Споделена история от Други

Спя прекалено много
Искам да се науча да ставам по-рано и като цяло да спя по-малко. В момента спя между 8 и 9 часа на денонощие. Опитвам се да си лягам вечер към 23 часа, но винаги се събуждам по едно и също време - 8:30 часа. Дори и да навия аларма за по-рано, събуждам се, изгасям я и съм толкова изморен и отпаднал, че се връщам обратно в леглото. Нямам сили и воля да остана буден. А в редки случаи, когато не съм се връщал в леглото, през деня се чуствам недоспал.

Коментари

1.   В зряла възраст човек е редно да спи 8 часа минимум. 12 часа важи за по-големите деца до пубертета. Това, което пишеш, е всъщност като по учебник.Няма никаква причина да спиш до 10ч сутрин, нито е полезно, нито е "прилично", освен ако не си препил предната нощ, ако не отглеждаш болен или бебе или нямаш някаква друга основателна причина. Ако извън нощния сън спиш през деня и се успиваш, ако се чувстваш сънен постоянно и т.н. ,може да се говори за някаква лека анемия ,ниско кръвно, нисък хемоглобин или просто изживяваш депресионно състояние.
Учудвам се ,че смяташ, че спиш много.Това не е вярно, пак го казвам. Днес много младежи стоят по цели нощи в интернет и спят по 3-4 часа, това вече не е нормалното, ако се сравняваш с тях и се чудиш защо на теб ти се спи,тогава разбирам.Но ти нямаш проблем, ако е така както го описваш. Нормалният режим изисква средно да кажем, лягане и заспиване между 22-23ч и ставане между 7.30-8.30ч, не разбирам какво те притеснява ? С напредването на възрастта , различни фактори влияят на съня и той се променя като време и продължителност.

2.   Ами колко искаш да спиш бе ? 8-9 часа е нормално. Аз спя по 13 часа, ако не ме събудят сутрин. А ,ако изобщо никой не вдига шум ще спя и повече

3.   Може да се дължи на много неща. Бих препоръчал : да спортуваш, промени в хранителен режим.
В краен случай много спане може и да се дължи на психична или нервна почва : депресивно разстройство и т. н.

4.   Боже... аз си мислих, че тук става въпрос за спане до обед-следобед, а то какво било... Здравословния сън трае именно 8-9часа, това не е много, а е нормално да се спи по-толкова и не по-малко.

5.   Аз имам същия проблем, но с разликата, че се наспивам след 10-11 часа(за майка ми важи същото). Според мен всеки човек се нуждае от различно време за сън.

6.   Аз също спя много - лятото по 9 часа, зимата по 10, лягам си навреме в 22ч, ставам между 7 и 8 сутрин, живея здравословно, не взимам никакви медикаменти, но ако спя по-малко от 9 часа съм като парцал и цял ден ми се спи много. Имам си железен режим и не мисля, че това е проблем при мен. Не мога да разбера как има хора които се наспиват с 6 часа сън.

7.   И аз спя много, а съм чела, че е вредно. Лятото около 9-10 часа, а веднъж спах 12.. о. О
Като съм 1 смяна на училище спя около 7 часа, като съм 2-ра пак около 9-10.
На 18 години съм, момиче, опитвам се да се поддържам във форма (което значи, че спортувам), храня се нормално, почти не пия и не се изтощавам прекалено много през деня. Не знам на какво се дължи.

8.   Не знам ама аз спя по 7-8 часа. Имах периоди когато следвах висше и работих спях по 6. Сега работя предимно у дома. В началото спях по 10-11 часа и постепенно го намалих на 7-8. Има една много тънка и жажна подробност дулуг и пулноценен сун са различни неща. Сувети които мога да ти дам не яж преди лягане. Вечеряй най кусно до 7 айде 8. Защо ли? Много просто ако ядеш кусно вечер организмут ти е зает да смила храната а не да почива. Спортувай повече калявай умут и тялото си. С редовно и умерено спортужане тялото ти стажа по издражливо. Логоката е невероятно проста издражливо тяло =на по тръдно измаряне = на по малка нужда от сън. Можеш да пийваш и по малко чай от маточина. Внимателно щото това е силна билка освен това понякога дразни стомаха. Друго което можеш да направиш е да изпиеш една чаша стъдено мляко преди лягане. Ако решиш да спиш по малко намали съня си постепенно ако спиш да кажем по 9 часа намали го с половин. И след седмица примерно пак с толокова. Разбира се ползвай будилник. Дано съм ти помогнал с дългият си пост.

10.   Значи аз спя по 13 часа на ден и като се събудя пак се обръщам на другата страна, и ти си седнал да се оплакваш, че спиш прекалено много :| (нищо, че пост-а е стар, сега го видях така че.. ). И за да се събудиш и да не ти се спи, трябва или да си се наспал, или да ползваш приложение, което ще ти каже по кое време сутринта най-малко ще ти се спи. Аз така правя, въпреки че само изключвам алармата и пак заспивам xD.

11.   8 часа сън си е нормалното количество сън за човека. 9 часа - също се приема за нормално. Човекът е устроен така, че да прекарва 1/3 от живота си в сън, (1/3 от денонощието в сън).
Ако искаш да ставаш по-рано, лягай си по-рано, но поне 8 часа трябва да отделяш за сън. Ако искаш да ставаш сутрин в 5 часа, то тогава си лягай вечерта в 21 часа и готово! Какъв е проблема?
Не се опитвай да вървиш срещу природата на човека като спиш по-малко. Не е добре за здравето ти и съответно, ако не си отпочинал добре, няма да си и работоспособен през деня.
Е, понякога се налага да се спи по-малко, но след като премине този период, човек трябва да си отпочине, да се възстанови и да премине отново към нормалния си 8 часов сън.
8-9 часа това е нормалното количество сън за човека.
Няма за какво да се притесняваш.

12.   Мисля, че за дължината на съня оказва влияние и начинът на хранене. Когато човек се храни с по-тежки храни и с повече топлинно обработени храни, мисля, че сънят е по-дълъг. Когато, човек се храни с по-леки храни, повече плодове и зеленчуци в суров вид, сънят е по-лек и човек по-бързо се наспива. В крайна сметка, топлинно обработената храна е умъртвена храна и е лишена от жизнена енергия. На човек му се доспива и се чувства по-уморен и по-изтощен.
Докато суровата растителна храна е жива храна, пълна с живи клетки и заредена със слънчева енергия, дава повече жизненост и свежест, човек се чувства по-бодър и по-бързо се наспива.
Така, че хранете се с повече плодове и зеленчуци, по-възможност в суров вид и с по-малко топлинно обработена храна и разни тежки храни и по-бързо ще се наспивате. А след като се събудите ще се чувствате по-бодри, свежи и заредени с повече жизнена енергия.

13.   Аз пък винаги ставам в 10 часа или 10 и 30 без аларма. Как да ставам по-рано без аларма