Споделена история от Други

Акт за кражба
Здравейте, на 21. 05 ми съставиха акт за кражба... Аз не се приемам за крадец, защото не съм го направила нарочно... Просто не бях взела кошница, а взех много дребни стоки, които изпуснах няколко пъти, и накрая се ядосах и ги сложих в чантата, с идеята да го извадя на касата.. Звъннаха ми по-телефона с една новина и аз тотално забравих.. замислих се само за нея, и платих останалите неща и на вратата ме причака един мъж от охраната, който искаше да провери в чантата ми.. Аз съвсем спокойно си я отворих, и когато видях нещата вътре, много се стреснах.. опитах се да му обясня, че не е било нарочно, исках да ги платя.. ставаше въпрос за точно 7лв.. смешна история, но той каза, че не можело.. всички така казвали, викна полиция и ми написаха акт за 50лв... И сега какво се случва? Нямам намерение да го плащам, кога ще отпадне и изобщо ще ми пращат ли разни писма и известия в къщи и т. н.. Над 18 съм.. това ще ми се впише ли в досето и т. н...?

Коментари

1.   Виж, по-добре си плати акта, за да не стане по-лошо. Според мен добре ти се е случило това, защото утре можеше както си блееш да направиш и по-голяма кражба и да се събудиш в ареста.
В Държавата ни има правила - спазвай ги и си плащай глобите!

2.   Това си е чиста кражба, вече е вписано в досието ти. Такъв акт не отпада. Ще си я платиш, защото при всяко искане на документ от НАП, от общината, от районното МВР ще ти излиза неплатената глоба, ще трупа лихви и служителките ще те гледат странно, защото ще е обяснено че е глоба за дребно хулиганство. Никой няма да ти издаде нова лична карта, няма да можеш да си платиш данъци, а мисля че и здравни, без да си платиш глобите към МВР, те ти излизат като първа сума за плащане.
Интересно след като 7лв са смешни за теб, защо не искаш да си платиш смешната 50лв глоба? Ако всички влизаме в магазините правейки се на разсеяни си вземаме стока за по смешните 7лв какво ще стане? А ако дойдем у вас и разсеяно си вземем неща за по 7лв как ще се чувстваш?
Сега ще се научиш да не пускаш в чантата си неплатена стока, независимо колко си ядосана. Ще се научиш да си вземаш кошница при всяко влизане в голям магазин.

3.   А къде ще мога да си я платя, и кога ще бъде възможно това...?

4.   И също в свидетелството за съдимост ще излиза се вписва ли?

5.   Авторке, на актът има банкова сметка - виж какво пише на самия акт. Ако нищо не пише - отиди в МВР-то, където са ти издали личната карта - там се плаща по принцип на касата.
На свидетелство за съдимост няма да излиза този акт - не си съдена в крайна сметка, а си глобена. Съдени са хора само, които са СЪДЕНИ в съда.

6.   А като си пълнолетен обаждат ли се на родителите, защтото при една фр така се случи? Този акт не отпада ли след 2 години

7.   колко процента е лихвата, аз знам че няма лихва при такъв акт? !

8.   Няма смисъл да плащаш.Акта отпада след 2г. Аз имах акт за хилуганство защото бих един човек на метрото. 200лв е. Минаха 2г и изчезна.

9.   момичето е извършило кражбата и има акт и глоба
пита ви човешки какво да прави, уплашено е
защо просто не му отговорите който знае и пожелае