Споделена история от Други

Въпрос за хазяи
Здравейте! Живеем под наем и имам няколко въпроса към тези, които могат да ми отговорят:
1. Винаги сме били коректни, никога не сме закъснявали с наема, сметка, плащане на таксата във входа и т. н.
2. Има някои неща, които се развалиха по време на нашето пребиваване:на готварската печка, на врътките, една от тях се олющи, така да се каже, и трябва да се смени, но тъй като явно печката е втора употреба и не можем да намерим никъде такива врътки/за да ги сменим/, а не знам дали универсалните ще станат, другото, което е, че изби мухъл в едната стая по тапетите, който няма как да се изчисти, защото започва да пада и самият тапет.
Та ако си останат така нещата и като решим да се изнасяме ги оставим така, като те ще си имат депозит, който да използват за тези ремонти, могат ли по някакъв начин да ни направят проблеми и да ни съдят?
Благодаря предваритебво

Коментари

1.   Вижте си договора с хазяите. Питайте адвокат. Нормално депозитът е 1 месечен наем - просто не плащайте за последния месец и кажете - ами задържи депозита.
За мухъл - проветрявайте бе хора!
За печката - не мисля, че е проблем, дори трябваше да се обадите и за двете неща хазяите да отстранят за тяхна сметка. Аз така правя - когато нещо се развали се обаждам, казвам кога не съм у дома и хазяйката ми се грижи за това, но си имаме договор, коректни сме един към друг и тя е много образована, културна жена, има си бизнес и знае законите

2.   Не се притеснявай въобще авторке. Когато човек си даде собствеността под наем, наемът не му е чиста печалба, а там са влючени всички амортизации както на тапети и мазилки, така и на "врътки". Е това съвсем не означава да му изтръгнете дограмата, ВИК инсталацията и плочките нарочно. Но тези дребни ремонти, като мазилки, тапети и копчета, ако се изнасяте се поемат от собственика. Лошото е ако искате да останете там и исакте нови тапети ще си ги поемете вие, той не е длъжен да ви заплати ремонта. Защото реално вие може да искате всеки месец нови тапети.
Депозита поема последните ви сметки за ток, вода, нет и в зависимост от размера му той може да поеме и последния наем.

3.   А тука нека чуем плана на секс-мозъците за справяне с мухъла - един общ враг. Трябва ти адвокат - разбра ли сега?

4.   От автора:проветрявали сме зимата и по един час, просто апартаментът няма изолация и не смятам, че от нас зависи появата на мухъла...

5.   Авторе - понякога зависи и от вас, ако апартаментът не е нов и е нямало преди мухъл, значи вие сте причината... но кой знае - както и да е - аз ви съветвам просто преди да се изнесете да не плащате последния наем. Погледнете си договора, ако нямате - ами това е незаконно,

6.   „въпроса е че влагалището се променя при някой жени възтановяването е в по-голяма степен, при други по-малка но разлика винаги има и секса никога не е същия. “
Стига глупости, моля ви! Всяка жена може да си заздрави влагалищните мускули в последствие, има и възстановяващи операции за най-тежките случаи, но ако те отворят да ти изкарат бебето от корема, после пък си пълна с белези - вътре и вън. Това са ти 5 слоя тъкан - не знаеш нито как ще те зашият, нито какво ще оставят по твоята теория, номер 7 - в България точно естествено трябва да се ражда

7.   Който живее в дадения апартамент, трябва да се грижи за него, макар и да влага пари, които после да се удържат от наема.

8.   Аз през целия си съзнателен живот, съм живяла под наем.
Много е трудно да попаднеш на свестни хазяй. В момента моя поема всички ремонти които възникнат, но и аз вложих някой неща, все пак нали аз живея тук? Не искам да ми не комфортно. Твойте така да кажа " препятствия" са сравнително малки. Мухъл се чисти. Печки продават и втора ръка. Така, че... Обади се на хазяйна си и виж как, ще се разберете. Тук няма да намериш еднозначен отговор.
Успех.
ж-29

9.   И пак съм аз.
Някаде прочетох " потърсете адвокат" Та адвоката, ще ви вземе колкото за една печка! Разберете се, човешки. Не е трудно.

10.   Благодаря на всички. Ние ще оправим врътките и каквото още има, но специално за мухъла по тапетите, пробвах да го изчистя на съвсем малко място и тапетът пада... затова няма да го пипам. Знам за последния наем, но идеята ми беше, че ако като се изнасяме някой ден решат да се заядат, не можем ли да им кажем-от депозита да ремонтират каквото преценят, просто защото не ми се разправя...