Споделена история от Други

За волята и мотивацията
Здравейте.
Аз съм студент с успех некореспондиращ с усилията, които полагам в унито. С други думи висок успех с минимум усилия. Това не ми се отразява добре в мотивационен план. Напоследък все повече се усещам демотивиран. Засега не съм работил, но това не ме стимулира да уча повече, а дори напротив. Уча само преди изпити, или когато има да се предава някакъв проект.
От известно време си казвам, че ще си правя режим, вечерта си казвам какво трябва да свърша на другия ден, кой урок трябва да прочета, колко задачи трябва да реша и т. н, но на следващия ден сядям да чета и бързо отклонявам вниманието си с нещо, например скайп или фейсбук, тогава бързо минавам на друг предмет, но и там доста бързо се отказвам и решавам да си пусна филм например и накрая денят свършва без да съм изпълнил това, което съм си наумил. Лягам си самообвинявайки се и казвайки си, че утре вече се стягам и почвам да уча, но отново отделям недостатъчно време на учене...
Според вас на какво се дължи това?
С упражненията като че ли стана по-лесно- казах си, че ще спортувам всеки ден, и от 1 месец вече всяка сутрин спортувам 10 минути, както и всеки ден се набирам. Би било много добре, ако изпълнявам и това, което съм си наумил за деня и в учебен план.
Очаквам с нетърпение вашите коментари :)

Коментари

1.   Спортувай по 2 часа, като видях 10 мин чак смешно ми стана :Д а колкото до учеенето то си е за тебе, каквото посееш това ще пожън3ш :)))

А9