Споделена история от Други

Един дявол в рая
Не е поезия, не е дори опит... из търсене в душата ми на смисъл размишлявам.

Колко хора накарах да страдат? Колко наранявах? Колко семейства разбих и колко живота погубих?

Господи, само ти ми даде втори шанс, хората не прощават. Ти ще решиш какво и как заслужавам. Трябва ли да живея? Аз се оставям в ръцете ти...

Живеем в тази пародия, но аз трябва да крия. Своите тайни и пред хора не пия. Страх ме е ще кажа нещо, което не трябва.
Само ако знаеха за илюзията и светът, в който живеем, но на кой ще повярват -на мен, или тях?

Какво да правя с животът си? Струва ли си да се мъчиш да залепиш счупеното на милиони парчета? Никога нищо няма да е същото. Не искам да го осъзная, отказвам.

Искам да съм пак дете, да не разбирам какво става. Искам да има кой да ме прегърне поне на миг. Да усетя пълнота, топлина.

Пазела нареждам мълчаливо и страдам като ранено животно. Нямам право да спра, нямам право на глас, а и няма кой да ме чуе. Пъзела нареждам и боли. Мъчително е! Боли и много сили ми трябват.

Чувствам се недостойна!
Недостойна за приятелство, недостойна за любов.
Недостойна да бъда сред хора.

Израстнах сред глутница вълци, вярвах в законът на джунглата.

Трудно ми е сега в кошарата. Не разбирам какво ми блеят овцете, не ме разбират и те...

Идвам аз не от дъното, идвам от самият пъкъл. Как да се издигна нагоре и има ли смисъл?

Ще стигна ли някога върхът и защо да го правя? Не ми достига въздух, колкото по нагоре стигам. Изморявам се, ще имам ли сили да стигна до края, или буря ще ме погуби. Ще ме отнесе ли следващата лавина там, откъдето дойдох? !

Дори на върха аз най-ценното никога няма да имам.
Без минало. Без дом и семейство, без любов. Без бъдеще!

Коментари

1.   Трябва да има повече поети като теб!
Уникална си и това което пишеш много ми харесва!

2.   Авторке, интересно ми е ти да не си зодия водолей, или с асцендент водолей, или венера във водолей..

3.   Авторката:
Благодаря! Това е нещото което изживявам и трябваше да го излея някъде, да се отърва от него.
Луна във Водолей

4.   №2 зодията какво общо има? Но като се замисля това звучи сякаш писано от мен. Мисля по абсолютно съшия начин и се изразявам така (често пиша разни такива неща) и съм водолей. :)

Аманда

5.   От №2 към Авторката и към №4:
Ами аз също разсъждавам подобно и понякога, "разпознавам" хора, изпитващи подобни на моите емоции, чувства - все тежки за душата, все нещо ни мъчи, ни терзае.. А "земните" хора немогат да ни разберат..
"Трудно ми е сега в кошарата. Не разбирам какво ми блеят овцете, не ме разбират и те... "
Е, това не ни пречи да си живеем живота, но не ни е особено леко..

Значи, на мен асцендента, луната и венерата са ми във водолей. Слънчевия ми знак е козирог, но е в 11 дом, който е дома на водолея ;))

Прочетете за жените с венера или луна във водолей, изобщо за водолейкте.