случай Made in BG означава световно качество! Лично аз харесвам Cross и Drag, като марки.

3.   На 16 съм занимавам се с крос кънтри и съм запален по байкове. Щом искаш да се занимаваш с крос кънтри значи ти трябва нещо леко. За 700лв най-добрия избор е cross grip 127, но те съветвам да посъбереш до 1100 за да си вземеш drag zx5 или cross grx9. А ако. имаш нерви събери за sprint no limit който е 1600. Колкото до марки като скот или рам, трек или шокбшейз не си троши парите. За същите пари можеш да си вземеш 3-4 класа по нагоре от драг крос или спринт. Например ram xc1 за 2300 има същите компоненти като drag zx5 за 1100 единствената разлика е че рамът е с по-скапани спирачки-авид елексир 3, които лесно се повреждат и започват да текат.

4.   Колкото до задното окачване байк под 3000 със задно окачване не взимай!!! Иначе се скапва и се образуват луфтове и започва да хлопа. Освен това самият шок при ниските класове задно укачване са скапани. Събери за драг зх5, той е с деоре спирачки и дерейльор освен това вилката е въздушна а не с пружина и работи много по-леко. И освен това може да си я помпаш и спадаш според теглото си има заключване от волана при катерене.