Споделена история от Други

Куриерска фирма ЕКОНТ и БГ пощи
Здравейте, бих искала да попитам някои неща. Искам да изпратя пратка до приятеля ми, който е в друг град, но да бъде изненада. С ЕКОНТ доколкото знам изискват наложен платеж, ако изпратиш до адрес или може да я доставят без да се плаща? А с БГ пощи я доставят без да се плаща, нали, но е по-несигурно от еконт? :)
Май малко го увъртях, та.. За да му изпратя пратка до адреса вкъщи БЕЗ да искат да се плаща и т. н. ( тоест да му пратя подаръка до вратата), може ли да стане с еконт? :)

Коментари

1.   Всичко се плаща - ако ти не платиш, ще искат от получателя, но ако ти платиш, защо да искат от него.
Аз по принцип си използвам бг. пощи, защото НИЩО НЕ МИ СЕ ГУБИ, имат офиси навсякъде, от където човек в УДОБНО на него време си взима пратката, докато другите ти звънят по телефоните и те притесняват, а ти няма как да си си у дома в 13 ч. да кажем.
Да не говорим, че с бг пощи е страшно евтино. Аз ги ползвам от 20 г. и НИЩО НИКОГА НЕ МИ СЕ Е ГУБИЛО. Със Спиди веднъж ми се загубиха документи... прави си сметката.

2.   На Бг пощи нищо не им се губи, но имат служители, които са доста... прибрани. Ако избереш тях, винаги изпращай като малък препоръчан пакет (зависи от обема де), така винаги можеш да проследиш къде е пратката, което го няма при обикновените пратки, а и няма как да изчезне. Еконт са по-сигурни и по-бързи. Аз лично винаги ги използвам, а ако си платиш доставката (можеш да погледнеш на сйата им как се изчислява), но за нещо до 1 кг, не е повече от 5 лв, приятелят ти просто трябва да иде до техен офис и ще му дадът пратката с/у лична карта.

3.   С Еконт е по-сигурно. Ако ти платиш цената на доставката, нищо няма да искат от получателя.

4.   Подкрепям първия коментар. В предишната ми работа тествахме почти всички куриерски фирми, съществуващи по онова време и установихме, че разликата е единствено в цената.

5.   с Еконт пращам и предварително плащаш доставката и готово той само я получавазоже имат и безплатен gsm 24 часа в денонощието където да се консултираш!

6.   Какво значи безплатно, безплатни неща на този свят няма, ако ти не платиш подписваш наложен платеж тоест получателя да плати. Ти избираш кой ще плати. Кое е по сигурно не може никой да ти гарантира, но с еконт, спиди и другите е по бързо и ще спазят точен ден и час ако желаеш, можеш да пратиш от днес сутринта за следобед във Варна например, докато пощите не се знае кога ще пристигне.

7.   Може да изпратиш подаръка с доставка за твоя сметка без наложен платеж.Така приятеля ти няма да плаща нищо толкова ли е трудно да се сетиш?Не е казано, че като изпращаш нещо на някого значи, че му го продаваш.Абе ти май не си много голяма а?

8.   Абе БГ пощи... тия са такива злетаци, че няма на къде. Отивам да си търся колета. Няма го. За кой е? ЗА мен? Няма го? След 1, 2, 3 4, 5... мнмнайсе седмици ми го дадоха, а той бил пристигнал преди сума време, но лелките ги мързяло да си вдигнат гъзовете да видят дали е дошло това, което търся и просто казват ами няма го. ДА оставим на страна, че съм виждал как бг пощи товарят и разтоварват пратки... С шут от платформата на земята примерно. Изобщо не рискувай с тая скапана фирма. Ако още е държавна това обяснява всичко.

9.   От авторката : И аз си мисля, че Еконт е по-сигурно, в пощата са пълни... Значи мога да платя доставка и всичко, което трябва като пращам и той само да си го вземе от куриера на вратата вкъщи като му дойде? Искам да му пратя подаръка и да е изненада, както си седи и някой звъни на вратата - гледа пратка, от меен.. Тоест мога да го направя като пусна по еконт пратката без наложен платеж? И идваха за 1 ден с еконт, нали? :)))

10.   С Еконт е най-добре. Доставката ще я платиш ти, а получателя само ще я получи без да плаща каквото и да е. Пращаш я днес, а той я получава на другия ден.

11.   Благодаря ви :)
- Авторката