Споделена история от Други

Кой е най-големият ви провал?
Просто споделете. :) Така ще се уверите, че и други хора са били на дъното или близо до него и няма да се депресирате толкова.
Да си призная, пиша тази тема, понеже още си мисля за моите провали и като чета за чуждите, така се успокоявам поне малко. :D Вярвам, че много от вас са така, така че давайте.
Мен например са ме карали да правя много простотии като малък и съм ставал за смях. Сега като не успея да свърша някоя работа правилно, ми казват, че нищо не става от мен. Само че всеки е уникален и ще се развия по удобен за мен начин.

Коментари

1.   " Само че всеки е уникален и ще се развия по удобен за мен начин" - поздравления за начина на мислене, много правилно. Важното е само да искаш да се развиваш. Аз лично съм имал много провали - това е единственият начин да успееш. Провалите ни учат на много повече неща от успехите - карат ни да се замислим, да преоценим нещата, да осъзнаем слабостите си. Разбира се, всички искаме да постигаме успехи и рядко оценяваме колко много ни носи и обратното - неуспеха в даден момент. По мое лично наблюдение в живота има 1 сигурен начин на постигнеш нещо - поставяш си цел и упорито я преследваш. Падаш, опитваш пак, падаш отново и отново, но накрая успяваш. Това отличава успешните хора. Томас Едисон, например, както самият той казва, НЕ се е провалил над 1000 пъти в опита си да създаде ел. крушка, а е намерил над 1000 начина как не се прави. Аз лично не мога да посоча конкретен пример за себе си. Провалял съм се толкова много пъти, че не мога да ги изброя. Като по-малък исках да стана компютърен специалист, но нямах компютър, не знаех елементарни неща, не знаех какво е MS Word, какво е операционна система и т. н.. Подиграваха ми се, казваха ми да се откажа, къде съм тръгнал с компютри да се занимавам, та аз знам само с кое копче се пуска тая сложна машина. Въпреки всичко това сега работя в голяма софтуерна компания. Не се чувствам успял, имам още много път да измина, но успях да постигна целта си до момента. Просто защото не се отказах и се учех от неуспехите си.

2.   Най-големият ми провал е живота ми.

3.   Неподчиняване на истината в живота. Гордостта и егоизма. Това ако се игнорира(и то е което Бог иска от нас), всички производни на гордостта и егоизма отпадат автоматично и остава истината - такава каквато е.
А тя, истината е ГОЛА! И аз ще добавя "и боса, и бедна, и единствена, и Божествена и е ИСТИНА".
Кой я зачита и кой я вижда, или ако я вижда, кой я чува? И признава ли я някой?