Споделена история от Други

Нормално ли е това?
Имам много подробни спомени от ранното ми детство. Ще започна отначало.
Като бях бебе, мразех да се храня, или поне така си мисля.
Спомням си и една болница, но не съм сигурен дали е било малко по-късно, но съм сигурен, че пак бях много малък. Спомням си зелените плочки; мрачните тоалетни; количката в коридора, която никой не премести; докторите, от които се страхувах и т. н. Даже си спомням как в една стая лежах на масата и една медицинска сестра ми извади нещо черно като торбичка и ми каза, че това е балонче. След това май ми сложиха кислородна маска, или поне нещо подобно. Миризмата не беше много приятна. Мисля, че беше нещо смесено между лекарства и пластмаса. Вероятно ми е имало нещо тогава. Спомням си и как едно дете си поигра с верижен часовник, а аз една вечер си поиграх с червено камионче.
А малко по-късно имах кошмари с доктори. Тогава съм сигурен, че още нямах 5 години.
Даже сега ми се случва понякога да напомням на някои хора какво са имали. Иначе ако трябва да запомня какво да направя след няколко часа, често се провалям.
Любопитно ми е вие какви спомени имате от първите си години?

Коментари

1.   Потърси психиятър!

2.   От автора:

@1: За какво ми е?

3.   Аз не ям зеленчуци. Особено мразя миризмата и вкуса на чесъна. Когато бях малък, може би на 5-6 имам спомен как мама ме хранеше с боб. Аз мразех боб тогава, но все пак ми го тъпчеха в гърлото. Докато мама ме хранеше, кака звънна на вратата. Мама отиде да отвори, а аз изповръщах всичкия боб по масата, по земята, по себе си, по стола, може би дори по тавана. Това беше последния път когато ядох боб. От този ден насам нито веднъж не съм ял боб, а ако нещо има зеленчуци или е зеленчук - не го ям (картофите са единственото изключение). Живея си здравословно и без тях, а освен това пораснах голям, че дори искам да се смаля малко (противоположно на песничката) :)

4.   Нямам спомени да да ме карали насила да ям нещо, което не искам. Мога да кажа, че единствената храна, която мразя от детството си, са толумбички- мазни, гадни, дебели толумби :) Не съм яла, откакто бях на 5 и едва ли някога ще ям.